ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

6 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Cuma sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

6 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

6 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Federal Şansölye Olaf Scholz, Kuzey ve Baltık Denizlerinde limanı olmayan Doğu Avrupa AB ülkelerine LNG gazı sağlamak istiyor, Adidas ile Foot Locker ve ProSiebenSat arasındaki ortaklık.1 denetim kurulunun yeni bir başkanına sahip

ALMANYA/LNG GAZ

6 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

6 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Şansölye Olaf Scholz, Kuzey ve Baltık Denizlerinde limanı olmayan Doğu Avrupa AB ülkelerine LNG gazı sağlamak istiyor. Scholz, Çek Başbakanı Petr Fiala ile Berlin’de yaptığı görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, Almanya’nın tüm AB ülkelerine Rus gazına alternatif sağlama konusunda dayanışma göstereceğini söyledi. Fiala, Scholz’un kendisine Çek Cumhuriyeti’nin Almanya tarafından planlanan sıvı gaz terminalleri aracılığıyla tedarik edilebileceğine dair güvence verdiğini söyledi. Bu çok önemli bir açıklamadır. Çek Cumhuriyeti, Rus boru hattı gazına yüzde 95’ten fazla bağımlı.

 ADIDAS

 6 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

6 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, ADIDAS, ABD’li spor malzemeleri perakendecisi Foot Locker aracılığıyla daha fazla spor ayakkabı ve giyim satmayı planlıyor. İki şirket, Adidas’ın kendisini özellikle basketbolda Foot Locker ile daha belirgin bir yere yerleştirmek istediği uzun vadeli “yeni ve genişletilmiş bir ortaklık” duyurdu. Foot Locker’ın Adidas ürünlerinin perakende satışlarının 2025 yılına kadar 2 milyar doları aşması bekleniyor; Bu, 2021’dekinin neredeyse üç katı olacaktır. Bu yıl Adidas, ortaklıktan 100 milyon Euro’ya kadar ek satış yapmayı umuyor.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 6 Mayıs Piyasa Gelişmeleri PROSIEBENSAT.1

ProSiebenSat.1 rebounds as ad market rises – Digital TV Europe

Andreas Wiele, Bavyera televizyon grubunun denetim kurulunun yeni başkanı. Sanal genel toplantıdan hemen sonra, kontrol komitesi, ProSiebenSat.1’in açıkladığı gibi, uzun süredir devam eden Axel Springer yöneticisini Werner Brandt’ın halefi olarak seçti. İlk personel tartışmalarından sonra, ProSieben’in ana hissedarı MFE, Wiele’nin denetim kuruluna seçilmesini destekledi.

 6 Mayıs Piyasa Gelişmeleri NORDEX

Home - Nordex SE

Rüzgar türbini üreticisi muhtemelen bir hacker saldırısı nedeniyle yıllık raporunu ilk çeyreğe erteleyecek. Nordex, 12 Mayıs için planlanan raporun muhtemelen Haziran ortasına kadar yayınlanmayacağını duyurdu. Şirket, erteleme nedeni olarak Mart ayının sonundaki bir siber saldırıyı gösterdi.

 SAF HOLLAND

 6 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

6 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, İlk çeyrekteki artışın ardından Bavyera kamyon tedarikçisi tüm yıl için satış tahminini artırıyor. Aks ve treyler kaplinleri üreticisine göre, şimdi 1,2 milyar Euro ile 1,35 milyar Euro arasında satış bekliyor. Şirket şimdiye kadar 1,15 milyar euro ile 1,30 milyar euro arasında bir hedef belirlemişti. Buna ek olarak, SAF-Holland, 2021’deki yüzde 7,5’ten sonra yüzde 6,5 ila 7,0 (önceden: bir önceki yılın önemli ölçüde altında) satışlardan elde edilen düzeltilmiş faaliyet getirisi (FVÖK marjı) bekliyor. İlk üç ayda satışlar yüzde 29,4 artarak 369,7’ye ulaştı. milyon euro.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

14 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

DAX Öğlen Analizi

Alireza

Avrupa Piyasaları ve DAX toparlanma sürecinde

Alireza