ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Fransa seçim sonucu

Fransa seçim sonucu; Macron, Le Pen’i yendi – Avrupa’da rahat bir nefes

Fransa seçim sonucu, Fransa’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Devlet Başkanı Emmanuel Macron, Avrupa’ya şüpheci rakibi Marine Le Pen’i açıkça mağlup ederek Avrupa’da rahat bir nefes aldı. Anketörlere göre, görevdeki liberal liberal, Pazar günkü ikinci turda sağcı rakibine karşı oyların yaklaşık yüzde 58,5’ini alarak galip geldi. Avrupalı ​​ortaklar rahatladı. AB Konseyi Başkanı Charles Michel, “Fransa’ya beş yıl daha güvenebiliriz” dedi.
Eyfel Kulesi’nin arka planında zafer kutlamasında Macron, destekçilerine “daha güçlü bir Avrupa” için çalışacaklarına ve tüm Fransız halkının başkanı olacaklarına söz verdi. “Macron, Başkan” sloganları attılar. Bununla birlikte, seçim zaferi beş yıl önceki kadar parlak değildi, çünkü yüzde 28 civarındaki çekimser oranı muhtemelen 1969’dan bu yana en yüksek orandı.

Fransa seçim sonucu, Macron, rakibine oy verenlerin öfkesinin ele alınması gerektiğini söyledi. Bu kadar çok seçmenin sandıktan uzak durmasına da tepki göstermeliyiz. Aynı zamanda, Le Pen aşırı sağın tarihsel olarak en iyi sonucunu elde etti. Yenilgiyi hemen kabul etti ve aynı zamanda Haziran’da yapılacak parlamento seçimleri açısından da hırçın görünüyordu. Oyun henüz bitmedi, taraftarlarına seslendi. Macron, Haziran ayında şimdiye kadar parçalanmış olandan birleşik bir cephe beklemeli.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Fransa seçim sonucu, İkinci tur seçim, seçmenlerin yaklaşık üçte ikisinin Macron’u desteklediği 2017’nin ikisi arasındaki seçim düellosunun tekrarıydı. Sağcı Avrupa şüphecisine karşı yenilenen zaferi, Fransa’nın gelecekteki rotasının yolunu işaret ediyor olarak görülüyor. Ülke şu anda AB Konseyi dönem başkanlığını yürütüyor ve güvenlik ve savunma konuları da dahil olmak üzere daha yakın işbirliğine kararlı. Le Pen ise Avrupa Birliği’ni bir “Uluslar Avrupası” ile değiştirmek istiyor. Ayrıca Almanya ile silahlanma işbirliğine son verilmesinden yana ve Ukrayna savaşı zamanlarında, Fransa’nın batılı ortakları arasında Fransa’nın kendi yolunda gittiğine dair endişeleri tetikledi.

Fransa seçim sonucu

Fransa seçim sonucu, Kendini itiraf eden transatlantikçi Macron’un yeniden seçilmesi, önemli kararların alındığı bir dönemde geliyor: ABD, Rheinland-Pfalz’ın Ramstein kentindeki ABD hava üssünde Ukrayna konulu bir toplantıda 20’den fazla ülkeden temsilci bekliyor. Salı günü. Odak noktası, Rusya’nın saldırdığı devletin uzun vadeli güvenlik ihtiyaçlarıdır. Ayrıca Haziran sonunda Madrid’de önemli bir NATO zirvesi var. Transatlantik ittifakı, Rusya’yı daha iyi kontrol altında tutmak için yeni bir uzun vadeli strateji üzerinde anlaşmak istiyor.
“PARLAMENTO SEÇİMİ GÜNDEMİ TEST SIRASINDA”

Fransa seçim sonucu, Berlin’deki Hertie Okulu Başkanı Cornelia Woll Reuters haber ajansına verdiği demeçte, “Jeopolitik zorluklar göz önüne alındığında, Macron’un zaferi Avrupalı ​​ortaklar için önemli bir sinyaldir.” Macron şimdi tüm Fransız halkının başkanı olduğunu kanıtlamalı ve seçkinci bir model öğrenci imajını değiştirmeli. “Haziran ayındaki parlamento seçimleri kadar erken, gündemi tekrar teste tabi tutulacak.”

Fransa seçim sonucu, Haziran ayındaki parlamento seçimleri, Macron’un liberal-merkezci partisi La Republique en Marche (LREM) ile hala geniş bir siyasi desteğe sahip olup olmadığını veya seçimlerden sağın daha güçlü çıkıp çıkmayacağını gösterecek. İlk turda elenen “Reconquete” partisinden aşırı sağcı cumhurbaşkanı adayı Eric Zemmour, seçim akşamı milliyetçi güçlere güçlerini birleştirme çağrısında bulundu: “Bir sonraki parlamentoda baskın güç olmalıyız. ” Bu arada polis, Paris’teki sosyal medyadaki görüntülere göre, protesto eden Macron muhaliflerine karşı göz yaşartıcı gaz kullandı.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Sabah Analizi 22 Kasım – Almanya / Avrupa /ABD

Alireza

DAX Endeksi 18 Kasım

Alireza

SDax’ta Vitesco bekleniyor

Alireza