AnalizAvrupa borsasıHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX 40 Daimler stratejisi; Daimler Hissedarları Tarih Yazıyor

DAX 40 Daimler stratejisi

DAX 40 Daimler stratejisi: Gelecekte otomobiller ve kamyonlar neden borsada ayrı ayrı gidecek?

DAX 40 Daimler stratejisi; Schwaben hissedarları tarih yazıyor: gelecekte üç köşeli yıldıza sahip arabalar ve kamyonlar ayrı ayrı gidecek. Daimler Truck hisselerinin ihracı ile büyük bir değer potansiyeli ortaya çıkacak.
İşler yolunda: Daimler’in hissedarları, ticari araç işinin bölünmesi ve bölünmesi lehinde neredeyse oybirliğiyle oy kullandı. Bu, yıldıza sahip kamyonların halka açılmasının önünü açıyor. Grup CFO’su Harald Wilhelm, “Daimler Truck Holding hissesinin Aralık ayında borsaya kote olması bekleniyor” dedi. Hissedarlar daha sonra depoda rezerve edilen her iki Daimler hissesi için bir kamyon kağıdı alacaklar.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Daimler Hisse Senedinin Gücü

DAX 40 Daimler stratejisi; Swabian otomobil mucidinin bölünmesi tarihi bir adımdır. Aynı zamanda, hem gelecekteki Mercedes-Benz Group’un hem de Daimler Trucks’ın binek otomobil işini elektrikli mobilitenin zorluklarına uyarlama baskısından kaynaklanmaktadır. CEO Ola Källenius, sanal olağanüstü genel kurul toplantısında planı gerekçelendirerek “Girişimcilik özgürlüğünü güçlendiriyoruz” dedi.

Källenius ve finansör Wilhelm de hissedarlar arasında güçlü değer artışları beklentisiyle bunun reklamını yaptı. Saf bir lüks otomobil payının ve ticari araç sektöründeki saf bir oyuncunun potansiyelini artırın. Planı yatırımcılar için cazip hale getiren Wilhelm yatırımcıları, “Daimler Truck’ın 2022’nin başında DAX 40 ‘a üye olmasını bekliyoruz” dedi.
Yeniden yapılanma için bir rol model, kesinlikle Siemens hissedarlarına kayda değer bir değer artışı getiren enerji bölümü Siemens Energy’nin geçen sonbahardaki bölünmesiydi. Başlatıcı Joe Kaeser, Daimler denetleme kurulu olarak Källenius ve Wilhelm ile yakın bir ilişki sürdürmektedir. Eski Siemens patronu, gelecekte baş denetçi olarak Daimler Trucks’ın gelişimini denetleyecek.

DAX 40 Daimler stratejisi; Çift haneli dönüşler

DAX 40 Daimler, Kamyon patronu Martin Daum için de gelecekte DAX 40 sürücüsü olmak muhtemelen cazip bir ihtimal. Ancak Daum’un hala bazı yükleri taşıması gerekiyor. DAX 40; Üç köşeli yıldıza sahip kamyonlar, 2025 yılına kadar sürdürülebilir, sulu işletme marjlarına ulaşmalıdır: Satış getirisi, ekonomik duruma bağlı olarak en az yüzde altı ila yüzde onun üzerinde olmalıdır. 2021’in ilk yarısında, korona pandemisinden sonraki yakalama etkileri nedeniyle kamyonlar zaten yüzde on ile burada parlamıştı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Ancak bundan bir yıl önce, bölüm kırmızı renkteydi. Ayrıca bağımsız kamyonların yönetim, BT ve satışta daha yüksek maliyetleri vardır. Wilhelm’e göre, başlangıçta yılda 250 milyon avro civarında olacak, daha sonra yük 150 milyona düşecek.Bölünme aynı zamanda yönetim kuruluna tek seferlik maliyet olarak bir milyar avrodan fazla değere sahip. Källenius, “Kamyonlar ve otomobiller, müşteri ve yatırımcı tarafında farklı hedef gruplara hizmet ediyor. Otomobiller söz konusu olduğunda, odak noktası da akü üzerinde. Kamyonlarda yakıt hücresi de önemli bir rol oynuyor.” dedi.

DAX 40 Daimler stratejisi ; Grubun mobilite ve finansman hizmetleri, teknoloji altyapısı gibi bölümler arasında paylaştırılacaktır. Mercedes-Benz, ACC ortak girişimi ile akü geliştirmeye odaklanıyor. Kamyonlar, yakıt hücresi yetkinliğini devralıyor ve Cellcentric ortak girişiminde Volvo ile birlikte çalışıyor. DAX 40 ‘a Daimler, 2018’den beri hidrojenli otobüsler işletiyor. Swabian’lar Wörth’te büyük yakıt hücreli kamyonların üretimine yeni başladı. Boss Daum, ticari araç endüstrisindeki dünya pazar liderine yeni teknolojiler konusunda yemin ediyor: “2030 gibi erken bir tarihte, Avrupa’daki CO2-nötr araçlar, satışlarımızın yüzde 60’ını oluşturacak.”

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 24 Mart

Alireza

1 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

25 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza