ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

22 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Cuma sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

22 Nisan Piyasa Gelişmeleri 

22 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Cuma sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli? Görülen diğer şeylerin yanı sıra: IMF bahar konferansı, SAP ve Salzgitter’den üç aylık rakamlar

 FED

22 Nisan Piyasa Gelişmeleri

22 Nisan Piyasa Gelişmeleri,ABD’deki para otoriteleri, Mayıs ayında yapacakları toplantıda muhtemelen yarım puanlık bir faiz artırımını görüşecekler. Fed Başkanı Jerome Powell IMF bahar toplantısında yaptığı konuşmada, yüksek enflasyon karşısında biraz daha hızlı hareket etmenin uygun olduğunu belirterek, “Mayıs toplantısında 50 baz puanın masada olacağını söyleyebilirim” dedi.

 SAP

22 Nisan Piyasa Gelişmeleri,Yazılım devi, yılın başında bulut işine geçişte ilerleme kaydederken, işletme kârlarından zarar gördü. Walldorf grubu tarafından açıklandığı üzere, faaliyet sonucu (IFRS dışı) Ocak’tan Mart’a para biriminde yüzde yedi ayarlanarak neredeyse 1,68 milyar avroya geriledi. Bu nedenle analistlerin beklentilerinin altında kaldı. SAP, düşüşü Ukrayna savaşının getirdiği yükler ve daha yüksek yatırımlarla haklı çıkardı. Dövize göre düzeltilmiş satışlar ise yüzde yedi artarak neredeyse 7,08 milyar Euro’ya ulaştı ve bulut gelirleri, kur ayarlamalarının ardından çeyreklik artışla 2,82 milyar Euro’ya ulaştı.

 22 Nisan Piyasa Gelişmeleri ADLER GRUBU

Gayrimenkul yatırımcısı, sistematik hileli işlemler suçlamasından kurtulduğunu görüyor. Adler, KPMG Forensic’in Viceroy Research LLC’nin iddialarına ilişkin kapsamlı özel soruşturmanın sonuçlarına ilişkin nihai raporu sunduğunu duyurdu. KPMG Forensic, ilişkili olduğu iddia edilen kişilerle şirketi yağmalayan sistematik hileli işlemler veya işlemler olduğuna dair herhangi bir kanıt bulamadı. “Ancak KPMG Forensic, belgelerde ve bazı işlemlerin işlenmesinde eksiklikler buldu” dedi.

 SALZGITTER

22 Nisan Piyasa Gelişmeleri, SALZGITTER, çeyrekte kârındaki sıçramanın ardından yıl için hedeflerini yükseltti. Çelik grubu, tüm yıl için 750 ila 900 milyon Euro arasında vergi öncesi kârın beklendiğini duyurdu. Mart ayının ortalarında, Salzgitter patronu Gunnar Groebler, Ukrayna savaşının riskleri konusunda uyardı ve Şubat ayının başında ve dolayısıyla savaş başlamadan önce 600 ila 750 milyon avroluk vergi öncesi kar tahminini doğruladı. İlk üç ayda vergi öncesi kar 117’den 465 milyon Euro’ya yükseldi ve Salzgitter’e göre mevcut piyasa beklentilerini önemli ölçüde aştı.

 METRO

Toptancı grubu tahminlerini yükseltiyor. Metro, nedenlerin artan enflasyon ve cari mali yılın ilk yarısında beklenenden daha iyi iş gelişimi olduğunu söyledi. Şimdi mali yıl için önceki yüzde üç ila yedi yerine yüzde dokuz ila 15 satış artışı bekleniyor. Rakamların daha önce bir önceki yılın seviyesinde olacağı tahmin edildikten sonra, faaliyet sonucunun (Ebitda) hafif ila orta derecede artması bekleniyor.

 22 Nisan Piyasa Gelişmeleri TWITTER

22 Nisan Piyasa Gelişmeleri

New York Post’a göre, Tesla patronu Elon Musk, yatırım şirketi Thoma Bravo ile Twitter’ı satın almayı planladığı bir ortaklık hakkında görüşüyor.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 22 Nisan Piyasa Gelişmeleri HOLCIM

Fiyat artışları ve satın almalar, çimento grubuna 2022’nin ilk çeyreğinde ivme kazandırdı. Holcim’in açıkladığı gibi, satışlar Ocak’tan Mart’a beşinci bir artışla 6.44 milyar CHF’ye yükseldi. Düzeltilmiş faaliyet karı (yinelenen FVÖK) yüzde 16,3 artarak 614 milyon CHF’ye yükseldi. HeidelbergCement rakibi satış görünümünü yükseltti.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 28 Mart

Alireza

VaR Portföyü ( Risk Altındaki Değer )

Alireza

XETRA

Alireza