ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 7 Ocak

DAX Analizi 7 Ocak - DAX Analizi 11 Mart

DAX40, ABD piyasası rakamlarının önüne geçmedi

DAX Analizi 7 Ocak, ABD’den gelen yeni işgücü piyasası verileri karşısında, yatırımcıların Cuma günü beklemeye geçmesi bekleniyor. Aralık ayı verileri öğleden sonra orada yayınlanacak. Borsa tüccarları, onlardan istihdam durumu ve ücretler ve maaşlar hakkında daha fazla bilgi vermelerini bekliyor. Rakamların beklentileri aşması halinde, son dönemde yeniden alevlenen faiz endişeleri artabilir ve hisse fiyatlarını aşağı çekebilir. Artan faiz oranlarıyla ilgili endişeler, DAX endeksi (DAX 40 endeksi)  bir gün önce geriletmişti.

Alman lider endeksi DAX endeksi (DAX 40 endeksi) için bir gösterge olarak X-Dax, ticaretin başlamasından yaklaşık bir saat önce 16.054 puana hafif bir artı sinyali verdi. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) de değişmesi pek beklenmiyor.

DAX Analizi 7 Ocak

Altcoin Nedir? Hangi Altcoin Alınmalı?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Haftanın ortasında, Dax kıl payıyla rekor bir rekoru kaçırmıştı. Ardından Perşembe günü ABD Merkez Bankası’ndan (Fed) gelen kısıtlayıcı para politikası sinyalleri döviz kurlarına ağırlık verdi. Yatırımcılar, Fed’in gelecekteki seyrine ilişkin sinyaller için ABD işgücü piyasası raporunu daha yakından incelemelidir.

DAX Analizi 7 Ocak Bu ülkede yarı iletken şirketi Infineon, rakip Samsung Electronics’in (Samsung) olumlu iş rakamlarından yararlanabilir. Ayrıca rakip STMicroelectronics, yüksek çip talebi nedeniyle geçen yıl beklenenden biraz daha fazlasını uygulamıştı. Infineon’un hisseleri, Tradegate ticaret platformunda önceki günün Xetra kapanışının yüzde 1,6 üzerinde listelendi.

LANXESS’in Tradegate üzerindeki hisseleri yüzde 1,7 arttı. İngiliz yatırım bankası Barclays’den analist Sebastian Satz, 2021’deki zayıf bir yıldan sonra, özel kimyasallar grubunun hisselerinin koşullarının bu yıl daha iyi olduğunu yazdı. Bu görüş, üstün ve daha öngörülebilir kazanç artışına dayanmaktadır.

 TREND ARAŞTIRMASI / DAX, Xetra’nın sonunda %0,2 daha düşük bekleniyor

DAX Analizi 7 Ocak Tüccarlar, Cuma günü dar bir şekilde korunan bir DAX bekliyor. Dow Jones Newswires tarafından ankete katılan dört piyasa katılımcısı, XETRA kapanışında ortalama 16.026 puanlık bir DAX seviyesi bekliyor. Bu, önceki işlem gününde DAX’ta yüzde 0,2’lik bir düşüşe karşılık gelir. İki tüccar düşen ve iki yükselen fiyatları varsayıyor. Tahminlerin aralığı 15.900 ile 16.100 puan arasındadır.

DAX Analizi 7 Ocak

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 28 Eylül

Alireza

28 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 14 Aralık

Alireza