Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

DAX Analizi 14 Eylül

DAX Analizi 14 Eylül

DAX Analizi

DAX Analizi 14 Eylül, ABD’de önceki gün açıklanan enflasyon verilerinin ardından gelen şok, Çarşamba günü DAX endeksi (DAX 40)’ı kontrol altına aldı. En önemli ABD endekslerindeki düşüşün ardından, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce 13.060 puana eksi yüzde 1 sinyal verdi. Bir gün önce Dax, yüksek ABD enflasyonu yatırımcıları şaşırtmadan önce 100 günlük çizgisine 13.564 puan yaklaşmıştı. Önde gelen euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50), yüzde 1.1 düşüşle başladı.

DAX Analizi 14 Eylül

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

ABD’nin önde gelen endeksi Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) bu arada yüksek enflasyon nedeniyle Temmuz ortası seviyesine gerilemişti. Sonunda, yüzde dört civarında bir eksi vardı. Teknoloji ağırlıklı NASDAQ 100, yüzde beş buçuk bile düştü.

Nasdaq 100 nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Derin kırmızı hisse senedi piyasalarına paralel olarak ABD’de ABD doları ve sermaye piyasası faiz oranlarının hayal kırıklığı yaratan enflasyon verilerinin ardından sert yükselişi, yatırımcıların ABD Merkez Bankası’ndan daha fazla faiz artırımı beklediklerini gösteriyor. Fed’in seyri için çok önemli olan ve oynak enerji ve gıda fiyatlarını göz ardı eden çekirdek enflasyon, şaşırtıcı bir şekilde bir önceki aya göre yüzde 0,6, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 6,3 üzerinde gerçekleşti.

DAX Analizi 14 Eylül, Borsa ile ilgili olarak, Commerzbank daha sonra “her şeyi satma günü”nden bahsetti – yatırımcıların risklerden tamamen kaçındığı ve yönetim kurulu genelinde satış yaptığı bir gün.

Almanya’da Kion (KION GROUP) yatırımcıları şok etti: Forklift üreticisi, proje işinde artan maliyetler nedeniyle üçüncü çeyrekte düşük üç haneli milyon euro aralığında bir kayıp bekliyor. Tedarik zincirlerindeki aksamaların ve önemli ölçüde artan maliyetlerin etkisi ağır oldu. ABD yatırım bankası Goldman Sachs’tan analist William Turner, şirketin yeni görünümünün piyasa beklentilerinin oldukça altında olduğunu yazdı.Kion’un hisseleri Tradegate ticaret platformunda Salı günü Xetra kapanış fiyatının neredeyse yüzde dokuz altında listelendi. Rakip Jungheinrich’in kağıtları yüzde iki kaybetti.

DAX Analizi 14 Eylül, Çevrimiçi perakendeci ABOUT YOU, düşen tüketici harcamaları ve ekonomideki yavaşlama nedeniyle mevcut mali yıl için tahminini düşürdü. Tradegate’deki hisse senetleri yüzde beş civarında düştü.

Lufthansa‘nın Tradegate’deki hisseleri yüzde birden fazla düştü. Federal hükümet havayolundaki hissesine son verdi. Ekonomik İstikrar Fonu, kalan yüzde onluk hissesini blok yerleştirmenin bir parçası olarak uluslararası yatırımcılara sattı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Related posts

DAX Analizi 10 Mart

Alireza

DAX Öğlen Analizi 18 Ocak

Alireza

Dax kırmızıya doğru gidiyor

Alireza