Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

21 Temmuz Asya/Pasifik Hisse Senetleri 

21 Temmuz Asya/Pasifik Hisse Senetleri-2022'de alınabilecek en iyi hisse senetleri nedir?

21 Temmuz Asya/Pasifik Hisse Senetleri

21 Temmuz Asya/Pasifik Hisse Senetleri, Önceki günkü gelişme Perşembe günü Asya’nın en önemli borsalarında tekrarlandı: ABD’den gelen iyi özellikler bazı durumlarda yenilenen karları getirirken Çin borsaları bir kez daha zayıfladı. Teknoloji ağırlıklı pazarlar, Nasdaq‘ın ardından güçlü bir şekilde gelişti. Örneğin Güney Kore’de işler nispeten önemli ölçüde arttı. Buna ek olarak, lüks otomobillere olan yoğun talep, Hyundai’ye (Hyundai Motor) satışlardaki düşüşe rağmen ikinci çeyrekte büyük bir kar artışı sağladı. Güney Kore’deki endüstri lideri, fazlanın yıllık yüzde 56 artarak 3.09 trilyon won’a (yaklaşık 2.3 milyar euro) ulaştığını söyledi. Hyundai Motor ayrıca tüm yıl için kazanç hedeflerine ulaşacağına duyduğu güveni de dile getirdi. Ancak hisseler, kazançlar ve kayıplar arasında gidip geldikten sonra değişmeden işlem gördü.

Japanese Stocks 21 Temmuz Asya/Pasifik Hisse Senetleri

Japonya Hisse Senetleri 

Japonya’da son para politikası kararı destekleyici oldu. Japonya Merkez Bankası (BoJ), iki günlük bir toplantının ardından Perşembe günü ana para politikası kaldıraçlarını değiştirmeme kararı aldı. Kısa vadeli faiz oranları eksi yüzde 0,1’de ve uzun vadeli faiz oranları sıfır civarında kalacak. Nikkei 225 yüzde 0,44 artışla 27,803,00 puana yükseldi.

Çin Hisse Senetleri

21 Temmuz Asya/Pasifik Hisse Senetleri ,Çin’de ise hafif kayıplar yaşandı. Komisyoncu Oanda’dan analist Jeffrey Halley bir kez daha artan korona vakalarına değindi. Sert sınırlama önlemleriyle ilgili endişeler, Çin hisse senetlerine olan talebi defalarca engelledi. Çin anakarasındaki en önemli 300 şirketin yer aldığı CSI 300 endeksi (CSI 300) geçtiğimiz günlerde yüzde 0,85 kayıpla 4247,26 puana geriledi. Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nin Hang Seng Endeksi (Hang Seng) geçtiğimiz günlerde yüzde bir düştü.

21 Temmuz Asya/Pasifik Hisse Senetleri Avustralya Hisse Senetleri

21 Temmuz Asya/Pasifik Hisse Senetleri

Buna karşılık, Avustralya S&P/ASX 200 (S&P ASX 200) yüzde 0,52 artarak 6794,30 puana yükseldi. Hindistan borsaları da kazançlar kaydetti. Japonya ve Avustralya ile birlikte aylık bazda en güçlü Asya pazarları arasında yer alıyorlar.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Alman Endüstrisi Üst Üste Altıncı Kez Düşüşte

Alireza

DAX Endeksi 17 Kasım

Alireza

29 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza