ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 4 Mayıs

DAX Analizi 29 Kasım -DAX Analizi 14 Nisan

Dax Fed toplantısından önce

DAX Analizi 4 Mayıs

DAX Analizi 4 Mayıs, ABD’de beklenen bir faiz artırımı gününde, Alman borsasındaki yatırımcıların düşük bir profil tutması muhtemel. Xetra’nın başlamasından bir saat önce, önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40), eksi yüzde 0.26’dan 14.003 puana sinyal verdi. DAX endeksi (DAX 40 endeksi) şu anda 14.000 puanlık yuvarlak işareti sürdürülebilir bir şekilde geride bırakmakta zorlanıyor. EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Çarşamba günü hafifçe yükselmesi bekleniyor.

Piyasa katılımcıları, ABD Merkez Bankası’nın yüksek enflasyon nedeniyle bu Çarşamba günü büyük olasılıkla faiz oranlarını 0,5 puan artırarak yüzde 0,75 ila 1,0 aralığına yükselteceğine inanıyor. Mart ayındaki 0,25 puanlık artışın ardından üst üste ikinci faiz artırımı olacak.

DAX Analizi 4 Mayıs, Broker CMC Markets’tan analist Konstantin Oldenburger, yüksek enflasyonun merkez bankaları için hayatı zorlaştırdığını ve onları faiz oranlarını daha hızlı yükseltmeye zorladığını yazdı. Faiz oranları yükseldiğinde hisse senetleri yatırımcıların gözünden düşme eğilimi gösterirken, daha yüksek getirili tahviller daha çekici hale gelir. Ayrıca, şirketlerin finansman maliyetleri artıyor ve bu da karları düşürme tehdidi oluşturuyor.

Germany's DAX down as index grows from 30 to 40 firms | eNCA

DAX Analizi 4 Mayıs, Varlık yöneticisi QC Partners’tan Thomas Altmann, “Fed Başkanı Jerome Powell’ın ilk çeyrekte ekonomik çıktıdaki şaşırtıcı düşüş hakkında nasıl yorum yapacağı heyecan verici olacak” dedi. Portföy yöneticisine göre, ABD ekonomisindeki daralmanın Fed üyelerinin faiz beklentilerini değiştirip değiştirmeyeceği şu ana kadar tamamen açık.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

DAX Analizi 4 Mayıs, Raporlama sezonunda da işler hafta ortasında başlar. Sağlık grubu Fresenius SE (Fresenius SECo) ve diyaliz yan kuruluşu Fresenius Medical Care (FMC) (Fresenius Medical Care), tıbbi teknoloji üreticisi Siemens Healthineers, sigorta şirketi Hannover Re ve Volkswagen (Volkswagen (VW) vz), üç aylık rakamlarını yayınladı. Dax’ın arkasındaki şirketlerden de üç aylık birçok rapor var.

Güçlü bir çeyreğin ardından Siemens Healthineers, mevcut mali yıl için tahminlerini yeniden artırdı. Xetra Tradegate’de kapanmadan önce başlıklar yüzde 0,7 arttı. Bir tüccar, Corona kuyruk rüzgarının artık azalması gerektiğini söyledi. Fresenius yüzde 1.5 daha yüksekti. Bir komisyoncu, rakamların ilk bakışta beklenenden daha iyi olduğunu söyledi, ancak baş finans görevlisinin ayrılışı resmi bulandırdı.

DAX Analizi 4 Mayıs, TeamViewer’ın piyasadaki ilk değerlendirmesi korkulandan daha iyiydi. Bunun, uzaktan bakım konusunda uzmanlaşmış yazılım sağlayıcısının hisse fiyatına yardımcı olması gerektiği belirtildi. Pazar öncesi, Tradegate’deki hisseler de Xetra kapanışına kıyasla yüzde 4,7 daha yüksekti.
Buna karşılık, Tradegate’deki BT hizmet sağlayıcısı Cancom’un (CANCOM SE) hisseleri yüzde 7,5 düştü. Jefferies’teki analistler, ilk çeyreğin çok hayal kırıklığı yarattığına dikkat çekti.

DAX Analizi 4 Mayıs, Klöckner & Co (KlöcknerCo (KlöCo)) geçen çeyrekte bir önceki yılın iki katı kadar kazandı. Yüksek çelik fiyatları nedeniyle, çelik tüccarı şimdilik iyimserliğini koruyor. Tradegate’de hisseler Xetra kapanışında neredeyse yüzde üç değer kazandı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

14 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza

15 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 10 Ocak

Alireza