ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

12 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Salı sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

12 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

 BASF

12 Temmuz Piyasa Gelişmeleri, İkinci çeyrekte yüksek satış fiyatları kimyasal grubunu seyrinde tuttu. Ön rakamlara göre, düzeltilmiş faaliyet karı (FVÖK), Ludwigshafen merkezli şirketin açıkladığı gibi, bir önceki yılın aynı çeyreği olan 2,36 milyar avro seviyesinde, 2,34 milyar avro oldu. Bu, BASF’nin kazançlarının 2,09 milyar avroya düşmesini bekleyen analistlerin beklediğinden daha iyi performans gösterdiği anlamına geliyor. BASF, enerji ve hammadde maliyetlerindeki önemli artışı daha yüksek satış fiyatlarıyla yumuşatmayı başardı. Döviz kuru etkileri de olumlu etki yaptı. Ancak, satılan miktarlar biraz düştü.

 UNIPER

12 Temmuz Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

AB Parlamentosu’ndaki Yeşiller’in iradesine göre, federal hükümet şirketi Hollanda’nın iklim koruma önlemlerine karşı milyar dolarlık bir dava açmaktan vazgeçirmeli. Avrupa Parlamentosu İç Pazar Komitesi Başkanı Anna Cavazzini “Welt” gazetesine yaptığı açıklamada, “Bir Alman yatırımcının Paris iklim hedeflerine ulaşma yolunda Hollanda’yı engellemesi saçma” dedi. Daha da saçma olursa federal hükümet, sahibi olarak bu abluka tutumunu destekleyecektir.”

 12 Temmuz Piyasa Gelişmeleri ADVA OPTİK

Adva Optical’ın gelecekteki ABD ana şirketi, Cuma gününden itibaren SDax’taki Münih ağ tedarikçisinin yerini alacak. Değişime sunulan Adva hisseleri yerine, Adtran Holdings’deki hisseler daha sonra küçük sermayeli endekste listelenecektir. Adva hissedarlarının her biri, Adva ile ABD’li cam elyaf uzmanı Adtran Inc’in birleşeceği Adtran Holdings’te hisseleri için 0.8244 hisse alacak. Adtran Holdings’in Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda ve ABD teknoloji borsası Nasdaq‘ta kote olduğu söyleniyor.

 TWITTER

Ger40.com

Tesla patronu Elon Musk’ın milyar dolarlık Twitter devralmasından çekilmesi konusundaki anlaşmazlıkta, ABD kısa mesaj servisi anlaşmaya uyulması konusunda ısrar ediyor. Sosyal medya devlerinin Musk’a gönderdiği bir mektupta, “Twitter, Bay Musk ve diğer Musk taraflarının, önerilen işlemleri tamamlamak ve gerçekleştirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapma yükümlülükleri de dahil olmak üzere, Anlaşma kapsamındaki yükümlülüklerine uymalarını şart koşuyor” dedi. tarihli ve Pazartesi günü düzenleyicilere sunuldu. Musk’ın iddialarının aksine Twitter, birleşme anlaşması kapsamındaki yükümlülüklerini ihlal etmedi. Anlaşma yürürlükte kalacak ve şirket anlaşmayı kapatmak için adımlar atacak.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 12 Temmuz Piyasa Gelişmeleri EDF

İçeridekilere göre, Fransız hükümeti enerji şirketindeki hissesini yüzde 16 ila yüzde 100 artırmak için sekiz milyar avrodan fazla ödemeye hazır. Proje hakkında bilgisi olan iki kişi, anlaşmanın sonbaharda tamamlanmasının beklendiğini söyledi. İnsanlardan biri, yeniden açılmanın devlete, ödenmemiş dönüştürülebilir tahviller ve borsa fiyatına bir prim de dahil olmak üzere yaklaşık 10 milyar Euro’ya mal olabileceğini söyledi.

 MODERNA

12 Temmuz Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

ABD biyoteknoloji grubu, sonbaharda iki kombine Covid 19 güçlendirici aşıyı piyasaya sürmeyi planlıyor. Şirket bunun için ön şartın bunların onaylanması olduğunu açıkladı. Grup, Omicron alt varyantları için farklı pazar tercihlerine tepki gösteriyor.

 WEFOX

Alman-İsviçre sigorta girişimi şu anda yatırımcıları tarafından 4,5 milyar dolar değerinde. En son finansman turunda WeFox, öz sermaye ve borç sermayesi için 400 milyon dolar daha artırdı.

 12 Temmuz Piyasa Gelişmeleri GAP

Ger40.com

GAP, grubun zirvesinde bir değişiklik duyurdu. Moda grubu, CEO Sonia Syngal’in derhal istifa ettiğini duyurdu. Her şeyden önce, Yönetim Kurulu Başkanı Bob Martin, geçici olarak görevlerini devralacak. İkinci çeyrekte satışların yüksek tek haneli bir yüzde oranında düşmesi muhtemeldir, dedi.

 RIVIAN AUTOMOTIVE

Bir medya raporuna göre, elektrikli otomobil üreticisi yüzlerce kişiyi işten çıkarmak istiyor. Bloomberg, konuya aşina olan kişilere atıfta bulunarak, hareketin toplam işgücünün yaklaşık yüzde beşini etkileyebileceğini bildirdi. Rivian, Aralık sonunda 10.000’den fazla kişiyi istihdam etti.
HYUNDAI – Güney Koreli otomobil şirketi, Güney Kore’de ilk kez elektrikli otomobiller için eksiksiz bir üretim tesisi kuruyor. Üretici sendikası, başkanına atıfta bulunarak Salı günü yaptığı açıklamada, 2025’ten itibaren ilk araçların montaj hattından çıkması gerektiğini duyurdu. Şirket bu taahhüdü devam eden ücret görüşmeleri sırasında yaptı.

 12 Temmuz Piyasa Gelişmeleri ALMANYA/EKONOMİ

12 Temmuz Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

Alman şirketleri, Ukrayna savaşının sonuçları nedeniyle geleceğe çok daha şüpheyle bakıyor. IW Enstitüsü’nün yaklaşık 2.300 şirketle yaptığı ve Reuters’e sunulan bir araştırmaya göre, üretim, istihdam ve yatırımlar açısından beklentiler 2022 için giderek daha da bulanıklaştı. Buna göre yüzde 37’si üretimde 2021’e göre artış, dörtte biri ise eksi bekliyor. Bununla birlikte, Haziran ayındaki olumlu ve olumsuz iş beklentileri dengesi, 2021 sonbaharının sonlarında 34 ve 2022 baharında 15’in ardından yalnızca yüzde on iki puandı.

 ABD/JAPONYA/PETROL FİYATI

Bir hükümet temsilcisine göre, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Salı günü Japon mevkidaşı Shunichi Suzuki ile yaptığı görüşmede Rus petrolü için bir fiyat tavanı uygulamasına devam etmek istiyor. Üst düzey bir ABD Hazine yetkilisi, amacın, Moskova hükümetinin petrol ihraç etme teşviğine sahip olmasını, ancak Ukrayna’ya karşı savaşı finanse edebilecek kadar yüksek olmamasını sağlamak için fiyatı Rusya’nın üretim maliyetlerini karşılayacak bir seviyede belirlemek olduğunu söyledi. Bir üst sınır uygulanmadığı takdirde, küresel petrol fiyatı yüzde 40’a varan bir artışla varil başına 140 dolara kadar çıkabilir.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 12 Nisan

Alireza

DAX Analizi 22 Ağustos

Alireza

8 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza