ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Dax yeniden önemli ölçüde artıyor

Akşam Analizi 2 Aralık - DAX Analizi 18 Mart

Frankfurt Hisse Senetleri Sona Erdi: Dax yeniden önemli ölçüde artıyor

DAX Akşam Analizi 6 Aralık , Corona varyantı Omikron, haftanın başında Alman borsasında dehşetini kaybetti. Pazartesi günü, yatırımcılar yine daha cesurca ele aldılar ve iyimserlikleri Wall Street tarafından da desteklendi. Omikron ile ilgili veriler hala zayıf olsa da, Güney Afrika’daki sağlık etkileri korkulandan daha az görünüyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) , bazı iniş çıkışların ardından yüzde 1,39’luk güçlü bir artı ile 15,380,79 puana ulaştı. Omikron varyantının ortaya çıkmasından bu yana, Alman lider endeksi yaklaşık 15.000 ila 15.500 puan arasında dalgalanmalara eğilimlidir.

DAX Akşam Analizi 6 Aralık  QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, “Eski resim devam ediyor: Cuma günkü satışın ardından toparlanma geliyor” dedi. Ancak Pazartesi günü, Dax ayrıca zaman zaman yüksek borçlu Çinli emlak şirketi Evergrande hakkındaki endişeler ve dolayısıyla Çin’de bir emlak krizi korkusuyla karşı karşıya kaldı. Ancak görünüşe göre hükümet düzensiz bir iflasla ilgilenmediği için endişeler hızla azaldı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Akşam Analizi 6 Aralık

Orta ölçekli şirketlerin MDAX’ı haftanın başında yüzde 0,85 artarak 33 996,85 puana yükseldi ve Avrupa ve ABD’de de önemli kazanımlar kaydedildi. Euro Bölgesi’nin önde gelen endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 1,40 artarak 4137,11 puana yükselirken, Paris ve Londra’da da önemli kazanımlar kaydedildi. ABD’de Wall Street Endeksi Avrupa’da kapanışta yüzde 1.8 yükseldi. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq borsaları ise sadece ılımlı bir artış gösterdi.

DAX Akşam Analizi 6 Aralık en büyük değerlerden biri, hissesi yüzde 4,0 artan Deutsche Bank oldu. ABD bankası JPMorgan, maliyet tarafında olumlu sürprizler bekliyor ve 2021’de hissedarlara tekrar dağıtım yapılmasını bekliyor. Buna göre, kağıdı “Aşırı kilolu” olarak yükseltti.

Ayrıca, ağır şekilde hırpalanmış havacılık endüstrisinden gelen stoklar özellikle talep görüyordu. Uçak üreticisi Airbus’ın (Airbus SE (eski EADS)) kağıtları yüzde 4,2 arttı ve motor üreticisi MTU’nun (MTU Aero Engines) kağıtları yüzde 5,4 arttı. MDax’ta Lufthansa yüzde 7,1 artı ile öndeydi ve Fraport da yüzde 3,7 artı ile öndeydi.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Akşam Analizi 6 Aralık Zalando, HelloFresh veya Sartorius (Sartorius vz) gibi pandemi kazananlarının hisseleri, yüzde eksi 1,6 ila 3,6 oranında kar elde etmekten önemli ölçüde zarar gördü. Comdirect’ten piyasa uzmanı Andreas Lipkow, “Piyasa katılımcıları, 2022 borsa yılı hakkında mevcut borsa yılından tamamen farklı bir görüşe sahip görünüyor” dedi. MDax’ta TeamViewer yüzde 2,8 düştü, bu da hala rekor düşük seviyelerine yakın işlem gördükleri anlamına geliyor. Shop Apotheke (Shop Apotheke Europe NV) SDAX’ta yüzde 5,6 kaybetti.

Delivery Hero’nun kağıtları da yüzde 2,6 kayıpla bu kategorilere girdi. Buna ek olarak, gıda tedarikçisinin Suudi Arabistan’daki rakibi The Chefz tarafından ikinci bir devralma girişiminde rekabet otoriteleri nedeniyle başlangıçta başarısız olduğu gerçeği vardı. Teslimat Kahramanı için haber durumu hala kötü. Sürücüler için muhtemelen artan ücretlerle ilgili tartışmaların ağırlığını ancak Cuma günü azalttı.

DAX Akşam Analizi 6 Aralık Euro akşamın erken saatlerinde 1.1285 dolardan fiyatlandı. Avrupa Merkez Bankası referans oranını 1.1287 (Cuma: 1.1291) dolar olarak belirledi. Dolar 0,8859 (0,8857) Euro’ya mal oldu. Alman tahvil piyasasındaki mevcut getiri eksi yüzde 0,46’da durdu. Rex tahvil endeksi (REX toplam fiyat endeksi) yüzde 0,07 azalarak 145,44 puana geriledi. Bund vadeli işlemleri yüzde 0.10 kayıpla 172.88 puana geriledi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 40 Daimler stratejisi; Daimler Hissedarları Tarih Yazıyor

Alireza

DAX Analizi 19 Mayıs

Alireza

DAX, Fed kararlarından önce rekor seviyenin hemen altında kaldı

Alireza