ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 21 Ocak

DAX Analizi 21 Ocak -DAX Analizi 26 Temmuz

DAX için düşüş bekleniyor

DAX Analizi 21 Ocak, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) ,Yatırımcılar, faiz oranı endişeleri ve piyasaların net bir eğilim göstermemesi nedeniyle gergin: En son istikrarın ardından Cuma günü Dax’ta önemli kayıplar yeniden ortaya çıkıyor. Broker IG, önde gelen Alman endeksini Xetra’nın yüzde 1,2 daha düşük 15.714 puana başlamasından iki saat önce değerlendirdi.

Bankalar ve aracı kurumlar tarafından yapılan hesaplamalara göre Dax, borsa haftasının sonunda Cuma günü düşük başlayacak. Perşembe günü, yüzde 0,7 artarak 15,912,33 puan oldu. ABD borsaları, başlangıçta dostane bir başlangıç ​​yaptıktan sonra kırmızıyla kapandı.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?          Hangi Altcoin Alınmalı?  

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 21 Ocak Yükselen enflasyon ve merkez bankalarının buna tepkisi, borsa zemininde baskın konu olmaya devam ediyor. Buna bir de Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi korkusu ekleniyor. Dolayısıyla gelecek ekonomik veriler biraz çeşitlilik vaat ediyor. Avrupa tüketici güveni barometresi ve ABD öncü göstergeleri bugün daha sonra açıklanacak. Uzmanlar, ilkinin Ocak ayında eksi dokuz puana düşmesini bekliyor. İkincisi için, bir önceki aydaki yüzde 1,1’lik artıdan sonra yüzde 0,8’lik bir artış öngörüyorlar.

DAX Analizi 21 Ocak, Ne olursa olsun, endeksler ve bireysel hisse senetleri üzerindeki seçenekler sona erer. Bu tarihte, hisse fiyatları genellikle güçlü bir şekilde dalgalanır çünkü yatırımcılar, türevlerini tuttukları menkul kıymetlerin fiyatlarını kendileri için uygun bir yönde hareket ettirmek isterler.

DAX Analizi 21 Ocak Allianz

Allianz finans grubu, ABD hayat sigortası portföylerinin bir kısmını reasürör etti.

Anlaşma, bu alana bağlı sermayeyi yaklaşık 3,6 milyar avro azaltıyor. Buna göre, ödeme gücü oranı dokuz puan artarak yüzde 216’ya yükselmiştir. Anlaşma ayrıca dördüncü çeyrekte yaklaşık 450 milyon Euro özel gelir elde edilmesini sağlıyor. Bağlı sermaye miktarını azaltmak, Grubun stratejik hedeflerinden biridir. 2024 yılına kadar on iki milyar avro serbest bırakılacak. DAX Analizi 21 Ocak Daha az sermaye ile Allianz temettü konusunda daha cömert olabilir.
Buna göre Münih halkı daha önce olduğu gibi fazlalığın yüzde 50’sini ödemek istiyor. Ancak, özel efektler ayarlanır. Tampon, ödeme gücü oranı için minimumun düşürülmesinden gelir. Şimdiye kadar hedef, en azından bir önceki yılın temettüsünü ödemek olmuştur. DAX Analizi 21 Ocak Yeni versiyonda grup, bir önceki yıla göre en az yüzde beş daha yüksek olması gereken bir temettü hedefliyor. Allianz, kendi hisselerini geri alarak fazla sermayeyi hissedarlarına iade etmeye devam ediyor. Sürekli büyüyen bir temettü ile hisse daha da çekici hale geldi.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Piyasa Gelişmeleri 26 Kasım

Alireza

DAX Analizi 17 Ağustos

Alireza

19 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza