ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 22 Nisan

DAX Analizi 22 Nisan

DAX Analizi 22 Nisan

DAX Analizi 22 Nisan, Faiz oranlarındaki keskin artış korkusu, yatırımcıları Cuma günü tekrar savunmaya yöneltti. İki güçlü günün ardından DAX endeksi (DAX 40 endeksi) bir gerileme gösteriyor. Xetra’nın başlamasından bir saat önce, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, yüzde 1,4 indirimle 14.306 puana işaret etti. İki haftanın zirvesinden sonra, grafik teknik perspektifi yeniden belirgin bir şekilde bulanıklaşıyor. EuroStoxx’un da daha zayıf olması bekleniyor.

DAX Analizi 22 Nisan, ING Bank uzmanları sabah saatlerinde “ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın ek açıklamalarıyla tetiklenen piyasalardaki türbülans devam ediyor.” Üç aylık bazı iyi raporlara rağmen, New York borsaları, Powell’ın büyük bir faiz artırımı hakkında konuşmasının ardından önceki gece kaymaya devam etti. Mayıs başındaki bir sonraki toplantısında ABD Merkez Bankası, yüksek enflasyonla mücadele için faiz oranlarını 0,5 puan artırmayı düşünüyor.

Commerzbank, “Piyasa daha da agresif faiz hamlelerine hazırlanıyor” dedi. Uluslararası olarak, tahvil getirileri yükseldi, bu da sabit geliri hisse senetlerine alternatif olarak daha çekici hale getirebilir. QC Partners’tan piyasa gözlemcisi Thomas Altmann, ekonomik sonuçlardan korkuyor. Şirketler için yüksek faiz oranları, yüksek enerji maliyetleri ve devam eden tedarik zinciri sorunlarının yanı sıra üçüncü büyük stres faktörü olacaktır.

DAX 40 En Yüksek Seviye - Dax 40 hisse senedi - GER40.COM

DAX Analizi 22 Nisan, Bir gün önce hala DAX endeksi (DAX 40 endeksi) kârları için önemli bir itici güç olarak görülen şirketlerin raporlama dönemi, Cuma günü lider endekse başlangıçta herhangi bir olumlu ivme veremez. İlk tepkide, bir perakendeci SAP’den (SAP SE) gelen sayıları karışık olarak tanımladı. Yazılım grubunun ilk çeyrekte büyümesini artırması cesaret verici. Ancak, faaliyet kar marjı hayal kırıklığı yaratıyor. Premarket, SAP hisseleri yüzde 2,2 düştü.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) dışında, piyasa kapanmadan önceki akşam Salzgitter’den iyi haberler geldi: Sürekli yüksek çelik fiyatları ve Aurubis holdinginin artan kâr katkısı sayesinde Grup, cari yıl için kazanç tahminini yükseltti. Başlıklar pazardan önce yüzde 0,7 oranında ılımlı bir artış gösterdi. Ancak, bir gün önce yatırımcılar arasında özellikle popülerdi.

DAX Analizi 22 Nisan, Aynı şey, mevcut mali yıla daha olumlu bakan Metro toptancı grubu tarafından piyasanın kapanmasından önceki akşam da bildirildi. Satışlar açısından yüzde 9 ila 15’lik bir büyümenin artık beklenebileceği belirtildi. Metro (METRO (St)) daha önce yüzde 3 ila 7 arasındaydı. SDAX’ta işlem gören hisseler piyasa öncesi yüzde 2,8 değer kazandı.

Adler Group’un (ADLER) unvanları, yüzde 17’lik bir fiyat artışıyla özellikle pazar öncesi dikkat çekiciydi. Emlak grubu, KPMG denetçisinin özel bir denetimde bazı eksiklikler bulduğunu duyurdu. Ancak, sistematik dolandırıcılık kanıtı bulunamadı, dedi. Bir tüccara göre, bu başlangıçta yatırım şirketi Viceroy’un iddialarıyla boğuşan şirket için bir rahatlama sağlayacak.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Yakında Wirecard hisselerinin ticaretini sonlandıralacak

Alireza

DAX Analizi 16 Mayıs

Alireza

Vonovia Hisse Senedi ; kar hedefini yeniden yükseltti

Alireza