Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

5 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

5 Eylül Dünya Borsaları Gündemi - 2022'de alınabilecek en iyi hisse senetleri nedir?

Dünya Borsaları

 5 Eylül Dünya Borsaları Gündemi; ALMANYA

5 Eylül Dünya Borsaları GündemiDax (DAX 40) Endeksi , muhtemelen Pazartesi günü Kuzey Akım 1 boru hattı üzerinden Rus gaz arzının durduğunu hissedecek. Rus devlet şirketi Gazprom’un Cuma akşamı yaptığı açıklamalardan sonra, enerji krizi muhtemelen bir sonraki aşamasına giriyor. Komisyoncu IG, açılıştan iki saat önce önde gelen Alman endeksini yüzde 3,3 daha düşük 12.614 puana kadar değerlendirdi. Almanya, Rusya’dan pratikte daha fazla gaz almıyor. Devlete ait Gazprom şirketi, iddiaya göre teknik sorunlar nedeniyle bir sonraki duyuruya kadar Nord Stream 1 boru hattı üzerinden tüm teslimatları askıya alıyor. Kremlin, gaz arzının durdurulmasından yaptırım politikasını sorumlu tuttu. Ancak Kremlin patronu Vladimir Putin’in Ukrayna konusunda Batı’ya ve özellikle Almanya’ya daha fazla baskı yapmak istediğinden şüpheleniliyor. Koyu kırmızı başlangıçla birlikte Dax, en son ABD iş piyasası raporunun ardından büyük rahatlamanın lider endeksi 13.000 puanın üzerine çıkardığı Cuma gününden itibaren güçlü fiyat kazanımlarını revize ediyor. Ancak ABD borsaları Cuma günü daha sonra negatife döndü ve Asya’daki yatırımcı hissiyatı da baskı altında kaldı. Resmi tatil nedeniyle gün boyunca New York’tan yeni bir hareket olmayacak.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 5 Eylül Dünya Borsaları Gündemi; ABD

5 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Avrupa’da gaz krizinin yeniden tırmanması, Cuma günü ABD borsalarını önemli ölçüde kırmızıya itti. Güçlü işgücü piyasası verilerinin ardından ilk kazanımlar boşa çıktı. Devlete ait Gazprom’a göre, açıklananın aksine, Baltık Denizi boru hattı Nord Stream 1’den bu Cumartesi gününden itibaren gaz akışı olmayacak. Nedeni Portovaya kompresör istasyonunda bir yağ sızıntısı. Önde gelen ABD endeksi Dow Jones Industrial yüzde 1’den fazla ara kazanç kaybetti ve yüzde 1,07 düşüşle 31.318,44 puana geriledi. Hafta boyunca, en iyi bilinen Wall Street endeksi yüzde 2,99 kayıp kaydetti. Pazar genelinde S&P 500 Cuma günü yüzde 1,07 düşüşle 3924,26 puana geriledi. Teknoloji ağırlıklı NASDAQ 100, yüzde 1,44 düşüşle 12.098,44 puana geriledi.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 5 Eylül Dünya Borsaları Gündemi; Asya

NIKKEI 225 STABİLİZE, CSI 300 VE EKSİDE YENİDEN HANG SENG – Asya’da en önemli borsalar haftanın başında farklı şekilde gelişti. Önde gelen Japon endeksi Nikkei 225, önceki haftadaki ağır kayıplarının ardından istikrar kazanırken ve işlem bitmeden kısa bir süre önce Cuma kapanışının biraz altında kalırken, Çin ve Hong Kong borsaları düşmeye devam etti. Çin anakarasındaki en önemli 300 şirketin yer aldığı CSI 300 endeksi geçtiğimiz günlerde yüzde 0.4 kaybetti. Hong Kong ÖİB’de, Hang Seng endeksi geç işlemlerde yüzde birden biraz fazla kaybetti.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

RWE, 2030 yılına kadar milyarlarca dolarlık yatırım planlıyor – 2022 tahminini artırıyor

Alireza

Akşam Analizi 13 Aralık; Dax kârları düştü – ABD borsaları zayıf

Alireza

DAX Analizi 5 Mayıs

Alireza