Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 15 Ağustos

DAX Analizi 22 Şubat - DAX Analizi 22 Temmuz - DAX Analizi 1 Eylül- DAX Analizi 29 Eylül

DAX Analizi

DAX Analizi 15 Ağustos, DAX endeksi (DAX 40) başlangıçta Pazartesi günü son gücünü artırmalı. Önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce yüzde 0,41 artışla 13.853 puana işaret etti. En son iki ay önce kaydedilen 14.000 raund daha da yaklaşıyor. Euro bölgesinin önde gelen endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) de hafta başında yüzde 0,5 ile daha yüksek olması bekleniyor.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

DAX Analizi 15 Ağustos

Düşen ABD enflasyonu işaretleri son zamanlarda borsaların yükselmesine yardımcı olmuştu ve bu eğilim geçen Cuma günü New York ticaretinde durmadı – özellikle teknoloji hisseleri için iyi bir seyir devam etti. Landesbank Helaba’daki uzmanlar sabah saatlerinde “Ancak enflasyon, faiz oranları ve ekonomi ile ilgili endişeleri rafa kaldırmak için çok erken” diyerek, “hızla yeniden su yüzüne çıkabilecek” devam eden jeopolitik risklere atıfta bulundu.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX Analizi 15 Ağustos, Enflasyonist baskı biraz daha düşük olsa ve -euro bölgesinde olduğu gibi- ABD’de faiz oranları başlangıçta muhtemelen yükselmeye devam edecek olsa da, asıl soru bir sonraki faiz artırımının ne kadar olacağıdır, Çin para politikası yolunda ilerliyor. yumuşama. Çin merkez bankası, kötü durumdaki ekonomiye yardımcı olmak için Ocak ayından bu yana ilk kez Pazartesi günü bankalarla bir yıllık refinansman işlemlerinin faiz oranını şaşırtıcı bir şekilde düşürdü. Orta Krallık’tan gelen son ekonomik veriler zayıftı.

DAX Analizi 15 Ağustos

DAX Analizi 15 Ağustos, Kurumsal tarafta, raporlama sezonundan bazı gecikmeler Pazartesi günü Almanya’daki yatırımcıları bekliyor. Tüketim ürünleri grubu Henkel’in (Henkel vz) sonuçları DAX endeksi (DAX 40) programında yer almaktadır. Henkel, cari yıl için satış tahminini artırdı. Tradegate’deki piyasa öncesi hisse senetleri Cuma günkü Xetra kapanışına kıyasla yüzde iki arttı. Xetra ticaretinde Mart ayının başından bu yana en yüksek seviye sizi bekliyor.

İkinci çeyreğe ilişkin nihai rakamlara göre Hellofresh, Tradegate’de yüzde 3,3 değer kazandı. İlk tepki olarak, Bernstein Research’ten analist William Woods, pişirme kutusu tedarikçisi reklama daha fazla para yatırmış olmasına rağmen, müşteri sayısındaki gelişmeyi eleştirdi. Ancak ABD bankası JPMorgan’ın Avrupa internet sektörüne daha olumlu bakması destekleyici bir etki yapabilir. Analist Marcus Diebel tarafından yakın zamanda yapılan ve uzmanın ayrıca çevrimiçi kullanılmış araba satıcısı AUTO1’in hisselerini “zayıf”tan “fazla kilolu”ya iki kez yükselttiği yakın tarihli bir araştırmaya göre, büyüme koşulları iyileşiyor. Auto1, Tradegate’de yüzde 3.4 değer kazandı.

DAX Analizi 15 Ağustos, Araç kiralama şirketi Sixt’in (Sixt SE St) adi hisseleri ise yatırım şirketi Stifel’in satın alma önerisini iptal etmesiyle yüzde 1,1 değer kaybetti. Rüzgar türbini üreticisi Nordex, güneş ve rüzgar çiftliği operatörü ENCAVIS ve konut emlak grubu Grand City Properties de Pazartesi günü iş rakamlarına bakacak.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

Almanların 10 favori hisseleri

Alireza

17 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

10 Aralık Piyasa Gelişmeleri

Alireza