ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 13 Mayıs

PIYASALAR HAFTALIK GÖRÜNÜMÜ (DAX 40) - Borsalar Analizi 2 Aralık

DAX Analizi 13 Mayıs

DAX Analizi 13 Mayıs, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) her şey haftanın olumlu bir şekilde biteceğine işaret ediyor. Dax Pazartesi günü 13.380 puana düştükten sonra, hafta ortasındaki toparlanma rallisi nedeniyle şu anda yüzde yarım arttı. İlk olarak bunu Cuma günü genişletmeli: Önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce yüzde 1,1 artışla 13.888 puana işaret etti. EuroStoxx 50‘nin (EURO STOXX 50) benzer şekilde yükselmesi bekleniyor.

DAX Analizi 13 Mayıs, Geçtiğimiz günlerde küresel borsalardaki dalgalanmalar, boğalar ve ayılar arasında bir halat çekme gibi oldu. Gerilemeler satın alındı, ancak geri kazanımlar da hızla yeniden satıldı. İlki, önceki gece New York’ta tekrar yaşandı ve endeksler neredeyse kayıplarını telafi edebildi. IG şu anda en önemli ABD endeksleri için Perşembe günü geç saatlerden itibaren istikrarın devam ettiğinin sinyalini veriyor. Asya spesifikasyonları da olumlu.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi)‘in çok haftalı kaybı artık Cuma günü sona erebilir, uzmanlar bunu olumlu görüyor. Son haftalık kârını 1 Nisan’da elde etti, o zamandan bu yana beş zayıf hafta geçmişti. QC Partners’tan piyasa uzmanı Thomas Altmann’a göre, kripto para birimleri de dahil olmak üzere geniş tabanlı olumlu bir gelişme var. Uzman, sabah yaptığı açıklamada, “Bugün tüm varlık sınıflarında istikrar görüyoruz” dedi.

DAX Analizi 13 Mayıs

Adidas, Eon (EON SE), HeidelbergCement ve Volkswagen (Volkswagen (VW)) dahil olmak üzere çok sayıda Alman hissesi Cuma günü temettü dışı işlem görecek. Mevcut raporlama sezonu söz konusu olduğunda, iki günlük yüksek bir aşamadan sonra, hafta sonunda işler biraz daha sakin. Her şeyden önce, Deutsche Telekom’un (Deutsche Telekom) sonuçları ortadaydı.

DAX Analizi 13 Mayıs, Amerikan yan kuruluşu T-Mobile US’den sonra ana şirket şimdi de yıllık hedeflerini artırdı. Piyasa öncesi birçok DAX endeksi (DAX 40 endeksi) kazananının ortasında, Tradegate ticaretinde Telekom hisseleri tam kırmızıydı. Bir gün önce sana soruldu. Tüccarlara göre, güçlü rakamlar artık gerçekten şaşırtmıyor.

DAX Analizi 13 Mayıs

İkinci sıra hisseler alanında, genel olarak karışık bir piyasa öncesi fiyat resmiyle birlikte Carl Zeiss Meditec, Ceconomy (Ceconomy St), Vitesco (Vitesco Technologies), Deutsche Euroshop ve freenet’ten işleme yönelik yeni sonuçlar da vardı. İki MDax hissesi Freenet ve Carl Zeiss Meditec için yüzde iki ve üç oranında net fiyat artışları oldu.

DAX Analizi 13 Mayıs, Yatırım bankası JPMorgan’daki uzmanlar, hem ABD’de hem de Avrupa’da raporlama döneminden oldukça olumlu bir sonuç çıkarıyor. Hisse senedi piyasası stratejisti Mislav Matejka, olumlu sürprizlerle karşılaşan şirketlerin oranının bu çeyrekte arttığını kaydetti. Piyasa beklentileri bu nedenle yönetim kurulu genelinde yükseldi. Olumsuz sürprizlerle karşılaşan ABD şirketlerinin şu anda geçmişe göre daha az cezalandırılıyor olması ilginç.

DAX Analizi 13 Mayıs, Yakın zamanda ceza alan Verbio’nun (VERBIO Vereinigte BioEnergie) hisseleri de görülmeye değer. Federal Çevre Bakanı Steffi Lemke’nin ekili bitkilerden elde edilen biyoyakıt kullanımını sınırlamak istediği zaten biliniyor. Cuma günü yaptığı açıklamada, “hemen yasada bir değişiklik önerisi sunacak ve diğer bakanlıklarla koordine edecek” dedi. Ancak piyasa öncesi, birkaç hafta içinde bir fiyat yarılanmasının ardından, kağıtlar için daha fazla toparlanma açıklandı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 28 Ocak

Alireza

Piyasalarda 29 Nisan işlem günü

Alireza

DAX 40 HAFTALIK ANALIZ

Alireza