ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 21 Nisan

DAX Analizi 6 Aralık- DAX Endeksi 01 Aralık - Dax endeksi bu hafta ne olacak

DAX Analizi 21 Nisan

DAX Analizi 21 Nisan, Dax (DAX 40) Perşembe günü yükselmeye devam etti. Öncü endeks, önceki güne göre önemli kazanımlarının ardından erken işlemlerdeki kazanımlarını yeniden yüzde 0,20 artırarak 14.391,39 puana yükseltti. MDAX yüzde 0,24 artışla 31.177,19 puana yükseldi ve euro bölgesi endeksi EuroStoxx (EURO STOXX 50) yüzde 0,4 yükseldi.

DAX Analizi 21 Nisan, Euro bölgesinden ve ABD’den gelen bir dizi ekonomik verinin önünde, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Perşembe günü ticaretin başlangıcında hafifçe artıya doğru yol aldı. Önde gelen Alman endeksi yüzde 0,2 artarak 14.388 puana yükseldi. Sabah saatlerinde euro bölgesi enflasyon verileri gündemdeydi. Borsa komisyoncularının, Avrupa Merkez Bankası’nın ABD Merkez Bankası örneğini izleyip izlemeyeceğini ve ne zaman faiz oranlarında geri dönüş başlatacağını görmek için sayıları kontrol etmesi muhtemeldir.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Uzmanlar Mart ayı için yıllık yüzde 7,5 enflasyon bekliyorlardı. Öğleden sonra ABD’de yatırımcılar, diğer şeylerin yanı sıra Philadelphia Federal Rezerv Bankası’nın Nisan ayı ekonomik endeksinin 27,4 puandan 21 puana düşmesini bekliyordu.

DAX Analizi 21 Nisan, Sartorius hisseleri, ticaretin ilk birkaç dakikasında DAX’ta en çok kazananlar arasındaydı. Goettingen merkezli laboratuvar ekipmanı, ürünlerine yönelik sürekli olarak güçlü talepten yararlanıyor ve şimdiye kadar yılın görünümüne bağlı kalıyor. Hisseler yüzde 5 yükseldi. Kaybeden tarafta, yemek dağıtım hizmeti Delivery Hero ve fiyatları yüzde ikiden fazla düşen çevrimiçi moda perakendecisi Zalando vardı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Dax endeksi Bayer, Monsanto’nun devralınması nedeniyle muhtemelen yatırım sürecindedir.

Alireza

Henkel Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

16 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza