ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıBorsa EğitimiDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

21 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Çarşamba sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

21 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

ECB

21 Temmuz Piyasa Gelişmeleri, Gevşek bir para politikası ile on yıldan fazla bir süre sonra, ECB faiz oranlarını değiştirmek üzere. Finansal piyasalar, ECB Konseyi’ndeki para birimi gözlemcilerinin onu çeyrek puanlık bir artışta mı bırakacağı yoksa yarım puanlık bir artışa mı cesaret edeceği konusunda kafa karıştırıyor. Reuters’in içeriden öğrendiği gibi, her iki seçenek de tartışılmalıdır. ECB Başkanı Christine Lagarde, başlangıçta yalnızca küçük bir adım ve yalnızca Eylül ayı için muhtemelen daha büyük bir artış sözü vermişti. Faiz oranlarındaki geri dönüş tarihi bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor: ECB para fiyatını en son 2011’de yükseltmişti. 2.15pm faiz oranı kararının ardından 2.45pm’de PK

 NORD STREAM 1

21 Temmuz Piyasa Gelişmeleri NORD STREAM 1 | ger40.com

Gaz boru hattı Nord Stream 1’in bakımı sona erecek. Gazın tekrar akıp akmayacağı merakla bekleniyor. Rusya’nın gaz ihracat planlarına aşina olan iki kişi, Reuters’e Rusya’nın, azaltılmış ölçekte de olsa, Nord Stream 1 üzerinden gaz tedarikine devam etmek istediğini söyledi. Federal Şebeke Ajansı başkanından alınan bilgilere göre, fiziksel gaz akışının ilk belirtilerini veren Nord Stream 1 üzerinden yapılan gaz teslimatları için yapılan rezervasyonlar, sabah gerçek kapasitenin yaklaşık yüzde 30’u kadar bir gaz hacmine karşılık geldi. Klaus Müller. Bakım başlamadan önce bile, Rus gaz tekeli Gazprom, Kuzey Akım yoluyla teslimat kapasitesini yüzde 1 ila 40 oranında azaltmıştı.

 21 Temmuz Piyasa Gelişmeleri TESLA

NASDAQ 100 Tesla Hisse Senedi ; 21 Temmuz Piyasa Gelişmeleri Tesla | ger40.com

E-araba üreticisi TESLA, fiyat artışları sayesinde karını da artırdı. Geçen çeyrekte, bir yıl önceki 1,14 milyardan sonra, alt çizgi 2,26 milyar dolardı. Bununla birlikte, satışlar düştü – Tesla, uzun bir süre burada rekordan rekora koştuktan sonra. Yine de grup yılın geri kalanı için iyimserdi: Fremont ve Şanghay’daki fabrikalar ve yeni üretim tesisleri ile “2022’nin rekor kıran ikinci yarısına odaklanıyoruz”. Tesla hisseleri, mesai sonrası işlemlerde neredeyse yüzde 1 arttı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

 İTALYA

Başbakan Mario Draghi Senato’da güvenoyu aldı, ancak görevde kalıp kalmayacağı şüpheli. 74 yaşındaki adamın daha önce yaptığı ve hükümet ortaklarını birlik çağrısı yaptığı konuşmasına 95 milletvekili destek verdi. 38 milletvekili ret oyu kullandı. Ancak en önemli üç koalisyon ortağı oylamaya katılmadı. İçeridekiler, Draghi’nin Perşembe günü Başkan Sergio Mattarella ile görüşeceğini söyledi. O sırada istifasını sunması bekleniyor.

 21 Temmuz Piyasa Gelişmeleri SAP

21 Temmuz Piyasa Gelişmeleri SAP | ger40.com

Ukrayna savaşının getirdiği yük, SAP‘de hızlanan büyümeyi gölgeliyor. Yazılım grubunun açıkladığı gibi, faaliyet karı ikinci çeyrekte yüzde yedi oranında ayarlanarak 1,68 milyar avroya geriledi. Bu arka plana karşı, şirket bir bütün olarak yıl için daha önce olduğu gibi 7,8 ila 8,25 milyar avro yerine yalnızca 7,6 ila 7,9 milyar avroluk bir sonuç bekliyor. Burada Rusya ve Beyaz Rusya olarak çekilmenin 350 milyon euro civarında olumsuz etkisi olacaktır. Gelirler ise ikinci çeyrekte özellikle önemli bulut işinde arttı. Kur etkilerine göre ayarlandığında, çeyreklik artışla 3,06 milyar avroya yükseldi.

 ABB

Dönüşüm maliyetleri, ikinci çeyrekte elektrik mühendisliği grubunu yavaşlattı. ABB Perşembe günü yaptığı açıklamada, İsviçreli şirketin kârının Nisan-Haziran döneminde yarıya inerek 379 milyon $’a düştüğünü duyurdu. Grup ayrıca Rusya pazarından çekilme kararı aldı. Bu, 57 milyon dolarlık bir ücretle sonuçlanır.

 21 Temmuz Piyasa Gelişmeleri FORD

2024 Ford Mustang: What We Know So Far

Bir medya raporuna göre, otomobil üreticisi 8.000 kişiyi işten çıkarmayı planlıyor. Bloomberg ajansının bildirdiğine göre, grup önlemle birlikte maliyetleri azaltmak ve elektrikli araba işine odaklanmak istiyor. İşten çıkarmaların esas olarak daimi çalışanları etkilemesi muhtemeldir. Mart ayının başında Ford, elektrikli otomobil ve içten yanmalı motor işini iki bağımsız birime ayıracağını ve böylece Tesla gibi rakipleriyle rekabette yer kazanacağını duyurdu.

Nasdaq 100 nedir?  

 VALNEVA

Avrupa Komisyonu, biyoteknoloji şirketi ile korona aşısı tedarik sözleşmesini büyük ölçüde kısıtlıyor. Komisyon, revize edilen anlaşma kapsamında Valneva’nın Ağustos ve Eylül aylarında teslimat için AB ülkelerine 1,25 milyon doz tedarik etmeyi taahhüt ettiğini söyledi. Yıl sonundan önce sözde inaktive aşının 1,25 milyon dozunu daha satın alma seçeneği de var.

 21 Temmuz Piyasa Gelişmeleri RICHEMONT

Sustainability Stories | Richemont: Sustainability Report 2021

Aktivist yatırımcı Bluebell Capital Partners, İsviçre lüks mallar grubunun işlerini düzene koymasını talep ediyor. Bluebell ortağı Marco Taricco Reuters’e verdiği demeçte, “Onların iyi oldukları şeye, ki bu da ‘zor lüks’ olan mücevherlere ve saatlere odaklanmalarını istiyoruz” dedi. A. Lange & Söhne ve IWC markalarının Cartier takı ve saatlerinin üreticisi şu anda bir holdingdir ve zarar eden çevrimiçi ticaret platformu Yoox-Net-a-Porter (YNAP) ile ortak olmak zorundadır.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Almanya Merkez Bankası Şokta

Alireza

13 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

30 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza