Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 13 Temmuz

DAX Analizi 12 Ocak - DAX Analizi 12 Temmuz -20 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

ABD istihdam verileri öncesinde küçük bir değişiklik bekleniyor

DAX Analizi 13 Temmuz

DAX Analizi 13 Temmuz,  DAX endeksi (DAX 40), ABD’den gelen önemli enflasyon verileri öncesinde Çarşamba günü tekrar baskı altına girebilir. Ticaretin başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-DAX, eksi yüzde 0,6’lık bir sinyal vererek 12.827 puana ulaştı; euro bölgesi muadili EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) neredeyse yüzde yarım daha zayıf olması bekleniyor.

Yatırımcıların öğleden sonra ABD’de merakla beklenen tüketici fiyat rakamlarına daha temkinli yaklaşması bekleniyor. Broker CMC’den piyasa gözlemcisi Michael Hewson’a göre, bunlar muhtemelen henüz umut edilen gevşeme sinyallerini göndermeyecek. Enflasyonun 40 yılın en yüksek seviyesine ulaşmasını bekliyor. Bu, ABD Merkez Bankası üzerindeki baskıyı yüksek tutacaktır. Hewson’a göre, yavaşlayan büyüme ve hızlı parasal sıkılaştırma ile ilgili endişeler, dün New York’ta geç saatlerde yapılan işlemlerde yeniden ön plana çıktı.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 13 Temmuz

DAX Analizi 13 Temmuz,  Alman pazarında, şirketlerin ticari rakamları başlangıçta ticaret faaliyetlerini şekillendirmelidir. Özel ambalaj üreticisi Gerresheimer, ikinci çeyrekte satış ve işletme kazançlarındaki artışla analistlerin beklentilerini aştı ve yıllık hedeflerini tutturma yolunda olduğuna inanıyor. Şirket, gaz arzıyla ilgili endişeler hakkında henüz ayrıntılı bir yorumda bulunmadı, ancak bir borsacı, sağlam rakamların başlangıçta hisseye yardımcı olması gerektiğini söyledi. Bununla birlikte, yaklaşan analistlerin konferansı, gaz arzı hakkında daha somut, fiyat hareketli açıklamalar sağlayabilir. Broker Lang & Schwarz’da, hisseler piyasadan önce yüzde ikiden fazla arttı.

Önemli verilere göre, çevrimiçi kullanılmış araba satıcısı AUTO1 (Autohero, wirkaufendeinauto.de) geçtiğimiz çeyrekte bir yıl öncesine göre daha fazla araba satmayı başardı. Ancak bir önceki çeyreğe göre ivme biraz yavaşladı. Öte yandan, özel müşteri alanında (perakende) brüt bir sonuçla beklenen değer – yani, araç başına satış geliri eksi satın alma fiyatı – önceki çeyreğe göre önemli ölçüde yüksektir. Hisseler yaklaşık yüzde bir buçuk değer kazandı.

DAX Analizi 13 Temmuz, DEGIRO, borsa kapandıktan sonra Salı günü ön rakamları sunmuştu. Yılın ilk yarısında yatırımcılardan gelen soğuma ilgisi nedeniyle, çevrimiçi komisyoncu beklendiği gibi geçen yılın aynı dönemine göre daha az iş kaydetti. Şirket, Haziran ayında zaten düşürülmüş olan yıllık görünümü doğruladı. Goldman analisti Charlie Mayne, zorlu bir piyasa ortamında şirketin tamamlanan işlemler açısından beklentilerin gerisinde kaldığını yazdı. Kağıtlar neredeyse yüzde bir düştü

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 40 Kasım Ayına Pozitif Başlangıç

Alireza

DAX Analizi 27 Aralık

Alireza

19 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza