Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 15 Temmuz

DAX Analizi 22 Ağustos - 12 Ağustos Dünya Borsaları-DAX Analizi 6 Ocak - DAX Analizi 8 Mart

Dax istikrarı bekleniyor

DAX Analizi 15 Temmuz

DAX Analizi 15 Temmuz, Zayıf bir haftanın sonunda DAX endeksi (DAX 40) Cuma günü istikrara kavuşmayı bekliyor. QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, “Satışı bu sefer toparlanma girişimi takip ediyor” dedi. Ticaretin başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için tezgah üstü bir gösterge olarak X-DAX, yüzde 0,7’lik bir artı ile 12.608 puana sinyal verdi – ancak haftalık bazda bu yine de bir eksi olacak yüzde üçten fazla. Euro bölgesi muadili EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Cuma sabahı benzer şekilde toparlanması bekleniyor.

Altmann’a göre, “bir yandan mevcut fiyat seviyesinde iyi giriş fırsatlarını hisseden klasik pazarlık avcıları”. Ayrıca, Mario Draghi’nin istifa talebi reddedildikten sonra bu sabah hala İtalya Başbakanı olduğu için yardım alımları yapılacaktı. Çin ekonomik üretiminin 2020’nin ilk çeyreğinden bu yana ilk kez ikinci çeyrekte tekrar düşmesi, “Çin liderliğinin sıfır Covid stratejisinin bir parçası olarak kabul ettiği kasıtlı bir ekonomik gerileme”. Altmann, vadeli işlem borsalarındaki seçeneklerin sona ermesinin de borsada dalgalanmalara neden olabileceğini sözlerine ekledi.

DAX Analizi 15 Temmuz

DAX Analizi 15 Temmuz

Öğleden sonra gündemde hâlâ bir sürü ABD ekonomik verisi var – odak noktası öncelikle dünyanın en büyük ekonomisi için önemli olan perakende satışlar. Yüksek enflasyon seviyesi göz önüne alındığında, ihracat ve ithalat fiyatlarına ilişkin veriler de ilgi çekici olabilir. Citigroup ve Wells Fargo (Wells FargoCo) dahil olmak üzere bir dizi başka ABD bankası da üç aylık rakamlar bildiriyor. Bir gün önce, sektör temsilcileri JPMorgan (JPMorgan ChaseCo) ve Morgan Stanley’den gelen hayal kırıklığı yaratan rakamlar DAX endeksi (DAX 40) üzerinde ağırlık oluşturmuştu.

Alman borsasında, başlangıçta, Software AG (yazılım) tahminlerinin ve Drägerwerk’in iş rakamlarının düşürülmesine odaklanıldı. Software AG’nin Tradegate ticaret platformundaki hisseleri, MDAX grubunun önemli dijitalleştirme bölümünde gelen siparişler için yıllık hedefini düşürmesinin ardından pazardan önce yüzde dörtten fazla değer kaybetti. Bir borsacı, grubun gelecekteki bölümünün hala programın gerisinde olduğundan şikayet etti. Piyasa kabulü çok düşük.

Drägerwerk unvanları, medikal ve güvenlik teknolojisi grubunun satışlarda ve kazançlarda önemli bir düşüş bildirmesine karşın görünümü doğrulamasının ardından yüzde beş düştü. Bir tüccar, SDAX küçük ölçekli endeksinde yer alan şirketin arkasında “başka bir korku çeyreği” olduğunu yazdı. Yıl ortasında açıkça negatif olan işletme kar marjı, Drägerwerk’in cari yılda kârlılık hedefine nasıl ulaşmayı planladığı sorusunu gündeme getiriyor. Tavsiyeye göre yatırımcılar, yeni CEO olmadığı sürece hisse senedinden elini çekmeli.

SDax’a yeni katılan ADTRAN’ın hisseleri de Cuma günü görülmeye değer. ABD grubu tarafından telekom ekipmanı tedarikçisi Adva Optical’ın (ADVA SE) devralınması nedeniyle, hissesi hemen geçerli olmak üzere ikinci kademe endekste Adva’nın yerini aldı.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 14 Temmuz

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 1 Şubat

Alireza

14 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

30 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza