Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

15 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

DAX Analizi 20 Eylül - 12 Ocak Piyasa Gelişmeleri | GER40.com

Dünya Borsaları

 15 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi ALMANYA

15 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

15 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi, Dax (DAX 40) başlangıçta Pazartesi günü son gücünü artırmalı. Broker IG, Alman lider endeksini başlangıçtan iki saat önce yüzde 0,4 yükselerek 13.852 puana ve böylece en son iki ay önce kaydedilen yaklaşık 14.000 puana bir adım daha yaklaştırdı. Son zamanlarda, ABD’deki enflasyonist baskının hafiflediğine dair işaretler borsaların yükselmesine yardımcı olmuştu ve bu eğilim Cuma günü New York’un son ticaretinde durmadı – özellikle teknoloji hisseleri için iyi bir seyir devam etti. Ancak haftanın başında, küresel enflasyonist eğilimler ve bunun sonucunda ortaya çıkan para politikası esnekliği konusunda yeni sinyaller beklenmiyor. Bu arada Çin’den zayıf ekonomik veriler geldi. Çin merkez bankası, kötü durumdaki ekonomiye yardımcı olmak için Ocak ayından bu yana ilk kez Pazartesi günü bankalarla bir yıllık refinansman işlemlerinin faiz oranını şaşırtıcı bir şekilde düşürdü.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

 15 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi ABD

15 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Teknoloji hisselerinin öncülüğünde ABD borsaları Cuma günü hızlı yükseldi ve böylece haftalık bazda da önemli ölçüde değer kazandı. Teknoloji ağırlıklı ve faiz oranına duyarlı NASDAQ 100 yüzde 2,06 artışla 13,565,87 puana yükseldi. Önde gelen endeks Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) yüzde 1,27 artarak 33.761,05 puana yükseldi. Pazar genelinde S&P 500 yüzde 1,73 artarak 4280,15 puana yükseldi.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 15 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi Asya

Stock Market Wrap-up: US Futures, Asian stocks up helped by Facebook gains;  yen dips ahead of BOJ meeting | The Financial Express

Zayıf Çin ekonomik sinyalleri Pazartesi günü ülkenin borsalarını zayıflattı. Çin merkez bankasının Ocak ayından bu yana ilk kez bankalarla yaptığı bir yıllık refinansman işlemleri için faiz oranlarını şaşırtıcı bir şekilde düşürmesi, fiyatları sınırlı bir oranda destekledi. Hong Kong ÖİB’deki Hang Seng endeksi (Hang Seng) en son yüzde 0,2 düştü ve Çin anakarasındaki en önemli 300 şirketi listeleyen CSI 300 endeksi (CSI 300) yüzde 0,03 düştü. Önde gelen Japon endeksi Nikkei 225, işlemlerin bitiminden kısa bir süre önce yüzde bir oranında yükseldi.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 6 Haziran

Alireza

Muench Rueckvers (Munich re) Nedir? Canlı MUVB Fiyatı ve Grafiği

Alireza

DAX Analizi 26 Ağustos

Alireza