ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 15 Şubat

DAX Analizi 15 Şubat

Yatırımcıları Tedirgin

DAX Analizi 15 Şubat

DAX Analizi 15 Şubat, Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’ndaki yatırımcılar, Ukrayna ihtilafı nedeniyle Salı günü gergin kalmaya devam edecekler. Durumun tırmanmasıyla ilgili endişeler, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) haftanın başında yüzde iki ve Xetra’nın başlamasından iki saat önce, komisyoncu IG’nin yeniden yüzde 0,48 daha düşük 15.042 puana mal olduğunu tahmin etti. 15.000 puanlık yuvarlak işaret sallanmaya devam ediyor.

DAX Analizi 15 Şubat, Hafta başındaki düşüşün ardından, bankalar ve aracı kurumlar tarafından yapılan hesaplamalara göre DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Salı günü yeniden düşüşe geçecek. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal edeceğine dair korkular, Pazartesi günü Almanya’nın lider endeksini, kayıpların bir kısmını telafi etmeden önce geçici olarak 15.000 puanın altına itti ve ticareti yüzde iki daha zayıflayarak 15.114 puanda sonlandırdı.

DAX Analizi 15 Şubat, Ukrayna krizi yatırımcılar arasında belirsizlik yaratmaya devam ediyor. CMC Markets ticaret merkezinden bir piyasa analisti olan Konstantin Oldenburger, “En büyük korku, Rus petrol ve gazına yönelik yaptırımların küresel arzı daha da kısıtlaması ve enerji fiyatlarını daha da artırması” dedi. Bu, tüketici harcamalarını düşürürken enflasyonu daha da artıracaktır.

Ek olarak, yatırımcılar öncelikle Almanya için ZEW ekonomik beklentilerine dikkat ediyor. Ayrıca, son çeyrekte euro bölgesinin gayri safi yurtiçi hasılasına ilişkin ilk tahminin yapılması bekleniyor.

DAX Analizi 15 Şubat- ABD borsasındaki yatırımcılar, Rusya’dan Pazartesi günü Ukrayna çatışması hakkında konuşmaya istekli olduğuna dair sinyallere yalnızca kısmen güveniyorlar. Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) kayıplarının bir kısmını kontrol altına aldı, ancak zaten çok zayıf olan Cuma gününe göre yüzde yarım daha düşük olan 34.566,17 puanda işlem gördü. Ukrayna’nın Rusya tarafından olası bir işgali ve bunun ekonomik sonuçları hakkında endişeler devam ediyor. Ayrıca, ABD Merkez Bankası’nın para politikasını sıkılaştırması da önemli bir konudur.

DAX Analizi 15 Şubat- Asya’daki en önemli borsalar Salı günü daha zayıf olma eğilimindeydi. Belirsizlik yüksek kalmaya devam ediyor. Ukrayna ihtilafına ek olarak, ABD’de yüksek enflasyon ve faiz artırımı beklentisi havayı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Tokyo’da lider endeks Nikkei 225, haftaya zayıf bir başlangıç ​​yaptıktan sonra yüzde 0,8’lik bir indirimle kapattı. Çin’in Hong Kong SAR’ındaki Hang Seng Endeksi (Hang Seng) yüzde 1.3 düşerken, Çin’in en büyük 300 anakara Çin şirketini içeren Çin’in CSI 300 Endeksi (CSI 300) yüzde 0.6 yükseldi.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?Nasdaq 100 endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

DAX Analizi 29 Temmuz

Alireza

19 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

Muench Rueckvers (Munich re) Nedir? Canlı MUVB Fiyatı ve Grafiği

Alireza