ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

Avrupa borsaları 30 Kasım

Avrupa borsaları 30 Kasım

Borsalar satışlarla başladı – DAX 15.000’in üzerinde kaldı

Avrupa borsaları 30 Kasım, Omicron virüs varyantını çevreleyen belirsizlikler nedeniyle Salı günü satış yapmaya başladı. Önceki günkü stabilizasyondan sonra tekrar net dağıtım basıncı görülebilir. Ticarette, artan oynaklığın daha uzun bir aşaması varsayılır. DAX endeksi (DAX 40 endeksi) %0,9 düşerek 15,147 puana düştü ve 15.000 puan daha sonraki süreçte test edilebilir. Euro-Stoxx-50 için %1’den 4.067 puana indi.

Avrupa borsaları 30 Kasım, Omicron virüsünü çevreleyen haber durumunu kavramak zor. ABD Başkanı Joe Biden Pazartesi günü Omicron’un “panik yapmak için bir neden olmadığını” söylerken, Moderna CEO’sunun FT’deki bir makalede yaptığı açıklama, ticaretten Omicron’a karşı aşıların yapıldığına dair bir açıklamanın ardından insanları oturup dikkat çekti. varyantı daha az etkili olabilir. Sonuç olarak, hisse senedi gibi riskli varlıklarda satış başlamış olacaktı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Powell, tedarik zinciri sorunlarının kötüleşeceğinden korkuyor

ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell Pazartesi günü yayınladığı bir konuşmada, koronavirüsün yeni omicron varyantının, bu yıl enflasyonda artışa neden olan tedarik zinciri problemlerini daha da kötüleştirme riski taşıdığını söyledi. Powell, Salı günü Hazine Bakanı Janet Yellen ile birlikte Senato Bankacılık Komitesi’nin huzuruna çıkacak.
QC Partners, “Jerome Powell’ın uyarıları yere bomba gibi düştü. ABD Federal Rezerv Başkanı daha zayıf bir büyüme konusunda uyardığında, istisnasız tüm yatırımcıları alarma geçiriyor” dedi. Powell’ın yorumları, önümüzdeki yıl daha fazla sayıda faiz artırımı olasılığını azalttı. Sert bir şekilde fiyatlandırılan ikinci faiz artırımından şimdiden şüphe duyulduğu söyleniyor.

Avrupa borsaları 30 Kasım

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Avrupa borsaları 30 Kasım

Avrupa borsaları 30 Kasım, Büyüme endişeleriyle birlikte petrol hisseleri, otomobil ve banka hisseleri ortalama %1,5 düşüyor. Turizm gazeteleri %1,1 veriyor – Büyük Britanya’da önceden kararlaştırıldığı gibi yenilenen seyahat kısıtlamaları doluluk oranını azaltabilir. Avrupa’da kısa mesafeli trafik şimdiden pandemi öncesi kapasiteye doğru ilerliyor gibi görünüyor. Citi’deki analistler, Birleşik Krallık’ta yenilenen seyahat kısıtlamalarının bir dizi havayolunun kış uçuş programlarını etkilemesinin muhtemel olduğunu söyledi.

Avrupa borsaları 30 Kasım Covid kazananları daha iyisini yapıyor

Avrupa borsaları 30 Kasım, Zalando %1 veya Delivery Hero %0,2 kazanıyor. Tıbbi teknoloji ekipman tedarikçisi Sartorius’un payı %2,2 arttı.
Trendin aksine Adler Group rakamlarla %0,7 büyüyor. Adler, görünümü doğruladı ve bir bütün olarak yıl için 340 ila 345 milyon avro net kira geliri ve 135 ila 140 milyon avroluk bir FFO1 beklemeye devam ediyor.

Avrupa borsaları 30 Kasım

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Sabah Analizi 25 Kasım – Almanya / Avrupa / ABD / Asya

Alireza

DAX Endeksi Öğlen Analizi 8 Aralık

Alireza

6 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza