ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 6 Mayıs

Dax artıyor

DAX Analizi 6 Mayıs

DAX Analizi 6 Mayıs, Alman borsasında Perşembe öğleden sonraki fiyat kayıplarının haftanın son işlem gününde de devam etmesi bekleniyor. ABD Federal Rezervi’nden, zaman zaman DAX endeksi (DAX 40 endeksi) bir gün önce 14.300 puanın üzerine çıkmasına neden olan arka rüzgardan artık herhangi bir işaret yok. Hisse senedi piyasaları, belirsiz ekonomik beklentilerle birlikte keskin bir şekilde artan faiz oranları beklentisiyle hala pençesinde. Buna ek olarak, yatırımcıların öğleden sonra ABD işgücü piyasası raporu öncesinde temkinli davranmaları muhtemeldir.

DAX Analizi 6 Mayıs, Dax şu anda 14.000 puanlık yuvarlak işaretin üzerinde sürdürülebilir bir şekilde tutunamıyor. Cuma günü, öncü endeks için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce yüzde 0,43 eksi 13.843 puana sinyal verdi. Buna karşı ölçüldüğünde, şu anda Mayıs ayının ilk haftasında yüzde 1.8’lik bir kayıp ortaya çıkıyor. EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Cuma günü yüzde yarım daha düşük olması bekleniyor. ABD ve Çin’deki denizaşırı borsalardan gelen özellikler olumsuz. New York’ta bir gün önce teknoloji hisselerinde başka bir satış daha olmuştu.

DAX Analizi 6 Mayıs

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

DAX Analizi 6 Mayıs, Alman borsasındaki bireysel değerler arasında, Xetra kapanışına kıyasla Tradegate’deki tahminde bir düşüşün ardından yüzde 1,7 düşen Cuma günü adidas kağıtları ön piyasası için kötü görünüyor. Çin’deki korona kısıtlamaları spor malzemeleri üreticisi için sorunlara neden oluyor.

Krones (KRONES), Xetra on Tradegate’in sonunda, üç aylık rakamlar ve teyit edilmiş bir görünümün ardından yüzde 2,5 kazandı. İçecek şişeleme hattı üreticisi artık 2022 satış büyüme hedefinin üst sınırına ulaşmanın mümkün olduğuna inanıyor. Forklift üreticisi Jungheinrich’in bu yıl için hedeflerini de teyit eden unvanları yüzde 2,7 büyüme kaydetti.

DAX Analizi 6 Mayıs, İlk çeyrekte satışlardaki artıştan sonra, ticari araç tedarikçisi SAF-Holland (SAF-HOLLAND SE sahibi-stok) kendisine 2022 için daha da yüksek hedefler koydu. Yatırımcılar bunu Tradegate’te yüzde yedilik bir piyasa öncesi fiyat artışı ile ödüllendirdi.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

2 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX 40 SAP – “Stratejimiz açıkça çalışıyor”

Alireza

22 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza