Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 12 Ağustos

DAX Analizi 12 Ağustos-Deutsche Börse AG (DB1 Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği)

DAX Analizi

DAX Analizi 12 Ağustos, Dostane bir ticaret haftasının daha sonunda, DAX endeksi (DAX 40) hala biraz daha yüksek. Aynı zamanda, yılın ilk yarısı için raporlama sezonu da yavaş yavaş sona eriyor.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Cuma günü Xetra ticaretinin ilk birkaç dakikasında önde gelen Alman endeksi yüzde 0,29 artarak 13.734,25 puana ulaştı. Haziran ortasından bu yana geçen hafta ulaşılan 13.800 puanın hemen altındaki en yüksek seviye giderek yaklaşıyor. Orta ölçekli şirketler için MDAX ise Cuma sabahı yüzde 0,28 düşerek 27.816,78 puana geriledi. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 0,20 artarak 3764,56 puana yükseldi.

DAX Analizi 12 Ağustos

Hafta boyunca, Dax iyi bir yüzde bir kazandı ve – alışılmadık derecede güçlü bir Temmuz’dan sonra – Ağustos’un ikinci haftasını karla kapatabilir. Her şeyden önce, ABD’de faiz artırımlarının yavaşlayacağı umudu, son zamanlarda biraz daha ılımlı enflasyon verilerinin arka planında destek verdi. Bununla birlikte, Alman borsası barometresi, birkaç denemeye rağmen, uzun vadede 100 günlük ortalama 13.700 puanını geride bırakmayı başaramadı. Orta vadeli eğilimin bir göstergesi olarak kabul edilir.

Alman tahvilleri hafif geriledi

Alman devlet tahvilleri, önceki günkü önemli kayıplarının ardından biraz daha geriledi. Cuma sabahı, trend belirleyen vadeli işlem sözleşmesi Euro-Bund-Future yüzde 0,05 düşüşle 155,35 puana geriledi. On yıllık Bund’ların getirisi yüzde 0.99’du.

Son veriler ABD’deki fiyat baskısının bir miktar hafiflediğini göstermesine rağmen, tahvil piyasasında faiz oranları son dönemde yeniden yükseldi. Ancak, ABD Merkez Bankası temsilcileri, yüksek enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını artırmaya devam etme kararlılıklarını gösterdiler.

Büyük Britanya ekonomisinin ikinci çeyrekte bir miktar küçülmesi ay sonunda dikkat çekti. DZ Bank analistlerine göre bu, İngiltere Merkez Bankası’nın geçen hafta öngördüğü daha uzun bir resesyon döneminin başlangıcı olabilir.
Öğleden sonra, Michigan Üniversitesi’nin anketine katılan ABD’nin Ağustos ayı tüketici iklimi gündemde. DZ Bank, karşılık gelen endeksin genişleme eşiğinin hemen üzerinde çok az değişmesini bekliyor. Tüketicinin bakış açısından, devam eden yüksek enflasyon, işgücü piyasasındaki iyi durumla dengeleniyor.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 27 Temmuz

Alireza

DAX yıl sonu analizi

Alireza