Almanya BorsasıAnalizDAXDAX40ForexGER40GER40 AnaliziKripto EğitimiŞirketler

Airbus Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği 

AIRBUS

AIRBUS hakkında bilmeniz gereken her şey

Kuşkusuz, konu uçak ve uçak yolculuğu olduğunda çoğu insan Airbus ‘ı uçakları olarak düşünür. (Airbus Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği için tıklayın) Airbus ‘ın dünya çapında en çok hava yolculuğunun yapıldığı bir uçak şirketinin adı olduğunu bir halk kitlesi olarak biliyoruz, ancak bu uçak şirketi hakkında başka ne biliyorsunuz? Ardından bilgilerine genel bir bakış ve çalışma alanlarını incelemek için bir tura katılın.

AIRBUS
AIRBUS

Dünya Savaşı’ndan sonra AIRBUS’a ne oldu?

Dünya Savaşı’ndan sonra, bu savaşın dünya topluluğunda, özellikle kıta Avrupa’sında yarattığı endüstriyel alanda yaptığı birçok değişiklik ve birçok Avrupa ülkesinin hava tesislerinin tahrip olması nedeniyle, kıta Avrupası’nda birçok havacılık ittifakı rekabet etti. Boeing, McDonnell Douglas, Corporation ve Lockheed gibi Amerikan uçak şirketleriyle kuruldu.

Ancak aynı zamanda Amerikan havacılık endüstrisinde bir patlama oldu ve uçağının ilk temelleri 1956 yılında Paris Air Show’da atıldı.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Hem kısa hem de orta vadeli Avrupa havayollarının sahiplerinin çoğunun yeni bir yolcu uçağı ihtiyacına ilişkin görüş ve taleplerini fuar oturum aralarında tartıştıkları söylenebilir.

Airbus | ger40.com

O yıl İngiliz hükümeti, Hawker Sydley’in tesislerini kullanarak ve Barg ve Rolling adlı iki Fransız havayolu şirketi ile işbirliği içinde ilk Airbus uçağını tasarlamak için müzakerelere başladı.

1966’da Airbus’ın finansman talebi üç şirket, Alman Arbachchemminshaft, Fransız Avicenna ve İngiliz Hawker Sidley tarafından hükümetlerine gönderildi ve bir sonraki yıl için onaylandı. Üstlendikleri ilk uçak projesi, 320 yolcu kapasiteli ve iki jet motorlu bir A300 idi.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Uçağın çeşitli bileşenlerinin inşası, üyeler arasında ortak bir açıklama yapıldıktan sonra ortaklar arasında bölündü, ancak aynı yıl farklı şeyler oldu. Örneğin İngiltere projeden tamamen çekildi ve Alman şirket hissesini %50’ye çıkardı.

AIRBUS tam ne zaman kuruldu

Sonunda, 1970 yılında Airbus Industries resmen kuruldu. Şirketin ilk uçak modeli 1972 yılında ilk test uçuşunu gerçekleştirdi. 1972’de bu uçağın ilk ticari modeli dünya pazarına girdi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bugün çok popüler olmasına rağmen, şirketin gelişmesinde başlangıçta yavaş olduğunu bilmelisiniz. Bu alandaki uzmanların bu şirketin yavaş gelişmesinden bahsetmelerinin nedenlerinden biri, A300 projesinin açılışının Concorde süpersonik uçağının ortaya çıkması ve tanıtımına denk gelmesi ve bu uçağın tanıtımıyla Airbus reklamının gölgede kalmasıdır.

Bu etki o kadar büyüktü ki 1972’de Airbus uçakları için sadece 15 nihai sipariş almıştı. 1971 yılına kadar dünyanın çeşitli havayollarında sadece 81 A300 hizmet verdi.

Airbus Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği (Canlı AIR Fiyatı ve Grafiği)

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

5 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Analizi 21 Eylül

Alireza

DAX 40 Deutsche Wohnen Hisse Senedi

Alireza