ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 2 Mart

DAX Analizi 5 Ocak - DAX Analizi 2 Mart

DAX’ın önceki gün yaşanan fiyat düşüşünden sonra istikrar kazanması bekleniyor

DAX Analizi 2 Mart

DAX Analizi 2 Mart, Çarşamba günü, Alman borsasındaki satış, en azından kısa bir süre için sona erebilir. DAX endeksi (DAX 40 endeksi) bir gün önce neredeyse yüzde dört oranında bir fiyat düşüşünden sonra, sabahın erken saatlerinde istikrarlı fiyatlar belirtiliyor. Broker IG, Xetra ticaretinden yaklaşık iki saat önce önde gelen endeksi 13.910 puan artı biraz ile hesapladı.

Bankalar ve aracı kurumlar tarafından yapılan hesaplamalara göre, Dax hafta ortasına biraz daha yüksek başlayacak. Salı günü, kısmen Ukrayna savaşı nedeniyle neredeyse yüzde dört kayıpla 13.904,85 puana geriledi.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 2 Mart, Çarşamba günü, borsalar yedi buçuk yılın zirvesinde olan petrol fiyatlarına ve OPEC+ toplantısına bakıyor. Bazı yatırımcılar, fiyat artışını yavaşlatmak için başlıca ihracatçı ülkelerden daha önemli bir üretim artışı umuyor. Ancak içeridekilere göre, kartel önceki politikasına bağlı kalacak ve önceki aylarda olduğu gibi kotaları günde 400.000 varil artıracak. Bazı eyaletler, hasta konveyör sistemleri nedeniyle daha önce belirtilen miktarlara ulaşmada sorun yaşıyor.

DAX Analizi 2 Mart

DAX Analizi 2 Mart, Ekonomik veriler söz konusu olduğunda, borsacılar öncelikle özel ABD iş bulma kurumu ADP’nin istihdam rakamlarına bakarlar. Uzmanlar, önceki ay 301.000 işten çıkarmanın ardından Şubat ayında 388.000 işin eklenmesini bekliyor. ADP rakamları, ABD Merkez Bankası’nın para politikası için önemli olan Cuma günkü resmi verilerin bir önizlemesini veriyor. Bu, ekonomik raporunu akşam (CET) yayınlar. Yatırımcılar, sözde Bej Kitaptan, beklenen ABD faiz artırımlarının hızı hakkında sonuçlar çıkarmayı umuyorlar.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

11 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Borsalar Analizi 2 Aralık

Alireza

28 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza