Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

DAX Analizi 21 Eylül

DAX Analizi 11 Ocak - DAX Analizi 21 Eylül

DAX Analizi

DAX Analizi 21 Eylül, ABD Merkez Bankası’nın merakla beklenen faiz kararı öncesinde yatırımcılar Çarşamba günü kapaklarından çıkmaya cesaret edemiyor. Piyasa katılımcıları, enflasyonla mücadelenin resesyona yol açacağından endişe ediyor. Önde gelen endeks DAX endeksi (DAX 40) için bir gösterge olarak X-Dax, ana ticaretin başlamasından bir saat önce yüzde 0,2 eksi 12.641 puana sinyal verdi. Önde gelen euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50‘nin de bir miktar düşmesi muhtemel.

DAX Analizi 21 Eylül

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

DAX endeksi (DAX 40) böylece yakın zamanda çeşitli vesilelerle destek bulduğu 12.600 puanın görüş alanı içinde kalıyor. Bunun altında, Wall Street endekslerinin çoktan geldiği Temmuz’dan bu yana bir düşük tehdidi var. Grafik uzmanı Christoph Geyer, “Son zamanlarda DAX endeksi (DAX 40), destek bölgesinin alt sınırına ulaşmadan önce istikrar kazanma ve tekrar yükselme şansı buldu” dedi. Ancak bir gün önce lider endeksin yaklaşık yüzde bir değer kaybetmesiyle bu fırsat kaçırıldı.

Fed’in hafta ortasında tekrar yüksek enflasyona karşı faiz oranlarını artırması bekleniyor. Çoğu uzman, merkez bankacılarının üst üste üçüncü kez kilit faiz oranını 0,75 yüzde puanı artıracağını varsayıyor. ABD’de Ağustos ayı tüketici fiyatları bir önceki hafta olumsuz sürpriz yaptığı için, bazı piyasa katılımcıları da daha fazlasını bekliyor. Tüccarlar, tam bir yüzde puanı bekleyenlerin oranını beşte bir olarak koyuyor.

Nasdaq 100 nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX Analizi 21 Eylül, Fiyat artırıcı etkisi olan enerji krizi odağında kalmaya devam ediyor. Almanya’nın en büyük gaz ithalatçısı Uniper şimdi kamulaştırılıyor: Bir gün önce ortaya çıktığı gibi, federal hükümet ana şirket Fortum’un sahip olduğu tüm hisseleri her biri 1,70 Euro’ya satın almak istiyor. Bu fiyata 8 milyar euroluk bir sermaye artışı da planlanıyor. Uniper önceki gün 4,18 EUR’dan işlemden çıktı – ve fiyat piyasadan önce yüzde 18 düştü.

Yatırımcılar, yalnızca HeidelbergCement’in adını Heidelberg Materials olarak değiştirdiğini dikkate almalıdır. Yeni marka adı, derhal yürürlüğe girecek şekilde grup düzeyinde tanıtılacak ve grup yan kuruluşları kademeli olarak yeniden adlandırılacaktır. Yönetim Kurulu, Grubun daha geniş hizmet yelpazesi ve sektördeki ilk iklim-nötr şirket olma hedefi ile atılan adımı açıkladı.

DAX Analizi 21 Eylül, Bir analistin Deutsche Post’a not düşürmesi, hisselerin piyasadan önce yüzde 1,6 değer kaybetmesiyle fiyatlar üzerinde hareketli bir etkiye sahip olabilir. Goldman Sachs analisti Patrick Creuset, lojistik sektörünün karlılığının üçüncü çeyrekte zirve yapacağı beklentileri üzerine önceki satın alma notundan vazgeçti. Şimdi çok yıllı bir düşüş döngüsü ve pandemi öncesi 2019’dan daha kötü olabilecek yeni bir normal öngörüyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Related posts

Endeksler Yukarı Yönlü

Alireza

10 Ocak Piyasaların Durumu

Alireza

8 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza