ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 17 Şubat

DAX Analizi 17 Şubat

DAX bekleniyor – ABD para politikası sorun olmaya devam ediyor

DAX Analizi 17 Şubat

DAX Analizi 17 Şubat – DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Perşembe günü tekrar düşmeli. ABD Merkez Bankası önceki akşamki kapanış seansında New York borsalarının toparlanmasını sağlamış olsa da, Ukrayna krizi piyasalar için bir yük olmaya devam ediyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi)  15.500 puanın zar zor üzerine çıktı ve bu şu an için geçerli olmalı. Önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce yüzde 0,20 eksi 15,339 puana işaret etti. Euro bölgesinin önde gelen barometresi olan EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) için ticaretin başlangıcı yüzde 0,3 daha zayıf.

DAX Analizi 17 Şubat – ABD Merkez Bankası, korona pandemisinde ilk kez faiz oranlarını yükseltmek üzere. En son Fed toplantısının tutanaklarına göre sıfır olan baz oranın yakın zamanda yükseltilmesi uygun olacaktır. Verilen nedenler, yüksek enflasyon ve güçlü işgücü piyasasıdır. Sonuç olarak diğer varlık sınıfları daha çekici hale geldiğinden, daha yüksek kilit faiz oranları borsa üzerinde ağırlık yaratabilir.

Ancak Pantheon analiz kuruluşuna göre, merkez bankacılarının duruşu beklendiği kadar sıkı değil. Capital Economics’teki analistler, Mart ayında 0,5 puanlık büyük bir faiz artırımı spekülasyonunun tutanaklarla teyit edilmediğine dikkat çekti. Credit Suisse, “Fed korkulduğundan daha az şahin” dedi.

DAX Analizi 17 Şubat

DAX Analizi 17 Şubat – Piyasaya göre, Ukrayna ihtilafı bir engel olmaya devam ediyor. ABD hükümeti, Moskova tarafından açıklanan Rus birliklerinin kısmen geri çekilmesini yanlış bilgi olarak sınıflandırıyor ve bunun yerine askeri varlığının genişlemeye devam edeceğini varsayıyor. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg de Brüksel’de benzer bir açıklama yaptı.

Raporlama sezonu, Perşembe günü Alman borsasının daha da gelişmesi için bir kez daha ivme sağlamalı. Piyasa öncesi fiyatlar burada olumlu tepki verdi. Örneğin Airbus (Airbus SE (eski EADS)) Xetra’nın kapanışında Tradegate’de yüzde 1,6 kazandı. İkinci Corona yılı 2021’de uçak üreticisi, tarihinin en yüksek kârını elde etti. İki sıfır turdan sonra, hissedarlar tekrar temettü alacaklar: plan, hisse başına 1,50 Euro ödemek.

DAX Analizi 17 Şubat – Bir tüccar, Commerzbank için ticari rakamları ve görünümü beklenenden daha iyi olarak nitelendirdi. Tradegate’deki kurs, Xetra kapanışına kıyasla yüzde 3,2 arttı. JPMorgan’daki analistlere göre, banka yeniden yapılanma yolunda ilerliyor.

Gerresheimer (Gerresheimer) Xetra’nın sonunda Tradegate’de fiyatta yüzde 2,3 arttı. Bir komisyoncu, özel ambalaj üreticisinin daha iyimser marj beklentilerinin, ortalamanın altındaki son gelişmeden sonra kursun sıçramasına yardımcı olacağını söyledi.

DAX Analizi 17 Şubat – SDAX’ta PVA TePla’nın hisseleri pazardan önce yüzde 3,8 arttı. Teknoloji grubu, kendi satış ve kazanç tahminini aştı. Ticari araç tedarikçisi JOST Werke’nin hisseleri de yüzde 1,6 arttı

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?Nasdaq 100 endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

Gaz endişeleri araba hisselerini etkiliyor

Alireza

Piyasa Analizi 30 Kasım – Almanya / ABD / AVRUPA

Alireza

Varta hisseleri düştü

Alireza