ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Pazartesi sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri, Bir İngiliz mahkemesi Airbus’a popüler A321neo uçakları için değerli teslimat yuvalarının tahsisini Nisan ayının başına kadar erteleme talimatı verdi, Lufthansa bugün (Pazartesi) Ukrayna ile olan bağlantılarının büyük bir bölümünü geçici olarak iptal ediyor. ) ve Federal Motorlu Taşımacılık Otoritesi (KBA) ABD’li otomobil üreticisi Tesla’ya karşı soruşturma başlattı.

UKRAYNA

ABD ve Fransa’ya göre, ABD Başkanı Joe Biden ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna krizi konusunda bir zirve toplantısı düzenleme konusunda prensipte anlaştılar. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un ofisi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, iki devlet başkanına “Avrupa’da güvenlik ve stratejik istikrar” konulu bir zirve önerdiğini söyledi. ABD Başkanlık Ofisi, Biden’ın Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmemesi koşuluyla toplantıyı “prensipte” kabul ettiğini doğruladı. Toplantının tarihi ve formatı ile Ukrayna’nın zirvedeki rolü başlangıçta belirsizliğini koruyordu. Kremlin başlangıçta bir yorum talebine yanıt vermedi.

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri, Batı’nın sert yaptırımlara ilişkin uyarılarına rağmen Rusya, Ukrayna konusundaki ihtilafta kararlılığını koruyor. Belarus Pazar günü yaptığı açıklamada, Rus birliklerinin katıldığı manevraların uzatılacağını duyurdu. Gösterilen nedenler, Rusya ve Beyaz Rusya’nın “dış sınırlarda artan askeri faaliyetler” ve doğu Ukrayna’daki artan durumdu. Büyük manevranın başlangıçta Pazar günü sona ermesi gerekiyordu. NATO’ya göre, kuzey Ukrayna sınırındaki Belarus’ta yaklaşık 30.000 Rus askeri konuşlandırılıyor.

UKRAYNA Ger40.com

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefonda görüştü. Daha sonra her iki taraf da her iki politikacının da diplomasiyi güçlendirmek ve Donbass’ta ateşkes için çalışmak istediğini açıkladı. ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, Ukrayna’ya bir saldırı olması durumunda Rusya’yı “benzeri görülmemiş” yaptırımlar konusunda uyardı. Harris, Münih Güvenlik Konferansı’nda yaptığı açıklamada, buna mali yaptırımların da dahil olduğunu söyledi.

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Ukrayna’ya bir saldırı olması durumunda Rusya’ya karşı Batı yaptırımlarının tehdidini belirtti ve ülke ekonomisi için büyük sonuçları konusunda bir kez daha uyarıda bulundu. ARD programı “Anne Will” hakkında von der Leyen, AB ve ABD tarafından planlanan mali yaptırımların “esas olarak Rusya’yı uluslararası finans piyasalarından kesmeyi” hedeflediğini söyledi. Ekonomik olarak, tüm yaptırımlar “Rusya’nın ekonomisini modernize etmek ve çeşitlendirmek için acilen ihtiyaç duyduğu, ancak bizim tarafımızdan üretilen, küresel hakimiyetimiz olan ve Rusya’nın yerini alamayacağı mallara” yöneliktir. Nord Stream 2 Baltık Denizi boru hattının işletmeye alınması hakkında şüpheler ekti. Von der Leyen, “Avrupa’ya ithal edilen gazın yüzde 40’ının Rus gazı olduğu gerçeği göz önüne alındığında, Avrupa’da zaten şantaja çok açık olduğumuzu düşünüyorum” dedi.
* Uzman tahminlerine göre “ZEYNEP” KIŞ STORM’u Almanya’daki sigortacılara yaklaşık bir milyar Euro’ya mal oluyor. Köln’deki danışmanlık firması Meyerthole Siems Kohlruss’un (MSK) aktüerleri (aktüerler), Cuma ve Cumartesi günü Federal Cumhuriyeti geçen fırtınanın 2007’deki Kryill’den bu yana en şiddetli olduğunu söyledi.

 21 Şubat Piyasa Gelişmeleri AIRBUS

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri, Bir İngiliz mahkemesi, uçak üreticisine, aranan A321neo uçakları için değerli teslimat yuvalarının tahsisini Nisan ayının başına kadar ertelemesini emretti. Airbus, Qatar Airways’den aldığı 50 adet A321neo uçağı siparişini yasal bir anlaşmazlık nedeniyle iptal etmişti. Airbus’ın, Nisan ayı başlarındaki bir sonraki mahkeme duruşmasına kadar uçaklar için teslimat yuvalarını diğer havayollarına tahsis etmesine artık izin verilmiyor. Qatar Airways, tedarik sözleşmesinin eski haline getirilmesini istiyor.

LUFTHANSA

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

LUFTHANSA Bugün (Pazartesi) itibarıyla gruptaki havayolları Ukrayna ile olan bağlantılarının çoğunu geçici olarak iptal ediyor. Bir şirket sözcüsü, “Ukrayna’daki mevcut durum nedeniyle, Lufthansa Grubu’ndaki havayolları başlangıçta Kiev (KBP) ve Odessa’ya (ODS) düzenli uçuşlarını Şubat ayının sonuna kadar askıya alacak” dedi.

FRAPORT

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri, Havalimanı işletmecisi güçlü bir yaz bekliyor. Fraport patronu Stefan Schulte, “Handelsblatt” a yaptığı açıklamada, “Yolcu sayısının kriz öncesi seviyenin yüzde 70’ine yaklaştığı güçlü bir yaza hazırlanıyoruz” dedi. Ancak, bazı durumlarda yolcuların daha fazla zaman ve sabır planlaması gerekecektir. “Bu değişken zamanlarda trafiğin yüzde 100’ü için insan kaynağına sahip olamayacağımız da doğru” dedi. Fraport, personel planlamasını ve vardiya programlarını mümkün olduğunca taleple uyumlu hale getirecektir.

 21 Şubat Piyasa Gelişmeleri CREDIT SUISSE

Basında çıkan bir habere göre, büyük İsviçre bankası uzun yıllardır yozlaşmış otokratları, şüpheli savaş suçlularını, insan kaçakçılarını, uyuşturucu satıcılarını ve diğer suçluları müşteri olarak kabul ediyor. “SZ”, gazetenin isimsiz bir kaynaktan sızdırıldığına dair finans kuruluşundan alınan verilere atıfta bulunarak, raporlar. Dosyalar, dünyanın dört bir yanından 30.000’den fazla müşterinin hesaplarına ışık tuttu ve bankanın müşterilerini taramak için iddia edilen başarısızlıklarına işaret etti. Credit Suisse iddiaları kesin bir dille reddediyor.

AIR FRANCE-KLM

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri, Bir gazete haberine göre, havayolunun hissedarları duyurulan bir sermaye artışı için onay verdi. Air France-KLM, önümüzdeki aylarda Corona’dan kaynaklanan devlet yardımını geri ödemek için dört milyar avroya kadar planlanmış bir gelirle tedbiri uygulamak istiyor, iş gazetesi “Les Echos” haberine göre.

 21 Şubat Piyasa Gelişmeleri GREINER

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

Avusturyalı plastik ve köpük üreticisi, Recticel’in devralınamamasının ardından Belçikalı rakibindeki hissesini tamamen elden çıkarmak istiyor. Greiner, şirketin başlangıçta Belçikalı yatırım şirketi Baltisse ile Recticel’in yüzde 22,6 hissesini satmak için bir anlaşmaya vardığını duyurdu.

BIONTECH

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri, BIONTECH Aşı üreticisi, 2027 yılına kadar mRNA teknolojisi ile birkaç kanser immünoterapi ilacını piyasaya sürmeyi planlıyor. Şirket ayrıca testis kanserine karşı bir hücre tedavisi ile uğraşıyor. “Augsburger Allgemeine” denetleme kurulu başkanı Helmut Jeggle, “Teknoloji testis kanseri tedavisinde işe yararsa ve yetkililer tarafından bir tedavi olarak onaylanırsa, yaklaşımı diğer endikasyonlara daha hızlı genişletebiliriz” dedi.

 21 Şubat Piyasa Gelişmeleri TESLA

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri  –TESLA “Bild am Sonntag”dan alınan bilgiye göre, Federal Motorlu Taşımacılık Otoritesi (KBA), ABD’li otomobil üreticisi Tesla’ya karşı bir test prosedürü başlattı. Tesla’nın bazı modellerinde aksesuar olarak sunduğu sözde “otopilot”un elektronik şerit değiştirme işleviyle ilgili. Bir KBA sözcüsü gazeteye şunları söyledi: “Federal Motorlu Taşımacılık Kurumu bahsedilen gerçekleri araştırıyor. Bazı Tesla araçlarında Avrupa’da izin verilmeyen elektronik şerit değiştirme işlevi var.”

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?    Hangi Altcoin Alınmalı?  

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 1 Ağustos

Alireza

30 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Dax endeksi bu hafta ne olacak

Alireza