ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

24 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Salı sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

24 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

24 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Zoom, 2019’da halka açıldığında olduğu gibi ilk çeyrekte de yavaş büyüdü, ECB muhtemelen negatif faiz oranları dönemini Eylül ayı sonuna kadar sona erdirecek ve ABD merkez bankacısı Raphael Bostic konuyu gündeme getirdi. Eylül’de faiz artırımına ara verildi

 ZOOM

ABD video hizmeti, 2019’da halka açıldığında olduğu gibi ilk çeyrekte de yavaş büyüdü. San Jose şirketinin açıkladığı gibi, satışlar yüzde on iki artarak 1,07 milyar dolara yükseldi. Refinitiv verilerine göre, bu tam olarak analistlerin tahmin ettiği gibiydi.

 24 Mayıs Piyasa Gelişmeleri ECB

24 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Başkanı Christine Lagarde’a göre, Avrupa Merkez Bankası Eylül ayı sonuna kadar para birliğinde negatif faiz oranları dönemini sona erdirecek. Lagarde, ECB’nin internet sitesindeki bir blog yazısında, “Mevcut görünüme dayanarak, üçüncü çeyreğin sonunda negatif faiz oranlarını muhtemelen durdurabileceğiz” dedi. Bundesbank Başkanı Joachim Nagel, Lagarde’ın açıklamalarını belirsizliği azaltmak ve finansal piyasalara net bir yön vermek için “ileri doğru bir adım” olarak nitelendirdi.

 FED

24 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, ABD Merkez Bankası Başkanı Raphael Bostic, Eylül ayında faiz artırımlarına ara verilmesini önerdi. Atlanta Fed Başkanı Rotary Kulübü’ne Haziran ve Temmuz aylarında yapılacak iki faiz artırımından sonra, çoğu şeyin işlerin nasıl yürüyeceğine bağlı olacağını söyledi. Bu, enflasyon için olduğu kadar yüksek faiz oranlarının ekonomi üzerindeki etkileri için de geçerlidir. Faiz oranlarının ne kadar veya ne kadar daha hızlı yükseltilmesi gerektiğini incelemeden önce “Eylül’de bir duraklama mantıklı olabilir”.

Nasdaq 100 nedir?  Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 24 Mayıs Piyasa Gelişmeleri PETROL

Ekonomi Bakanı Robert Habeck’e göre Avrupa Birliği ve ABD, petrol fiyatlarına üst sınır koymak istiyor. Pazartesi akşamı ZDF-heute dergisinde Yeşiller politikacısı, Rusya’dan petrole yönelik planlanan ambargoyla ilgili tartışmanın bir sonucu olarak petrol fiyatlarındaki artışa atıfta bulundu. Habeck, “Yani Putin son birkaç hafta içinde daha az petrol sattı ve daha fazla gelir elde etti.” Ancak, özellikle dünya çapında yüksek petrol fiyatları ekonomi için sorunlara neden olduğu için bundan kaçınılmalıdır.

 RUSYA

24 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

24 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Rus devlet kalkınma bankası Vneschekonombank’a (VEB) göre, dolar cinsinden bir Eurobond için faiz ödemelerinin ruble olarak ödenmesi gerekiyordu. Yabancı para biriminde havale imkansız olduğundan, iki kağıt için Rus ulusal para biriminde 68,2 milyon dolar karşılığı ödendi. Rusya’nın yurtdışında dondurulan döviz rezervlerini tahvillere hizmet etmek için kullanmasına izin veren ABD’nin muafiyeti iki gün içinde sona eriyor. Bu, Rusya’yı iflasın eşiğine getirecektir.

 24 Mayıs Piyasa Gelişmeleri ENFLASYON

Insa enstitüsü tarafından yapılan bir ankete göre, Almanların çoğunluğu yüksek enflasyon nedeniyle yaz tatillerini sınırlamak istiyor. Buna göre, “Bild” gazetesinin (Salı baskısı) görevlendirdiği kanaat araştırma enstitüsü tarafından yapılan temsili bir anketin gösterdiği gibi, Almanların yüzde 16’sı mali nedenlerle yaz tatilinden vazgeçiyor.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

26 Temmuz Asya/Pasifik Hisse Senetleri 

Alireza

DAX Akşam Analizi 01Aralık

Alireza

DAX Analizi 15 Şubat

Alireza