ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 01 Aralık

DAX Analizi 01 Aralık - DAX Analizi 10 Mart-Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 14:12 )

DAX endeksi, hisse senetleri görünümü: Piyasa ortamı gergin olmaya devam ediyor

DAX Analizi 01 Aralık, Dax (DAX 40), son birkaç gündeki korona ile ilgili dalgalanmalarını Çarşamba günü başka bir toparlanma girişimi ile devam ettirecek gibi görünüyor. Xetra’nın başlamasından neredeyse bir saat önce, Alman lider endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, yüzde 1,1 artışla 15,273 puana ulaştı. Bu, Dax’ın Ekim ayının başından bu yana ilk kez bir gün önceye yaklaştığı 15.000 puandan tekrar yükseleceği anlamına geliyor. Euro Bölgesi’nin lider endeksi EuroStoxx 50’de (EURO STOXX 50), hafta ortasında yüzde 1,2 daha yüksek bir başlangıç ​​görülüyor.

DAX Analizi 01 AralıkDAX Analizi bir gün önce, aşının Omicron varyantına karşı etkinliği konusundaki endişelere ek olarak, Fed başkanı Jerome Powell’ın ABD Merkez Bankası’nın menkul kıymet alımlarının daha hızlı azaltılabileceğine ilişkin açıklamaları bir yük olarak eklendi. Bu kokteyl Wall Street’teki fiyatlara ağırlık verdi, ancak Dow kayıplarının çoğunu Xetra ticareti sırasında zaten yapmıştı. Hiçbir yeni korkunç haber olmadan, Asya’daki borsalar kendilerini genel olarak istikrara kavuşturduklarını gösterdi.

DAX Analizi 01 Aralık

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 01 Aralık

DAX Analizi 01 Aralık, Uzmanlar, borsalardaki güçlü fiyat dalgalanmalarının devam etmesini bekliyor. Komisyoncu Oanda’dan piyasa gözlemcisi Jeffrey Halley, her şey her olumsuz manşetle satıldığından ve yeni varyantın o kadar ciddi olmadığına dair bir gösterge her görüldüğünde her şey tersine döndüğünden, “volatiliteyi şu anda tek kazanan olarak” görüyor. Aksi takdirde, satın alma yöneticisi endeksleri ve ABD’den gelen ADP iş raporuyla birlikte ekonomik veriler de yeniden gündeme geliyor.

ABD yazılım üreticisi Salesforce’un mevcut dördüncü çeyrek için şaşırtıcı derecede zayıf bir görünümü, başlangıçta rakip SAP’nin (SAP SE) belgeleri üzerinde olumsuz bir etki yaratmadı. Tradegate’de, önceki günkü önemli eksi değerlerinden yüzde 0,7 oranında toparlandılar.

DAX Analizi 01 Aralık, Ağır baskı altında olan emlak grubu Adler Group (ADLER), planladığı hisse satışıyla daha da ilerleme kaydediyor. Yan kuruluş Brack Capital Properties (BCP), MDAX listesindeki rakip LEG Immobilien’e gidecek. Bu zaten neredeyse yüzde 31’i güvence altına aldı. Bir gün önce, Adler hisseleri beşte birden fazla düşerek rekor düşük seviyeye indi. Bir yatırımcı konferansında şirket herhangi bir soruya izin vermedi. Yatırımcıları tedirgin eden açığa satış yapan Fraser Perring’in iddialarına ilişkin bir haber gelmedi. Çarşamba günü, Eagles on Tradegate, Xetra kapanışına kıyasla yüzde 5,4 daha yüksekti, LEG yüzde 0,7 değer kazandı.

DAX Analizi 01 Aralık

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Synbiotic (SynBiotic SE), kenevir şirketinin Tradegate’teki kağıtlarının Xetra kapanışında artı yüzde 4,3 ile tepki verdiği 2021 için satış tahminini artırdı. Synbiotic, Ocak ayında borsada 20 Euro’ya piyasaya sürüldü. Son birkaç gün içinde fiyat neredeyse 42 Euro’ya yükseldi. Çarşamba günü bir rekor daha kırabilirler. Sürücüler, kontrollü bir esrar dağıtımı için belirlenmiş trafik ışığı hükümetinin planlarıdır.

DAX Analizi 01 Aralık, Teknoloji grubu JENOPTIK’in hisseleri de Tradegate’de önemli ölçüde daha sağlam bir şekilde listelendi ve 2018 yazından bu yana Xetra ticaretinde yüksek bir seviyeye tırmanabilir. Bir gün önce, Sermaye Piyasası Günü’nden gelen açıklamalara zaten olumlu yanıt vermişlerdi. Baader Bank’tan analist Peter Rothenaicher, piyasanın yüksek teknolojili ekipmanlara odaklanmayı daha yüksek bir puanla ödüllendireceğini yazdı. Ancak, uygulama kolay bir alıştırma olmayacaktır.

DAX Analizi 01 Aralık teknik analizi

DAX Analizi 01 Aralık, Harita teknisyenlerine göre, Dax (DAX 40) şu an için en kötüsüne sahip olabilir. Grafik teknolojisi dergisi Index Radar, “Serbest düşüş, şimdi ulaşılan ve kendini birkaç kez kanıtlamış olan bir geri dönüş bölgesinde durabilir” diyor. Uzmanları Andreas Büchler, endeks 14.800 ila 15.000 puan bölgesinin üzerinde kaldığından, en azından geçici bir dibe vurma olasılığının arttığını görüyor. Önceki aylarda bu bölgede defalarca dönüm noktaları yaşanmıştı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Özel banka Donner & Reuschel’den meslektaşı Martin Utschneider, biraz daha kesin olarak, 14.980 noktada iyi bir yönlendirme çizgisi olarak “şimdi beş katlı bir kat” olduğunu vurguladı. Ancak, Dax’tan önceki gün, temel bir grafik-teknik trend dönüşü için aşılması gereken 200 günlük çizgi nedeniyle başarısız olduğundan da bahsetti. Bu şu anda 15 396 metrede koşuyor. Endeks radar uzmanı Büchler, ancak Dax’ın tekrar 15.350 ila 15.450 puan aralığını aşması durumunda ciddi bir istikrar girişiminden bahsedecekti.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 27 Ocak

Alireza

DAX Analizi 5 Ocak

Alireza

21 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza