ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Endeksi 12 Kasım

endeks- DAX Endeksi 19 Kasım

DAX Pek beklenmiyor – Deutsche Telekom odakta

DAX Endeksi 12 Kasım ; Bir önceki güne ait başka bir DAX endeksi (DAX 40 endeksi) kaydının ardından, yatırımcılar Cuma günü rahatlar. USDTRY Uzmanları , lider endeksi ticaretin başlamasından iki buçuk saat önce tahmin etti, yüzde 0.07’yi 16.094 puana çıkardı. Bir gün önce, DAX 16.114 puanlık bir başka zirveye ulaşmıştı. Haftalık bazda, en son ralli ile karşılaştırıldığında, mevcut raporlama sezonundaki son DAX hissesi olarak Deutsche Telekom’a odaklanarak yerinde ilerliyor. Bonn merkezli şirket önceki gece yatırımcıları mutlu etti: Temettüleri uzmanların beklediğinden daha fazla artırmak istiyorlar. Şirket ayrıca Cuma sabahı tahminlerini yükseltti ve önde gelen ABD hisse senedi endeksleri Perşembe günkü son kayıpların ardından ortak bir yön bulamayınca.

DAX Endeksi 12 Kasım Deutsche Telekom

Önde gelen endeks Dow Jones Industrial için, Walt Disney’in fiyat düşüşü göz önüne alındığında sonuçta yüzde 0,44 düşüşle 35,921,23 puana indi – eğlence devi hayal kırıklığı yaratan iş rakamları sunmuştu. DAX Endeksi 12 Kasım ;  Buna karşılık, piyasa genelinde S&P 500, yüzde 0,06 artı 4,649,27 puanla bir miktar istikrar kazanmayı başardı. Hafta ortasında tekrar enflasyon endişelerinden muzdarip olan teknoloji hisseleri daha da iyi yükseldi: Nasdaq 100 endeksi yüzde 0,29 güçlenerek 16.032,47 puandan kapandı Asya’nın en önemli borsalarının çoğu Cuma günü yükseldi. Japon lider endeksi Nikkei 225 yüzde 1.1 yükselişle kapandı. Hong Kong Özel İdari Bölgesi’ndeki Hang Seng Endeksi yüzde 0.2 yükseldi. Çin anakarasındaki en önemli 300 şirketi içeren CSI-300 endeksi yüzde 0,2 oranında hafifçe düştü.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Ancak piyasalarda enflasyon riskleri yakından izlenmeye devam ediyor.DAX Endeksi 12 Kasım ;  Hafta sonunda Deutsche Telekom’un yanı sıra üç aylık birkaç rakam daha programda. Diğerlerinin yanı sıra Deutsche Wohnen, Cewe, Hapag-Lloyd, Salzgitter ve Borussia Dortmund’u da rapor ediyor. Ekonomik tarafta ise öğleden sonra Michigan Üniversitesi’nde tüketici güveni gündemde.HİSSEDAR, gün boyunca ulusal ve uluslararası piyasalardaki tüm önemli gelişmeleri ve haberleri aktaracak.

DAX Endeksi 12 Kasım ;  Volkswagen: 246 Euro’dan 186 Euro’ya düştü

DAX Endeksi 12 Kasım Volkswagen ;  Yıl genelindeki zayıf görünümün ve CEO Herbert Diess’i çevreleyen tartışmaların ardından VW, geçtiğimiz günlerde güzel haberlerle yeniden dikkatleri üzerine çekti. Volkswagen, yeni Trinity elektrikli modeli için Wolfsburg’daki genel merkezin yakınında ayrı bir tesis inşa etmek istiyor. Pay şu anda yön arıyor.Trinity, en modern elektrikli sürücülerin yanı sıra büyük ölçüde kendi kendine programlanan yazılımların, kendi ağ oluşturma ve VW’nin otonom sürüş teknolojilerinin kullanılacağı tamamen yeniden tasarlanmış bir araç sistemidir. Bunu yapmak için ana marka, yan kuruluşların da erişebileceği SSP adlı daha gelişmiş bir platform kullanıyor. Arabanın 2026’da piyasaya çıkması planlanıyor ve VW hisseleri de teknik olarak biraz daha iyi görünüyor. “VW payı (imtiyazlı pay), Ekim ayından bu yana gelişen omuz-baş-omuz oluşumuna karşı savaşmaya devam ediyor. DAX Endeksi 12 Kasım ;  Başarılı bir savunma için boyun çizgisinin artık 182,30 avroda tutulması gerekiyor. Aynı zamanda 38 hattı yukarıdan frenlemeye devam ediyor. Bu, 200 avroya mümkün olan en kısa sürede toparlanmanın oldukça zor olduğu anlamına geliyor. Bir Fibonacci çizgisi de (198.12 Euro) hemen altından geçiyor. Momentum daha da zayıfladı. Yavaş stokastikler nötrdür. Kısa vadede, Volkswagen’in tercih ettiği dosya en iyi ihtimalle yan olarak sınıflandırılabilir ”diyor Donner & Reuschel’den grafik teknolojisi uzmanı Martin Utschneider.

Bir bakışta dpa-AFX borsa günü: beklenen pek değişmedi

DAX Endeksi 12 Kasım ;  Volkswagen:

DAX Endeksi 12 Kasım ;  ZOR DEĞİŞTİ – Bir önceki güne ait başka bir DAX kaydının (DAX 40) ardından, yatırımcılar Cuma günü rahatlıyor. Broker IG, önde gelen endeksi işlem başlamadan iki buçuk saat önce tahmin etti, yüzde 0,07’yi 16 094 puana çıkardı. Bir gün önce, Dax 16.114 puanlık bir başka zirveye ulaşmıştı. Haftalık olarak, en son ralliye kıyasla yerinde ilerliyor. Odak noktası, mevcut raporlama sezonundaki son Dax değeri olarak Deutsche Telekom’dur. Bonn merkezli şirket önceki gece yatırımcıları mutlu etti: Temettüleri uzmanların beklediğinden daha fazla artırmak istiyorlar. İşlem sonrası fiyat tepkisi olumluydu.

ABD: – DISNEY’DEN DOW ZARAR GÖRDÜ – ABD’nin önde gelen hisse senedi endeksleri, Perşembe günkü son kayıpların ardından ortak bir yön bulamadı. Önde gelen endeks Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) için Walt Disney’in fiyat düşüşü göz önüne alındığında sonuçta yüzde 0,44 düşüşle 35.921,23 puana indi – eğlence devi hayal kırıklığı yaratan iş rakamları sunmuştu.

ASYA: – ÇOK DAYANIKLI – Asya’daki en önemli borsaların çoğu Cuma günü yükseldi. Japon lider endeksi Nikkei 225 yüzde 1.1 yükselişle kapandı. Hong Kong ÖİB’deki Hang Seng Endeksi (Hang Seng) yüzde 0.2 arttı. Çin anakarasındaki en önemli 300 şirketi içeren CSI 300 Endeksi (CSI 300), yüzde 0,2 oranında hafifçe düştü. Ancak, enflasyonun tehlikeleri piyasalarda halen yakından takip edilmektedir.

DAX 16083,11 0,10

XDAX 16088,63 0,51

EuroSTOXX 50 4358,00 0,21

Önde gelen Alman endeksi Perşembe ticaretinde kararsız kaldı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 12 Kasım ;  Biraz daha düşük satışlarla CEWE. Richemont, satışları kriz öncesi seviyelerin çok üzerinde artırıyor. Deutsche Pfandbriefbank 2021 için daha da emin hale geliyor. Stabilus 2022 için ihtiyatlı bir şekilde iyimser. Alibaba ve JD.com, Çin’de dünyanın en büyük indirim savaşında rekor satışlarla. Borsalar yakında Wirecard hisselerinin ticaretini sonlandıracak.

DAX Endeksi 12 Kasım ;  DAX zaten önceki günkü seviyesinde açıldı ve ardından değişen işaretlerle sıfır çizgisi etrafında dalgalandı. Bu arada küçük kazanımlar, 16.114.55 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için yeterliydi. Sonunda, 16.083,11 puanla hala yüzde 0,10 daha yüksekti. TecDAX bir önceki güne kıyasla biraz daha zayıf başladı ve gün boyunca çok az değişti. Akşam ise 3.884,17 puanla yüzde 0,24 daha güçlüydü.

DAX Endeksi 12 Kasım ;  Spesifikasyonlar karıştırıldı. Asya borsaları yükselirken, ABD piyasaları dün ABD enflasyon verileriyle geriledi. Yüzde 6,2 ile ABD tüketici fiyatları Ekim ayında 31 yılda olduğundan daha keskin bir şekilde arttı.

dpa-AFX’e göre Index Radar’dan borsa istatistikçisi Andreas Büchler, “En son 1.000 puanlık rallisinden sonra DAX çok yüksek bir seviyede istikrar kazanıyor” dedi. Devam eden konsolidasyon biraz genişlese bile, eğilim hala olumlu.

Ancak bugün Almanya’da asıl odak noktası bilanço sezonuydu. Delivery Hero, Merck, RWE ve Siemens dahil olmak üzere bazı DAX şirketleri ve çok sayıda küçük kapak bugün yeniden kitaplarını açtı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

31 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 13 Eylül

Alireza

DAX Analizi 21 Nisan

Alireza