Almanya BorsasıAnalizDAXDAX 40ForexGER 40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX 40’ın fiyatı toparlanma duraklatıldı – BASF daha yüksek hedeflerden memnun

DAX 40'ın fiyatı -Almanya Borsası

DAX 40’ın fiyatı hedeflerden memnun

Almanya Borsası DAX 40’ın fiyatı İki güçlü işlem gününün ardından, hafta ortasında Alman borsasında bir kırılma bekleniyor. Ne de olsa önde gelen endeks Dax 40, üç hafta önceki en düşük seviyesinden yüzde altıdan fazla yükseldi. Önümüzdeki günlerde ve haftalarda pek çok ağır sikletin yaklaşan üç aylık raporlarından önce, yatırımcılar başlangıçta Çarşamba günü bekleyebilirler.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX 40’ın fiyatı ; Alman lider endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra ticaretinin başlamasından hemen önce bir saatin altında 15.735 metreydi ve önceki gün Xetra kapanışına göre yüzde 0.14 düşüş gösterdi. Önde gelen euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50’nin de ılımlı bir düşüş göstermesi bekleniyor.

BASF ve Deutsche Bank ile iki Dax 40 şirketi sabah iş rakamlarıyla geldi. Dünyanın en büyük kimya şirketi, üçüncü çeyreğin ardından tüm yıl için hedeflerini yükseltti. Tradegate’de hisseler yüzde 0,7 arttı.

DAX 40’ın fiyatı; Deutsche Bank, kurumsal yeniden yapılandırmanın artan maliyetlerine rağmen üçüncü çeyrekte bir önceki yıla göre biraz daha fazla kazandı. Hisse işlem gününden önce biraz yükseldi. Bu arada, fon iştiraki DWS, yakın zamanda beklenenden çok daha fazla fon aldı. Hisseler iyi bir yüzde bir arttı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Covestro’nun hisse fiyatı Tradegate’de yüzde birden fazla arttı. Bir çalışmada, yatırım bankası Goldman Sachs, plastik üreticisini devralma adayı olarak tartışmaya açtı.

Cuma günü Almanya Borsası DAX 40’ın fiyatı ‘n da bir değişiklik var. Vonovia’nın Deutsche Wohnen gayrimenkul grubunu devralması nedeniyle, Deutsche Wohnen Dax 40’tan ayrılıyor ve yerini Beiersdorf alıyor. Orta büyüklükteki değerlerin MDax’ındaki yerini Talanx sigorta grubu alıyor.

DAX 40’ın fiyatı ; Deutsche Wohnen’in hisseleri Dax 40’tan çıkarılacak. Vonovia tarafından devralınması nedeniyle, gerekçeye göre, asgari yüzde 10’luk halka açıklık artık karşılanmamaktadır. Bunu yapmak için Beiersdorf, Dax 40’a yükselecek. MDAX’taki boş yeri, SDAX’tan terfi edecek olan Talanx alacak. Basler AG hisseleri SDAX’a dahil edilecek. Değişiklikler 29 Ekim’de yürürlüğe girecek.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

(1 dolar = 0,8593 euro)

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 14 Ocak

Alireza

Deutsche Börse Nedir? Canlı DB1 Fiyatı ve Grafiği

Alireza

23 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza