Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 12 Temmuz

DAX Analizi 12 Ocak - DAX Analizi 12 Temmuz -20 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

ABD istihdam verileri öncesinde küçük bir değişiklik bekleniyor

DAX Analizi 12 Temmuz

DAX Analizi 12 Temmuz,  Haftaya zayıf bir başlangıç ​​yaptıktan sonra, DAX endeksi (DAX 40) Salı günü daha fazla kayıpla karşı karşıya. Ekonomik endişeler göz önüne alındığında, X-DAX, ticaretin başlamasından yaklaşık bir saat önce eksi yüzde 0,8’lik bir sinyal vererek 12.728 puana ulaştı. Euro bölgesi muadili EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) biraz daha zayıf olması bekleniyor.

Avrupa’daki gaz krizi, yenilenen Çin karantinaları riski ve devam eden tedarik zinciri sorunları ile birlikte, olumsuz etkileyen faktörler çeşitlilik göstermeye devam ediyor. Credit Suisse’deki uzmanlar, hisse senetleri için hala orta derecede kilolu, ancak özellikle ABD ve Çin’den olanlar için. Ancak Avrupa’da endişeleri daha büyük: Euro bölgesinde, 2022 ve 2023’te hayal kırıklığı yaratan bir ekonomik gelişme bekliyorlar ve bu nedenle bu bölgeye daha az ağırlık verilmesini tavsiye ediyorlar.

Salı günü ilgi çeken, Alman finans uzmanlarının ZEW endeksi tarafından ölçülen ekonomik beklentileri. Dekabank yolunu bulursa, önemli bir aşağı yönlü düzeltme beklenmelidir. Ancak Çarşamba günü merakla beklenen bir sonraki ABD enflasyon verileri muhtemelen daha fazla odakta olacak. Dekabank’a göre, Haziran ayında fiyatların, “sermaye piyasalarında ılımlı bir depreme neden olduğu” bir önceki aya kıyasla, Mayıs ayına göre daha keskin bir şekilde artması muhtemel.

DAX Analizi 12 Temmuz

DAX Analizi 12 Temmuz

Şirket tarafında, önceki akşam yayınlanan üç aylık rakamlarıyla BASF kimya grubuna odaklanılıyor. Fiyat artışları ve zayıf euro sayesinde, Ludwigshafen şirketi analistlerin beklediğinden daha iyi performans gösterdi ve borsacılara göre hisse bundan fayda sağlayabilir. Broker Lang & Schwarz’da, piyasadan önce yaklaşık yüzde bir kazandı. DAX endeksi (DAX 40) grubunun yıllık hedefleri doğrulandı.

Bu arada, bir düşüş, MDax şirketi Grand City Properties’e yük olmakla tehdit ediyor. ABD yatırım bankası Goldman Sachs, şüpheci bir sektör araştırmasının parçası olarak konut emlak grubu için satın alma tavsiyesini düşürdü ve şimdi hisseyi “nötr” olarak tavsiye ediyor. Analist Jonathan Kownator, Avrupa yatırım yelpazesindeki en kötü sektör gelişimi, emlak şirketleri için faiz oranı arka rüzgarının ortadan kalktığı ve büyük değer kayıplarının yakın olduğu endişesini gösteriyor, dedi. Kağıt, piyasanın önünde yüzde 2,7 değer kaybetti.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 12 Temmuz

Sektör meslektaşı TAG Immobilien, bu gün başlayacak olan yeni hisseler için, hisselerin alınıp satılacağı hariç olmak üzere, abonelik haklarının alım satımına bakıyor. TAG Perşembe günü, Polonyalı emlak şirketi Robyg’in devralınmasını finanse etmek için yaklaşık 29 milyon yeni hisse çıkaracağını duyurdu – bu, şimdiye kadar ödenmemiş hisselerin neredeyse beşte birine tekabül ediyor – ve bu nedenle yaklaşık 200 milyon avro artırmayı planlıyor. O zamandan beri, hisse fiyatı 2014’ten bu yana en düşük seviyesine önemli ölçüde düştü.

Hissedarlara her 101 eski hisse için menkul kıymet hesaplarında 20 yeni hisse satın alma hakkı verildi. Abonelik hakkınızı kullanmak istiyorsanız yeni kağıt için 6,90 EUR ek abonelik ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bunlar, 20 Temmuz 2022 tarihine kadar Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nın düzenlenmiş piyasasında işlem görecektir. Resmi abonelik süresinin 25 Temmuz’da sona ermesi bekleniyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 11 Temmuz

Alireza

7 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

27 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza