Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX Analiz ve GörüşleriDAX AnaliziDAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Federal hükümet Lufthansa hisse paketinin tamamını satıyor

DAX Analizi 15 Eylül

Lufthansa hisseleri piyasadan önce çok az değişti

Finans ajansı Salı günü Frankfurt’ta yaptığı duyuruda, Ekonomik İstikrar Fonu’nun (WSF) kalan yüzde onluk hissesini blok yerleştirmenin bir parçası olarak uluslararası yatırımcılara sattığını duyurdu.

Canlı Lufthansa Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Finans ajansının genel müdürü olarak DSF’den sorumlu Jutta Dönges, “Şirket yeniden özel ellere geçti” dedi. Stabilizasyon başarıyla tamamlandı. 1,07 milyar Euro ile toplam gelir, hisseyi almak için kullanılan 306 milyon Euro’yu önemli ölçüde aştı. Bu, DSF’nin katılımını sona erdirir.

2020 yılında havacılık sektörü, korona pandemisinden ekonomik olarak en çok etkilenen sektörlerden biriydi. Federal hükümet, Haziran 2020’de Lufthansa‘yı 6 milyar avroya varan istikrar önlemleriyle destekledi. Lufthansa, sessiz katılımları Kasım 2021’e kadar tam olarak geri ödeyebildi.

Lufthansa hisseleri piyasa öncesi kayıpları yakaladı

Lufthansa kağıtları, federal hükümetin ve bir analistin not düşürmesinin ardından Çarşamba günü piyasa önünde büyük dalgalanmalar yaşadı. Başlangıçta, Tradegate ticaret platformundaki Kranich-Line hisseleri XETRA’nın yüzde 2,2 altına düştü ve 6,18 Euro’ya yaklaştı, hatta önceki akşam burada 6,06 Euro’dan alınıp satıldılar.
Federal hükümet, Lufthansa‘daki hissesini sonlandırdı ve yatırımcılarla olan payını 6.11 Euro’ya yerleştirdi. Bir piyasa katılımcısı, nihayetinde stok fazlalığının ortadan kaldırılmasını iyi bir haber olarak görüyor. Son zamanlarda, Tradegate’deki kağıtlar da 6.34 Euro’ya kadar önemli ölçüde iyileşti ve bu nedenle önceki günün seviyesinin biraz üzerinde bile.

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Ancak bu arada, yatırım şirketi Stifel’in havayolları ve havalimanları hakkındaki şüpheci çalışması biraz hafif bir ruh hali yaratıyor. İçinde uzmanlar ayrıca Lufthansa için tavsiyelerini iptal etti ve fiyat hedefini 6 avroya indirdi. Bilançonun gücü ve serbest fon akışının (serbest nakit akışı) gelişmesi, tüm endüstri şüpheciliğine rağmen bireysel fiyat desteği olarak adlandırılmaktadır.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

DAX Analizi 9 Mayıs

Alireza

9 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Endeksler analizi 25 Temmuz

Alireza