Almanya BorsasıAnalizDAXDAX 40ForexGER 40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

Bugünün DAX 40 Gelişmeleri

DAX 40 Gelişmeleri - DAX Endeks Açılışı 12 Kasım

DAX 40 Gelişmeleri: Hafif kayıplar – Apple ve Amazon hayal kırıklığına uğrattı

DAX 40 Gelişmeleri ; Alman lider endeksi için bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40), Xetra ticaretinin başlamasından bir saatten az bir süre önce, önceki günün Xetra kapanışının yüzde 0,7 altında, 15.584 puanla kaydedildi. Önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) de düşmelidir.

Salzgitter küçük kapakların yüzde ikisini kaybetti. Çelik üreticisi, yaz çeyreğinin sonundan bu yana bazı grup şirketlerini de etkileyen tedarik zinciri kesintileri bildirdi.

ULUSLARARASI YATIRIM SEKTÖRÜNDE LİDER İSİMLER İLE ÇALIŞMAK İSTERSENİZ BİZLERE

BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Hafta boyunca yaklaşık yüzde birlik büyümenin ardından, Dax (DAX 40) Cuma gününe biraz daha zayıf başlamalı. IG komisyoncusu, alım satımın başlamasından yaklaşık iki saat önce Alman gösterge endeksini yüzde 0,3 daha düşük 15.648 puana tahmin etti. Bir ayın en yüksek seviyesinde, başlangıçta takılıp kalıyor.

Amazon ve Apple, piyasayı önemli ölçüde yavaşlatma potansiyeline sahip olan raporlama sezonunun korkunç yükü, “dedi.

Bireysel hisse senetlerine bakıldığında, Daimler hisseleri (Daimler) odak noktası olmalıdır. Stuttgart merkezli şirket, üçüncü çeyrekte daha fazla satış gerçekleştirdi ve beklentilerin üzerinde kazanç elde etti. Kendinizi yıllık hedefler için rotada görüyorsunuz. Bununla birlikte, Tradegate’deki fiyat yüzde bir düştü. Son altı haftada yüzde 20’den fazla arttı.

SATIN ALMAK İÇİN EN İYİ ALTKOİNİN HANGİSİ OLDUĞUNU BİLMEK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Altmann, bu “ABD Büyük Teknolojileri” ile ilgili hayal kırıklıklarının, yakın zamanda hedeflenen 16.030 puanlık rekor seviyeye yeni bir girişimde bulunduğunu, “ne olası ne de kolay” diye devam etti. Öte yandan, Çin’den iyi haberler alıyor: Ağır borçlu emlak şirketi Evergrande, faiz ödeme yükümlülüklerini yerine getirdikten sonra, düzensiz bir iflas olasılığı giderek artıyor.

DAX 40 Gelişmeleri ; ECB açıklamaları yalnızca kısa bir süre için Dax üzerinde ağırlık oluşturuyor

ECB - DAX 40 Gelişmeleri

NASDAQ 100 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

DAX 40 Gelişmeleri ; Perşembe günü, Dax (DAX 40), Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) para politikası açıklamalarının ardından zaman zaman biraz daha belirgin olan kayıplarını neredeyse tamamen telafi etti. Önde gelen Almanya endeksi eksi yüzde 0,06 düşüşle 15.696,33 puana geriledi. Orta büyüklükteki hisse senetlerinin MDAX’ı yüzdeyi değişmeden 35.012,14 puandan kapattı.

ECB, yüksek enflasyona rağmen ucuz para rotasını sürdürüyor. Merkez bankası konseyi milyarlarca dolarlık tahvil alımına nasıl devam edileceğine ancak Aralık ayında karar vermek istiyor. ECB Başkanı Christine Lagarde bunu zaten açıklamıştı. Almanya’da ise enflasyon Ekim ayında daha da hızlandı. Lagarde, enflasyondaki artışın geçici olduğunu yineledi. DZ Bank’tan uzman Christian Reicherter’e göre, piyasa tarafında faiz artırımı fantezisi biraz azaldı. Uzman, “Ancak, piyasa oyuncuları tamamen ikna olmuş görünmüyor” dedi.

