Almanya BorsasıAnalizDAXDAX40ForexGER40GER40 AnaliziKripto EğitimiŞirketler

SAP Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

SAP

SAP hakkında bilmeniz gereken her şey

1972’de, beş eski IBM çalışanı, şimdi SAP olarak bilinen sistemi kurdu. (Sap Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği için tıklayın) SAP AG kurucularının amacı, büyük endüstriyel kuruluşlar için entegre ticari yazılımlar üretmekti. Merkezi Weinheim, Almanya’dadır ve ana ofislerinden biri Mannheim yakınlarındadır. Bu merkezlerde ilk yazılım programları geceleri ve hafta sonları yazılmaktadır ve ilk mali yılın sonunda 9 çalışana ve 620.000 Alman Markı ciroya sahipti.

Yillerin Tecrübesi

1973 yılında RF sistemi adı verilen ilk finansal muhasebe yazılımı tamamlandı. Aslında bu, daha sonra R / 1 sistemi olarak adlandırılan diğer yazılım bileşenlerinin aralıklı olarak geliştirilmesinin temeliydi. SAP sistemini uygulayan yeni yerel müşteriler Rothandle Sigara Fabrikası ve Knoll Pharmaceutical Company idi.Bu yeni müşteriler IBM bilgisayarlarını ve DOS işletim sistemini kullanıyordu.

1974’te SAP esnekliğini ilk kez gösterdi. 8 hafta içinde, RF sistemi DOS’tan OS’ye değişti.

GmbH Systeme (Veri İşlemde Sistemler, Uygulamalar ve Ürünler) 1976 yılında bir pazarlama ve dış kaynak kullanımı firması olarak kurulmuştur. Beş yıl sonra 1981’de 1972’de kurulan özel şirket feshedildi ve tüm hakları GmbH’ye devredilerek şirkete bugünkü adı verildi.

1977’de merkezleri Weinheim’dan Walldorf’a taşındı. Yazılımını uygulamaya karar veren iki Avusturyalı şirket için sistemini ilk kez Almanya dışındaki bir müşteri sitesine kurdu.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

1979’da ilk sunucusu olan Siemens 7738’i kullandı. Daha önce insanlar tüm geliştirmeleri Knoll, ICI Thermal, Freudenberg gibi bölgesel şirketlerin bilgi merkezlerinde yapıyordu. İlk geliştirme merkezi kiralandı. IBM veri tabanı ve diyalog kontrol sistemi ile çalışmak, yeni bir ürününün oluşturulmasına ivme kazandırdı ve SAP R / 2 dünyaya tanıtıldı.

1980 yılında, Max-Plank-Strasse’deki ilk şirket binasına taşındı. Bilgi işleme için yeni altyapılar oluşturuldu. Siemens 7738, IBM / 370-148 ve sonraki model 4341 kuruldu. Ürün çeşitliliği arttı. Çeşitli ürünlere RV sipariş işleme yazılımı da eklendi.

SAP Hisse Senedi

1982’de 10 yaşına girdi. Almanya, Avusturya ve İsviçre’de yaklaşık 250 şirket yazılımı ile çalışıyor. Cirosu neredeyse 24 milyon markaya ulaştı ve 100 çalışanı var.

1992 yılında, müşterilere başarılı bir kurulumdan sonra, dünya çapında SAPR / 3 pilotu başlatıldı. Bu ürün, büyümesinde yeni bir aşamayı duyurdu.

1995 yılında perakende sistemleri yardımıyla orta ölçekli şirketlerde satış faaliyetlerini artırmıştır. Microsoft, sistemini kullanmaya başladı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

1996’da SAP ve Microsoft ortak bir İnternet stratejisini açıkladı. Diğer müşteriler arasında Coca-Cola, SAPPHIRE bulunmaktadır.

1997’de 25 yaşına girdi. Daimler-Benz ve General Motors gibi müşteriler uygulamaya karar verdi ve şu anda dünya çapında 2 milyondan fazla kişi ürünlerini kullanıyor.

1998’de, dünya çapında 6.500 yeni çalışanı işe alarak iş gücünü %50’ye kadar artırdı.

1999’da, Mayıs’ta yönetim kurulu, my SAP’in stratejisini açıkladı ve şirket için yeni bir yönün başladığını ve ürünlerini çeşitlendirdiğini duyurdu. Güncel Web tabanlı teknolojiyi kullanarak e-ticaret çözümlerini mevcut ERP uygulamalarına bağlar. 1,5 milyar Euro’luk cironun yaklaşık %15’i Ar-Ge için kullanıldı.

2000 yılında 10 milyon kullanıcı, 36.000 kurulum, 1.000 iş ortağı ve 22 endüstriyel çözüm. Süreçleri kurumsal kısıtlamalar dahilinde veya ötesinde entegre eden lider bir küresel e-ticaret yazılımı çözümleri sağlayıcısıydı. Mal ve hizmet portföyünün sürekli gelişimi ile SAP, bir çözüm tedarikçisinin bir bileşeni haline gelir.

SAP Hisse Senedi

2001 yılında yeni bir ekonomik balon yaratıldı, ancak SAP’ye ve çözümlerine olan güven 7,3 milyar Euro’luk bir ciro ile azalmadı.

2002 yılında, R / 2 ile başarıya başladığında, 1992 yılında R / 3 uluslararası pazarlara nüfuz etmekten sorumluydu. SAP, yüksek kaliteli bir kurumsal yazılım markası olarak ortaya çıktı.

2004’te Enterprise Service Architecture, SAP NetWeaver 04’ün ilk sürümünü yayınladı. 2004’ün sonunda, yeni ürünün 1.000’den fazla müşterisi vardı. Toplamda, 120’den fazla ülkede 24.000’den fazla müşteri, 84.000 başarılı yazılımı kurulumuna sahiptir. Altı aydan kısa bir süre içerisinde tüm kurumsal uygulamalarının hizmet bazlı olması ve müşteriye maksimum esneklik sunması planlanıyor ve şu anda yaklaşık 66.000 çalışana ve 11,6 milyar avro ciroya sahip

SAP Hisse Senetleri

Avrupa teknoloji stoklarını artırırken, dünyanın en zengin üçüncü adamı, LVMH hisseleri yükseldikçe milyarlarca dolar ekliyor.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Yazılım devi SAP’nin hisseleri Çarşamba günü Avrupa’da güçlendi ve olumlu bir finansal güncellemeyle yükseldi, aynı derecede iyimser haberler LVMH Moet Hennessey’de hisse senedini artırdı ve dünyanın en zengin üçüncü kişisinin servet yığınına katkıda bulundu.

 

SAP Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği (Canlı SAP Fiyatı ve Grafiği)

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 9 Eylül

Alireza

14 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Alireza

5 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza