ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 18 Şubat

DAX Analizi 18 Şubat - DAX Analizi 6 Eylül

DAX40’ta küçük artı

DAX Analizi 18 Şubat

DAX Analizi 18 Şubat – DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Cuma günü jeopolitik olarak gergin bir ortamda biraz yükseldi. İşlemin ilk saatinde önde gelen Alman endeksi 15.303 puanla yüzde 0.23 yükseldi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal edeceğine dair korkuların kısa süre önce yeniden artmasının ardından, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile ABD’li mevkidaşı Antony Blinken arasında önümüzdeki hafta yapılması planlanan bir toplantıya ilişkin haberler güveni biraz daha artırdı. Broker CMC Markets’tan analist Jochen Stanzl, diplomasi ve tırmanma arasındaki tahterevalli alışverişinden bahsetti.

DAX Analizi 18 Şubat-Orta büyüklükteki hisse senetlerinin MDAX’ı Cuma sabahı yüzde 0.36 artarak 33.508 puana yükseldi. Euro bölgesinin önde gelen barometresi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50), yüzde 0,3 civarında yükseldi.
QC Partners’tan borsa uzmanı Thomas Altmann, devam eden yüksek siyasi risk ve Pazartesi günü ABD tatili göz önüne alındığında, yatırımcıların ABD’deki uzun hafta sonundan önce büyük ölçekte yeni risk pozisyonları alacağını hayal etmek zor.

DAX Analizi 18 Şubat

Bireysel değerler arasında, Comdirect’ten piyasa uzmanı Andreas Lipkow’a göre gerçekten inandırıcı olmayan yıllık rakamlarla Allianz’a odaklanılıyor. Ayrıca ABD’de yasal bir anlaşmazlık sigorta grubuna çok pahalıya mal oluyor. Hisseler yüzde 1.4 değer kaybetti.

Bayer (Bayer), prostat kanseri ilacı Nubeqa ile ilgili verileri teşvik ettikten sonra ilaca yönelik satış beklentilerini keskin bir şekilde artırdı. Gazeteler Dax’in zirvesinde yüzde 2.9 yükseldi.

DAX Analizi 18 Şubat –Delivery Hero hisseleri, ABD gıda dağıtım şirketi DoorDash’in güçlü bir son çeyreğinden yararlanamadı. Yüzde 1.1 kaybettiler.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) listelenen otomobil üreticilerinin hisseleri, Fransız üretici Renault’dan alınan olumlu yıllık rakamlar sırasında bir miktar yükseldi.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?Nasdaq 100 endeksi nedir?

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?          Hangi Altcoin Alınmalı?  

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

26 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 8 Nisan

Alireza

1 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza