Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

12 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

DAX Analizi 22 Ağustos - 12 Ağustos Dünya Borsaları-DAX Analizi 6 Ocak - DAX Analizi 8 Mart

Dünya Borsaları

 12 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi ALMANYA

12 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

12 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi, Oldukça iyi bir haftanın sonunda, Dax‘ta (DAX 40) başlangıçta çok az hareket var. Broker IG, önde gelen Alman endeksini Xetra’nın yüzde 0,1 daha düşük 13.675 puana başlamasından iki buçuk saat önce değerlendirdi. Şimdiye kadar hafta boyunca, Dax şirket raporlama sezonunun sonunda yüzde 0,9 arttı. Özellikle biraz daha ılımlı enflasyon verilerinin yardımcı olmasının ardından ABD’de daha yavaş faiz artırımı umutları. Bununla birlikte, birkaç denemede Dax, 100 günlük ortalama çizgiyi sürdürülebilir bir şekilde geride bırakmayı başaramadı. Orta vadeli trend için bir barometre olarak kabul edilir. Son haftalarda hisse senedi piyasalarında yaşanan güçlü toparlanmanın ardından Credit Suisse uzmanları bu seviyenin korunup korunmayacağı konusunda şüpheci. Bu nedenle, portföyde bir varlık sınıfı olarak hisse senetlerine ağırlık verilmesine ilişkin taktik tavsiyelerini revize ettiler ve yalnızca tarafsız bir konumlandırma önerdiler. Piyasa genelindeki ABD endeksi S&P 500’ün Haziran ortasından bu yana toparlanmasının, geçmişteki ortalama karşı hareketlerin boyutunu şimdiden yüzde 15’e çıkardığını söyledi. Daha fazla herhangi bir artış, öncelikle devam eden yüksek ekonomik belirsizliğe karşı kendini kanıtlamak zorunda kalacaktı.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

 12 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi ABD

12 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi,

Güçlü bir önceki günün ardından ABD borsasında satın alma isteği Perşembe günü uzun sürmedi. Özellikle hafta ortasında sert bir yükseliş kaydeden ve enflasyonist baskının hafifletilmesinden faydalanan teknoloji ağırlıklı ve faize duyarlı NASDAQ 100, bu kez yüzde 0,65 kayıpla 13.291,99 puana geriledi. Önde gelen endeks Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) yüzde 0,08’lik bir artışla 33.336,67 puana geriledi. Pazar genelinde S&P 500 eksi yüzde 0,07’lik bir düşüş kaydederek 4207,27 puana ulaştı.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 12 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi Asya

Asian stock markets fall on Covid worries | Mint

Asya hisse senedi piyasaları Cuma günü ortak bir zemin bulamadı. Önde gelen Japon endeksi Nikkei 225, işlem bitmeden kısa bir süre önce yüzde 2.3 yükseldi. Perşembe günü Japonya’da işlem olmadığı için diğer borsalardan önceki günün kazançlarını yakaladı. Hong Kong ÖİB’deki Hang Seng endeksi (Hang Seng) son zamanlarda yüzde yarım oranında iyi bir artış gösterirken, anakara Çin’deki en önemli 300 şirketin yer aldığı CSI 300 endeksi (CSI 300) orta düzeyde düştü.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 14 Haziran

Alireza

Yıl Sonu Ekonomi; Ekonomi önümüzdeki ticaret haftasında patlama yaşıyor

Alireza

Daimler hisse senedi satışlardaki düşüşe rağmen kârını artırdı

Alireza