ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

15 Şubat Piyasa Gelişmeleri

 15 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Salı sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

15 Şubat Piyasa Gelişmeleri

15 Şubat Piyasa Gelişmeleri, Ukrayna krizinin tırmanmasına ilişkin süregelen endişeler ve ABD faiz oranlarında beklenenden daha net bir artış da hafta başında Wall Street’e ağırlık verdi, Bosch, üretim için kısa vadeli yüklerin beklendiğini belirtti. ve lojistik ve Intel, İsrailli çip şirketi Tower Semiconductor’ı yaklaşık altı milyar dolara satın almak üzere.

 15 Şubat Piyasa Gelişmeleri UKRAYNA

Şansölye Olaf Scholz, Ukrayna kriziyle ilgili görüşmeler için bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Moskova’da bir araya geliyor. Pazartesi günü, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy ile Kiev’de görüştükten sonra Scholz, Rusya’yı komşu ülkeye saldırması halinde Batı’dan ağır yaptırımlarla tekrar tehdit etti. Putin Pazartesi günü daha fazla müzakereye hazır olduğunu gösterdi, ancak gerekli güvenlik garantilerinde ısrar etti.

 ECB

15 Şubat Piyasa Gelişmeleri | ger40.com

Başkanı Christine Lagarde’a göre, merkez bankası ani bir yön değişikliği başlatmayacak. Avrupa Parlamentosu’nda konuşan Lagarde, “Para politikamızda yapılacak herhangi bir ayarlama kademeli olacak” dedi. “Para politikamız her zaman verilere bağlı ve şu anda karşı karşıya olduğumuz durumda bu daha da önemli” dedi.

 15 Şubat Piyasa Gelişmeleri PİYASALAR

Ukrayna krizinin tırmanmasına ilişkin süregelen endişeler ve ABD faiz oranlarının beklenenden daha keskin bir şekilde yükselmesi de hafta başında Wall Street’i baskıladı. Dow Jones endeksi, yıl boyunca yaklaşık 34.300 puana düştükten sonra 34.566 puandan neredeyse yüzde 0.5 aşağıda kapandı. Bu arada, Ukrayna Başbakanı Volodymyr Zelnskyi’nin önümüzdeki Çarşamba günü bir Rus işgali günü olarak ilan edildiğini yineleyen açıklamaları, hissiyatları azalttı. Daha sonra yakınları tarafından Cumhurbaşkanı’nın o gün bir saldırı olacağını tahmin etmek istemediği söylendi.

 VOLKSWAGEN

ger40.com

15 Şubat Piyasa Gelişmeleri – VOLKSWAGEN Yan kuruluşu Audi ve Çinli ortağı FAW, 3,3 milyar dolarlık yatırımla planladıkları e-araba fabrikası için Çinli yetkililerden onay aldı.

 15 Şubat Piyasa Gelişmeleri ARABA ÜRETİCİLERİ

İçten yanmalı motorlara sahip yeni otomobillerin sona ermesi konusundaki anlaşmazlıkta, Yeşiller liderliğindeki Çevre Bakanlığı, daha zorlu bir seyir talepleriyle kendini gösteremedi. İçeriden birkaç kişi, Şansölye Olaf Scholz’un (SPD) güçlü bir söz söylediğini söyledi. Geçerli olan, SPD, Yeşiller ve FDP’nin koalisyon anlaşmasında ortaya koydukları şeydir.

 BOSCH

15 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Tedarikçinin Çin, Suzhou’daki şubesi, şehrin sıkılaştırılmış korona önlemlerinden etkileniyor. Bosch, üretim ve lojistik için kısa vadeli yüklerin beklendiğini açıkladı. Artan Covid vakaları nedeniyle, ülkenin doğusundaki sanayi şehri, diğer şeylerin yanı sıra otoyol trafiğini de kısıtladı.

 15 Şubat Piyasa Gelişmeleri TESLA

TESLA CEO’su Elon Musk, Kasım ayında elektrikli otomobil üreticisinin 5,7 milyar dolarlık hissesini ismi açıklanmayan bir hayır kurumuna bağışladı. Bu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’e gönderilen bir mesajdan kaynaklanmaktadır.

 INTEL

15 Şubat Piyasa Gelişmeleri | ger40.com

15 Şubat Piyasa Gelişmeleri – “Wall Street Journal”a göre, ABD grubu İsrailli çip şirketi Tower SemiconductorTSEM.TA>’yı yaklaşık altı milyar dolara satın almak üzere. Anlaşmanın bu hafta açıklanabileceği belirtildi.

 SPACEX/SHIFT4

Milyarder ABD ödeme işlemcisi kurucusu ve CEO’su Jared Isaacman ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın uzay şirketi, ticari uzay görevleri için bir ortaklık duyurdu. Deneyimli bir jet pilotu olarak geçen yıl dünyanın ilk tamamen özel ekibini bir SpaceX roketiyle yörüngeye taşıyan Shift4 Payments patronu, NASA’nın insanlı uzay uçuşu programından bağımsız olarak Isaacman’ın üç SpaceX uçuşunu finanse etmeyi planladığını açıkladı. vardı.

 JAPONYA/GSYİH

15 Şubat Piyasa Gelişmeleri | ger40.com

15 Şubat Piyasa Gelişmeleri – Japon ekonomisi, artan emtia maliyetleri ve omikron varyantının patlak vermesi nedeniyle 2021’in son üç ayında beklenenden daha zayıf bir şekilde toparlandı. Hükümetin gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH) ön verilerinin Pazartesi günü gösterdiğine göre, dünyanın üçüncü en büyük ekonomisi, bir önceki çeyrekteki yüzde 2,7’lik düşüşün ardından üçüncü çeyrekte yıllık bazda yüzde 5,4 büyüdü. Medyan piyasa tahmini yüzde 5,8 oldu.

 15 Şubat Piyasa Gelişmeleri  BVMW

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, her şeyden önce şirketleri daha fazla amortisman seçeneğiyle rahatlatmak istiyor. BVMW endüstri derneğinin KOBİ Günü’ndeki FDP lideri, “Bunun üzerinde çalışıyorum” dedi. İşler iyi giderse, taşınır varlıklarda azalan amortisman da olacaktır. Bunun tek başına ekonomi için yaklaşık üç milyar avroluk bir hacmi olacaktır.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?    Hangi Altcoin Alınmalı?  

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

15 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 15 Aralık

Alireza

DAX Porsche SE; Stokta Neler Var ?

Alireza