ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 9 Haziran

DAX Analizi 5 Eylül - DAX Analizi 27 Aralık -DAX Analizi 5 Ocak - DAX Analizi 7 Mart

ECB faiz oranı dönüşünden önce daha fazla kayıp

DAX Analizi 9 Haziran

DAX Analizi 9 Haziran, DAX endeksi (DAX 40), Avrupa Merkez Bankası’ndan (ECB) gelen para politikası sinyalleri öncesinde Perşembe günü düşüşünü uzatabilir. Xetra ticaretinin açılmasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için X-Dax (DAX 40) eksi yüzde 0.70’lik bir sinyal vererek 14.345 puana ulaştı. Öncü endeks böylece bir önceki ayın en düşük seviyesi olan 14.329 puana yaklaşıyor.

ECB’nin yüksek enflasyon nedeniyle para politikasında geri dönüş başlatması muhtemeldir. Merkez bankası büyük ihtimalle bu öğleden sonraki toplantısında net tahvil alımlarının sonunu açıklayacak. Ayrıca birçok banka ekonomisti, Temmuz ayında yapılacak bir sonraki toplantı için ilk faiz artırımının sinyalini verecek. Bu, on yıldan uzun bir süre sonra ilk faiz artırımı olacak.

ING Bank ekonomisti Francesco Pesole’ye göre, ECB’nin şu ana kadarki tereddütlü duruşu göz önüne alındığında, asıl soru Temmuz’da 25 baz puanlık faiz artırımının bir anlaşma olup olmadığı veya 50 baz puanlık bir artış için yer olup olmadığıdır. QC Partners’tan uzman Thomas Altmann, “Çifte faiz oranı artışlarının reddedilmesi piyasada rahatlama sağlayacaktır” diyor.

DAX Analizi 9 Haziran

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Pazar öncesi yatırımcılar Perşembe günü savunmada kalmaya devam ediyor, Tradegate ticaretinde nispeten az aktivite vardı. ING uzmanlarına göre, bu uzun zamandır böyle. Son iki haftada, oldukça küçük bir işlem aralığına sahip borsalarda nispeten az uygulama gerçekleştirilmiştir. Daha önceki durumlarda, bu kombinasyon fiyatların önemli ölçüde düşmesinin habercisiydi, diye uyarıyorlar.

DAX Analizi 9 Haziran

HOCHTIEF yatırımcıları, mevcut hissedarların karlarını sulandıran bir sermaye artışı nedeniyle yüzde 3,6’lık daha yüksek kayıplara uğradı. Yedi milyonluk yeni hisse satışıyla inşaat grubu, Avustralya’daki yan kuruluşu Cimic’in tamamen devralınması için taze para topluyor. Yeni hisseler, özel bir yerleşimin parçası olarak öncelikle İspanyol ana şirketi ACS’ye gidecek. Fiyat, kapanış fiyatının 60,48 Euro olmasından bir gün önce 57,50 Euro olarak belirlendi.

Öte yandan, son mali yıl rakamları nedeniyle Heidelberger Druck’ın (Heidelberger Druckmaschinen) hisselerine olumlu bakıldı. Piyasa öncesi, bunlar yüzde 2,2 arttı. Bir tüccara göre, görünümle ilgili açıklamalar hisse senedine yardımcı olacak kadar iddialı. Yeni mali yılda, makine mühendisliği şirketi maliyet baskısına rağmen satışlarını ve kazançlarını daha da artırmak istiyor.

DAX Analizi 9 Haziran

Bu arada, fon sağlayıcısı DWS (DWS Group GmbHCo), “yeşil yıkama” iddialarına yönelik devam eden soruşturmalar nedeniyle durmuyor. Bu arka plana karşı, büyük İsviçre bankası UBS Çarşamba günü satın alma tavsiyesinden vazgeçti. Premarket, fiyat burada yüzde 1,2 düştü. Bu arada, JPMorgan (JPMorgan ChaseCo), WACKER CHEMIE konusunda karamsarlaşıyor: ABD bankasının notunun düşürülmesi, hisselerin yüzde 2,7 oranında düşmesine neden oldu.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX 40 Kasım Ayına Pozitif Başlangıç

Alireza

Endeksler analizi 19 Temmuz

Alireza

Piyasa Analizi 19 Temmuz ( 13:40 )

Alireza