Landesbank Baden-Württemberg’den ekonomist Jens-Oliver Niklasch, şimdi belirleyici faktörün, enflasyonun önümüzdeki yılın başından itibaren şu anda tahmin edildiği kadar keskin bir şekilde düşüp düşmeyeceği olacağını yazdı. “Ve piyasa, bu tahminin yanlış çıkması durumunda ECB’nin ne yapacağıyla daha da ilgileniyor.” Para piyasasında, oyuncular, ECB’nin eninde sonunda gidişatını düzeltmeye ve para politikasını önümüzdeki yıl gibi erken bir zamanda sıkılaştırmaya zorlanacağına giderek daha fazla bahse giriyor gibi görünüyordu.

DAX 40 Gelişmeleri ;  ECB’ye ek olarak, haftanın sondan bir önceki işlem gününde alım satım, şirketlerden gelen çok sayıda üç aylık raporu şekillendirdi. Dax’tan yayınlanan Airbus (Airbus SE (eski EADS)), Volkswagen (Volkswagen (VW) vz) ve Linde iş rakamları. Airbus, 2021 için kâr hedefini bu yıl ikinci kez yükseltti. Hisseler daha sonra yüzde 1,9 arttı.

EN İYİ ALTKOİNLERİ SATIN ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

 Volkswagen hisseleri (Volkswagen (VW) vz) yüzde 4,5 değer kaybetti. Teslimat darboğazları nedeniyle Wolfsburg merkezli şirket, 2021’deki teslimat rakamları ve satışları konusunda temkinli davrandı. Linde hisseleri (Linde), 2021 için daha fazla artan kar hedefine rağmen yüzde 1,1 kaybetti. Gaz üreticisinin kağıdı önceki gün rekor seviyeye tırmanmıştı.

Önde gelen endekste en büyük kaybeden eksi yüzde 8,2 ile Deutsche Wohnen (Deutsche Wohnen SE) oldu. Şirket şimdi Vonovia’nın (Vonovia SE (eski Deutsche Annington)) devralması nedeniyle Dax’tan ayrılıyor. Deutsche Wohnen için, Beiersdorf hisseleri bu Perşembe yüzde 4,7 kaybeden Dax’a geri döndü. Jefferies yatırım bankasından analist Martin Deboo, Nivea ve Tesa üreticisinin üçüncü çeyreğini “beklenenden biraz daha zayıf” olarak nitelendirdi.

DAX 40 Gelişmeleri ;  İnşaat yazılımı üreticisi Nemetschek’in (Nemetschek SE) kağıtları MDax’ta yüzde 7,3 düştü. Burada yatırımcılar son fiyat rallisinden sonra kar elde etti. Aurubis hisseleri (Aurubis (eski Norddeutsche Affinerie)) ise beklenenden daha iyi bir mali yılın ardından Ağustos ayının başından bu yana en yüksek seviyesine sıçradı ve yüzde 4,6 artı ile kapattı.

DAX 40 Gelişmeleri ; 

Euro Bölgesi’nin önde gelen endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 0,31 artışla 4233,87 puana yükseldi. Fransız CAC 40 daha da yüksek bir büyüme ile kapandı, İngiliz FTSE 100 neredeyse hiç değişmedi. New York’ta Dow Jones Sanayi (Dow Jones 30 Sanayi) Avrupa’da kapanışta yükseldi.

Euro en son 1,1684 ABD dolarına mal oldu. ECB, referans oranını 1.1593 (Çarşamba: 1.1617) ABD doları olarak belirlemişti. Dolar 0,8626 (0,8608) Euro’ya mal oldu.

DAX 40 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Tahvil piyasasında, mevcut nakit getirisi eksi yüzde 0,25’ten eksi yüzde 0,27’ye düştü. Rex tahvil endeksi (REX toplam fiyat endeksi) yüzde 0,04 artarak 144,00 puana yükseldi. Bund vadeli işlemleri yüzde 0,46 kayıpla 168,88 puana geriledi.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 21 Temmuz ( 14:30 )

Alireza

DAX Analizi 18 Ağustos

Alireza

DAX Analizi 30 Mayıs

Alireza