Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

7 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Sabah Analizi 7 Aralık

Dünya Borsaları

 7 Eylül Dünya Borsaları Gündemi; ALMANYA

7 Eylül Dünya Borsaları Gündemi, Önceki gün yapılan stabilizasyon girişiminin ardından Dax (DAX 40) Endeksi muhtemelen Çarşamba günü tekrar geri atılacak. Komisyoncu IG, açılıştan yaklaşık iki buçuk saat önce önde gelen Alman endeksini yaklaşık yüzde 1,2 daha düşük 12.720 puana değerlendirdi. Bir önceki haftanın 12,603 ​​puanlık en son geçici düşük seviyesi odakta kalmaya devam ediyor. ABD’nin en önemli endeksleri, resmi tatil nedeniyle geçen uzun hafta sonunun ardından Salı günü Temmuz ortasından bu yana yeni düşüşler bildirdi. Credit Suisse’e göre, ABD hizmet sektöründeki şaşırtıcı derecede iyi hava, yatırımcıların ABD Merkez Bankası’ndan daha katı bir parasal sıkılaştırma seyri beklemesini sağladı. Buna bağlı olarak, tahvil getirileri büyük ölçüde yükseldi ve borsa zayıflık gösteriyor. İsviçre yatırım bankasındaki uzmanlar şu anda küresel borsalar hakkında şüpheci ve para politikası bunun temel nedeni. ABD enflasyonu ile Fed’in enflasyon hedefi arasındaki büyük fark, başlangıçta daha ılımlı bir faiz dönüşü olasılığının düşük olduğunu söyledi. Perşembe öğleden sonra Avrupa’da odak noktası, yüksek enflasyona karşı atacağı adımlar ile ECB olacak.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 7 Eylül Dünya Borsaları Gündemi; ABD

ABD borsaları, uzun hafta sonunun ardından son kayıplarını bir miktar artırdı. En önemli endeksler Salı günkü işlemlerde sadece kısa bir süre kâr bölgesinde kalabildi. Sıkı para politikası nedeniyle ABD ekonomisinin net bir resesyona gireceği endişesi devam ediyor. Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) yüzde 0,55 düşüşle 31,145,30 puana geriledi. Önde gelen ABD endeksi şu anda Temmuz ortası seviyesinde. Pazar genelinde S&P 500 yüzde 0,41 düşüşle 3908,19 puana geriledi. Teknoloji ağırlıklı NASDAQ 100 yüzde 0,72 düşüşle 12.011,31 puana geriledi.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 7 Eylül Dünya Borsaları Gündemi; Asya

Asya’da, büyük borsaların çoğu Çarşamba günü düştü. ABD’den gelen olumsuz hedefler ağır bastı. Tokyo, önde gelen Japon endeksi Nikkei 225, işlemlerin bitiminden kısa bir süre önce neredeyse yüzde bir düştü. Çin’in Hong Kong ÖİB’inde Hang Seng Endeksi (Hang Seng) geç ticarette yüzde 1.8 düştü. Bu arada, Çin anakarasındaki en önemli 300 şirketin yer aldığı CSI 300 endeksi (CSI 300) sabit kaldı. Çin’in ihracat büyümesi Ağustos ayında şaşırtıcı bir şekilde yavaşladı.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Gaz endişeleri araba hisselerini etkiliyor

Alireza

Euro Bölgesi enflasyon beklentileri son yılların en yüksek seviyesine ulaştı

Alireza

DAX Endeksi 11 Kasım

Alireza