ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

25 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Pazartesi sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

25 Nisan Piyasa Gelişmeleri 

25 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Macron Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimini kazanıyor, AB Rusya’ya karşı ek yaptırımlar hazırlıyor ve görünüşe göre hissedarların baskısı altında Twitter, Tesla patronu Elon Musk ile kısa mesaj hizmeti teklifi hakkında pazarlık yapıyor.

 FRANSA/SEÇİM

Macron leads in polls as France prepares to vote in runoff elections | News  | DW | 24.04.2017

Fransa’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Devlet Başkanı Emmanuel Macron, Avrupa’ya şüpheci rakibi Marine Le Pen’i açıkça mağlup ederek Avrupa’da rahat bir nefes aldı. Anketörlere göre, görevdeki liberal liberal, Pazar günkü ikinci turda sağcı rakibine karşı oyların yaklaşık yüzde 58,5’ini alarak galip geldi. Avrupalı ​​ortaklar rahatladı. AB Konseyi Başkanı Charles Michel, “Fransa’ya beş yıl daha güvenebiliriz” dedi.

 UKRAYNA

25 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Avrupa Birliği (AB), Rusya’ya karşı ek yaptırımlar hazırlıyor. “Altıncı bir yaptırım paketi üzerinde çalışıyoruz ve düşündüğümüz konulardan biri bir tür petrol ambargosu. Yaptırımlar uygularsak, bunu Rusya üzerindeki baskıyı en üst düzeye çıkarırken, Rusya’ya yönelik ikincil zararı en aza indirecek şekilde yapmalıyız. Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis Times gazetesine verdiği demeçte, kendimizi küçülttük” dedi. AB dış politika sorumlusu Josep Borrel şu anda Rusya’nın petrol ve gaz ithalatını durdurma olasılığını görmüyor. “Şu anda AB’de bu konuda ortak bir duruşumuz yok.” Bu, Rus petrol ve gaz arzına yönelik cezalandırıcı bir tarife gibi alternatif yaptırımlar için de geçerlidir.

 ECB/FAİZ ORANLARI

25 Nisan Piyasa Gelişmeleri, İçeridekilere göre, Avrupa Merkez Bankası yaz aylarında faiz artırımına gidiyor. ECB’nin düşüncesine aşina dokuz kişi Reuters’e verdiği demeçte, para otoritelerinin büyük ölçekli tahvil alımlarını mümkün olan en kısa sürede sona erdirmek istediklerini söyledi. Ancak bunlar tamamlandığında faiz adımı atılabilir. İçeridekiler, ilk faiz artırımının Temmuz ayı gibi erken bir tarihte gerçekleşebileceğini ve en geç Eylül ayında olması gerektiğini söyledi. Cari yılda iki faiz artırımı olması muhtemel, ancak üç tane de olabilir. ECB yorum yapmaktan kaçındı.

 25 Nisan Piyasa Gelişmeleri BAYER

Cuma günkü genel kurul toplantısında yönetim kurulunun görevden alınmasıyla ilgili tartışmada, CEO Werner Baumann yönetimindeki yönetim, Norveç egemen servet fonunun desteğine güvenebilir. Bayer hisselerinin yüzde 2,3’ünün biraz altında kalan en büyük beşinci hissedarı Pazar günü, Yönetim Kurulu’nun görevden alınması için oy kullanacağını duyurdu. Fon ise Baumann’ın ücret paketini desteklemek istemiyor.

 TWITTER

25 Nisan Piyasa Gelişmeleri

25 Nisan Piyasa Gelişmeleri, İçeridekilere göre TWITTER, hissedarların baskısı altında Tesla patronu Elon Musk ile kısa mesaj hizmeti teklifi hakkında pazarlık yapıyor. Konuya aşina birkaç kişi Reuters’e verdiği demeçte, karar Pazar günü alındı ​​ve Twitter’ın Musk’ın hisse başına 54.20 dolarlık teklifini kabul edeceği anlamına gelmiyor. Twitter, yalnızca şirketin Musk’a cazip şartlarda satılıp satılamayacağını kontrol ediyor.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 25 Nisan Piyasa Gelişmeleri GOOGLE/META/MICROSOFT

Büyük teknoloji grupları gelecekte Avrupa Birliği’nde daha sıkı bir şekilde düzenlenecektir. Cumartesi gecesi, 16 saatlik müzakerelerin ardından, AB ülkeleri ve AB Parlamentosu’ndaki müzakereciler, çevrimiçi platformları nefret söylemine ve diğer suçlara karşı daha güçlü önlemler almaya zorlamayı amaçlayan Dijital Hizmetler Yasası (DSA) üzerinde anlaştılar. yasa dışı içerik veya ağır cezalar riski.

25 Nisan Piyasa Gelişmeleri

 ALMANYA/BIP/EKONOMİ

25 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Ekonomistlere göre, Alman ekonomisi Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaşına rağmen ilk çeyrekte resesyondan kıl payı kurtuldu. Reuters tarafından ortalama olarak ankete katılan on iki bankanın ekonomistlerine göre, gayri safi yurtiçi hasıla Ocak’tan Mart’a bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,2 oranında büyümüş olacak.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 10 Aralık Öğlen Analizi

Alireza

19 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

E.ON Nedir? Canlı EOAN Fiyatı ve Grafiği

Alireza