ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

5 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Perşembe sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

5 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

5 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Fed, 22 yılın en büyük faiz oranları sıçramasıyla yüksek enflasyonla mücadele ediyor, Allianz denetleme kurulu başkanı Michael Diekmann ve MTU patronu Reiner Winkler için kötü sonuçlar şirketten ayrılıyor

 FED

5 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, ABD Merkez Bankası, 22 yılın en büyük faiz artışıyla yüksek enflasyonla mücadele ediyor ve daha fazlasının gelmesini istiyor. Döviz gözlemcileri oybirliğiyle faiz oranı aralığını yarım puan artırarak yüzde 0,75’ten yüzde 1,00’e çıkarmaya karar verdi. Fed Başkanı Jerome Powell, Fed’in araçlara sahip olduğunu ve enflasyonu düşürmeye kararlı olduğunu söyledi. Ayrıca Haziran ve Temmuz aylarında yapılacak sonraki iki toplantı için faiz oranlarında yarım puanlık artışların sinyalini verdi. Vadeli işlem piyasalarında yıl sonunda en az yüzde 2,75 faiz oranı bekleniyor.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 5 Mayıs Piyasa Gelişmeleri ALLIANZ

5 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

ALLIANZ denetleme kurulu başkanı Michael Diekmann, yönetim kuruluna yeniden seçildiğinde alışılmadık derecede kötü bir sonuçla yetinmek zorunda. Genel Kurul’daki hissedarların yüzde 90’ından azı, Mayıs 2026’da görev süresinin dolmasına birkaç ay kala 70 olan iç yaş sınırını aşan sigortacının eski CEO’su için oy kullandı. Resmi sonuçlara göre, oyların yüzde 89,15’ini aldı, yüzde 42 katılım ile

 AIRBUS

5 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Avrupalı ​​uçak üreticisi, tedarikçilerin endişelerine rağmen, önümüzdeki üç yıl içinde en çok satan A320/A321’in üretimini ayda 75 makineye çıkarmayı planlıyor. CEO Guillaume Faury, Airbus’ın 2025 yılına kadar kısa ve orta mesafeli uçak üretimini bu değere çıkarmak için ortaklarıyla birlikte çalıştığını söyledi. Grup satışları ilk çeyrekte yüzde 15 artarak 12,0 milyar avroya ulaştı. Düzeltilmiş FVÖK yüzde 82 artarak 1,26 milyar Euro’ya yükseldi.

 5 Mayıs Piyasa Gelişmeleri MTU

MTU patronu Reiner Winkler, yıl sonunda Münih motor üreticisinden ayrılıyor. Winkler, yönetimde ve yönetim kurulunda yirmi yılı aşkın bir sürenin ardından, artık görevleri devretme zamanını gördüğünü açıkladı. Bir önceki Teknolojiden Sorumlu Başkan Lars Wagner, halefi olarak atanmıştı. – Genel Kurul (10:00)

 MORPHOSYS

5 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

5 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Biyoteknoloji şirketi, ilk çeyrekte araştırmaya önemli ölçüde daha fazla para harcadı ve sonuç olarak daha da kırmızıya kaydı. Şirketin açıkladığı gibi, yeni ilaçların araştırılması ve geliştirilmesi için bir yıl öncesine göre neredeyse iki kat daha fazla 65 milyon avro harcandı. Arka plan, Morphosys’in diğer şeylerin yanı sıra iki yeni kanser ilacını güvence altına aldığı ABD kanser uzmanı Constellation Pharmaceuticals’ın geçen yıl devralınması. Bunlar, klinik gelişimin pahalı orta ila geç aşamasındadır. Morphosys, bir bütün olarak yıl için 325 milyon Euro’ya varan harcamalar beklemeye devam ediyor.

 5 Mayıs Piyasa Gelişmeleri EBAY

Çevrimiçi perakendeci, uzmanların beklediği gibi mevcut çeyrek hakkında iyimser değil. ABD grubu, çeyreklik satışların 2,35 ila 2,4 milyar dolar arasında olacağını tahmin etti. Uzmanların kaymada ortalama 2,54 milyarı vardı. Geçen çeyrekte, gelirler – gruba göre yüzde altı düşüşle – 2,48 milyar oldu ve bu nedenle aslında beklentilerle uyumlu.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 23 Şubat

Alireza

27 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Türkiye Ekonomisi; Erdoğan’ın eleştirenler

Alireza