ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

9 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Çarşamba sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

9 Haziran Piyasa Gelişmeleri

AB Parlamentosu

9 Haziran Piyasa Gelişmeleri, AB Parlamentosu, yanmalı arabaları 2035 yılına kadar aşamalı olarak kullanımdan kaldırmak için oy kullandı. Parlamenterler, AB Komisyonu’nun geçen yılki ulaşım kaynaklı CO2 emisyonlarında yüzde 100 azalma öngören bir önerisini desteklediler. CO2 emisyonlarını yüzde 90 oranında azaltmak ve böylece öneriyi yumuşatmak isteyen parlamenterlerin bireysel girişimleri reddedildi. Ancak yasa henüz nihai değil; AB üye ülkeleri ile müzakereler halen devam etmektedir.

 9 Haziran Piyasa Gelişmeleri ECB

Son derece yüksek enflasyon nedeniyle baskı altında olan ECB, bugün Avrupa’da faiz oranlarındaki geri dönüşün temel taşlarını büyük bir ihtimalle sunacaktır. Bunun ön koşulu olarak, son dönemde önemli ölçüde azalan tahvil alımlarının en geç Temmuz ayı başında sona ermesi bekleniyor. Avrupa Merkez Bankası, daha sonra Temmuz ayında 2011’den bu yana ilk faiz artışını izleyebilir. Uzmanlar bunu kaçınılmaz bir sonuç olarak görüyor, ancak işlerin yıl sonuna kadar kapsamı ve nasıl devam edeceği hala belirsiz. ECB Başkanı Christine Lagarde daha fazla netlik sağlayabilir. Kısa süre önce, negatif faiz oranlarının Eylül ayı sonuna kadar tarih olacağını açıkladı.

 VOLKSWAGEN

9 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Bir Rus gazetesine göre, VOLKSWAGEN, ülkedeki iki fabrikasından birinde çalışanlarına, otomobil üreticisinden gönüllü olarak ayrılmaları halinde altı aya kadar kıdem tazminatı teklif ediyor. “Kommersant”, sendika çevrelerinden gelen bilgilere göre, teklifin Nizhny Novgorod fabrikasının 200 çalışanı için 17 Haziran’a kadar geçerli olduğunu söylüyor.

  • 1000 Brenntag, YG
  • 1100 Beiersdorf, Sermaye Piyasaları Günü

 9 Haziran Piyasa Gelişmeleri HOCHTIEF

9 Haziran Piyasa Gelişmeleri

İnşaat grubu, yıldırım bir sermaye artışıyla bir gecede yaklaşık 400 milyon avro toplamak ve böylece Avustralya’daki yan kuruluşu Cimic’in devralınmasını kısmen yeniden finanse etmek istiyor. Hochtief, İspanyol Hochtief’in çoğunluk hissedarı ACS’nin yüzde 50,4 hissesine uygun olarak taze paranın en az yarısını katkıda bulunmaya hazır olduğunu duyurdu. Şirket, kurumsal yatırımcılara 7,06 milyon yeni hisse satarak sermayesini neredeyse yüzde on artırmak istiyor.

  • Jenoptik, YG
  • 0700 Heidelberger Druck, FY + balance sheet Pk (10:00)
  • 1000 DWS Group, AGM
  • 1000 Instone Real Estate, HV
  • 1000 Auto1, HV
  • 1000 Traton, HV

 9 Haziran Piyasa Gelişmeleri TWITTER

9 Haziran Piyasa Gelişmeleri

TWITTER’a göre, hissedarlar Tesla patronu Elon Musk tarafından planlanan milyarlarca dolarlık devralmanın Ağustos ayının başında oylanacağını varsayıyor. Kısa mesaj servisinin baş avukatı Vijaya Gadde, bunun Temmuz ayı sonlarında gerçekleşebileceğini söyledi.

Nasdaq 100 nedir?  Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

IMMOFINANZ

Immobilien - Hohe Covid-Abwertungen brachten Immofinanz knapp 100 Mio  Verlust - Wiener Zeitung Online

CPI Property tarafından devralınmasından sonra, iki Immofinanz yönetim kurulu üyesi Dietmar Reindl ve Stefan Schönauer veda ediyor. Immofinanz, gayrimenkul portföyünden sorumlu Reindl ve CFO Schönauer’in denetim kurulu ile sözleşmelerini derhal sona erdirmek için anlaştıklarını duyurdu.
INTEL, maliyet düşürme önlemlerinin bir parçası olarak masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar için çiplerden sorumlu bölümde yeni işe alımları askıya aldı.

ABD/DÖVİZ

Why the turbo-charged US dollar is causing headaches around the world |  Business News | Sky News

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, aracı kurumlar arasındaki rekabeti güçlendirmek ve küçük yatırımcıların hisse senedi işlemleri için daha iyi koşullar elde etmesine yardımcı olmak istiyor. SEC Başkanı Gary Gensler, bir ticaret toplantısında, ABD borsasında on yıldan fazla bir sürenin en büyük değişikliklerine yol açacak bir reform planını açıkladı. Sonbaharda resmi bir SEC önerisi bekleniyor.

9 Haziran Piyasa Gelişmeleri ABD / DOĞALGAZ

Teksas’taki büyük bir sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) üretim tesisi, bir patlama ve ardından çıkan yangından sonra en az üç haftadır çalışmıyor. İşletme şirketi Freeport LNG’ye göre herhangi bir yaralanma olayı yaşanmazken, yangın kontrol altına alındı. Şirket, yangının çıkış nedeni hakkında bilgi vermedi. Tesis, ABD eyaletinin Körfez Kıyısında yer almaktadır.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

2 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX 40 SAP – “Stratejimiz açıkça çalışıyor”

Alireza

ECB Enflasyonu İçin 5 Soru

Alireza