ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 24 Mayıs

DAX Analizi 22 Şubat - DAX Analizi 22 Temmuz - DAX Analizi 1 Eylül- DAX Analizi 29 Eylül

DAX muhtemelen 14100 puanın üzerinde – düşüş eğilimi sallanıyor

DAX Analizi 24 Mayıs

DAX Analizi 24 Mayıs, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) muhtemelen Salı günü haftaya olumlu başlangıcını sürdüremeyecek. Xetra’nın başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için piyasa öncesi bir gösterge olarak X-Dax, 14.047 puanla yüzde 0.9 daha düşüktü.

Bir gün önce kırıldığına inanılan Ocak ayının başından bu yana düşüş eğilimi bozulmadan kalıyor ve orta vadeli eğilimin göstergesi olan 50 günlük çizgi fiyat freni görevi görmeye devam ediyor. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Salı günü açılışta yüzde 1,2 daha zayıf olması bekleniyor. Yakın geçmişte sıklıkla olduğu gibi, yatırımcılar bu arada fiyat artışları yayınlandıktan sonra hisselerini tekrar satma fırsatını değerlendiriyor.

DAX Analizi 24 Mayıs, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) , Wall Street’in hafta başındaki yeni yıllık düşük seviyelerinden bir gün önce güçlü tepkisini zaten bekliyordu. Avrupa’da ticaretin sona ermesinden sonra, ABD’de de çok az şey oldu. Asya’da satıcılar sabaha hakim oldu.

DAX Analizi 24 Mayıs

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 24 Mayıs, Ekonomik açıdan bakıldığında, sabah saatlerinde euro bölgesinden satın alma yöneticisi endeksleri ilgi görüyor. Helaba’daki uzmanlar, Almanya için Ifo iş ortamında bir gün önce yaşanan beklenmedik artışın ardından bunların büyüme alanında net bir şekilde devam etmesi halinde, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) faiz artırımı beklentilerinin muhtemelen yeniden destekleneceğini yazdı.

TAG Immobilien (TAG Immobilien), bir tüccarın hisse fiyat artışları için yeterince iyi olması gerektiğini söylediği ilk çeyrek rakamlarını açıkladı. Grup, metropollerde yükselen kiralardan yararlanmaya devam ediyor.

DAX Analizi 24 Mayıs, Online moda perakendecisi ABOUT YOU, yılın son rakamlarını sundu. Bir tüccar, tahmin aralığının alt ucunda işlem yaptıklarını söyledi. Manzara da hayal kırıklığı yaratıyor. Tradegate’deki kağıtlar, Xetra kapanışında yüzde iki buçuktan fazla düştü.

Bilet satıcısı ve konser organizatörü CTS Eventim, yılbaşında kar elde ettikten sonra korona pandemisinden önemli bir iyileşme konusunda iyimser, ancak rekor bilet satışlarına rağmen 2022 için net bir tahminde bulunmaya cesaret edemiyor. Şimdiye kadar, başlıklar piyasadan önce Tradegate’de neredeyse hiç işlem görmedi.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

1 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX 40 Endeksi’ne başlamak için ne kadar paraya ihtiyacınız var?

Alireza

10 Aralık Piyasa Gelişmeleri

Alireza