Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 18 Ağustos

DAX Analizi 5 Eylül - DAX Analizi 27 Aralık -DAX Analizi 5 Ocak - DAX Analizi 7 Mart

DAX Analizi

DAX Analizi 18 Ağustos, DAX endeksi (DAX 40), hafta ortasında yaşanan gerilemenin ardından Perşembe günü yakaladı. Xetra’da işlemin ilk saatinde önde gelen Alman endeksi yüzde 0,42 artarak 13,683,70 puana yükseldi.

DAX Analizi 18 Ağustos

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Bir önceki gün, 14.000 puana giden yolda bir haftalık galibiyet serisinden sonra başarısız olmuştu. Geri dönen yüksek faiz oranları ve ekonomik zayıflık korkusu, barometreyi yüzde iki oranında aşağı itti ve böylece 13.690 puanda çalışan orta vadeli eğilim için 100 günlük çizginin de altına düştü. Günlük Bernecker piyasa mektubunun yazarları, son birkaç haftadaki güçlü büyümenin ardından yapılması gereken teknik bir düzeltmeden bahsetti.

DAX Analizi 18 Ağustos, Orta ölçekli şirketlerin MDAX’ı Perşembe günü yüzde 0,43 artarak 27.662,09 puana ulaştı. Euro Bölgesi’nin önde gelen endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 0.1 yükseldi.

DAX Analizi 18 Ağustos

En son merkez bankası toplantısının tutanaklarının yayınlanmasından önceki gece Wall Street’te pek bir şey olmamıştı. ABD Merkez Bankası’nın yüksek oranlı faiz artırımları muhtemelen öngörülebilir gelecekte yavaşlayacaktır. Her şeyden önce, ancak tutanaklara göre daha fazla faiz artırımı uygundur. Fed’in birincil hedefi enflasyonu düşürmek olmaya devam ediyor.

DAX Analizi 18 Ağustos, Kurumsal tarafta, haftanın sondan bir önceki işlem gününde gündemde fazla bir şey yok. Shop Apotheke’nin (Shop Apotheke Europe NV) hisseleri İsviçreli rakip Zur Rose’dan gelen haberle hareketlendi ve yüzde 5,8 değer kazandı. Zur Rose yılın ilk yarısında daha düşük satışlar elde etti ve kırmızıya doğru kaydı. Bununla birlikte şirket, önceden planlanandan bir yıl önce, 2023’te başabaş gelmeyi hedefliyor.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX Analizi 18 Ağustos, Ticari araç tedarikçisi SAF-Holland (SAF-HOLLAND SE sahibi-temsili), İsveçli fren üreticisi Haldex’in (Haldex AB) devralınmasıyla hedefine ulaştı. Kabul süresinin sonunda, SAF-Holland, Haldex hisselerinin yüzde 93’ünü kontrol etti. Satın alma teklifi, SAF-Holland’ın hisselerin yüzde 90’ını alması şartına bağlıydı. SAF-Holland hisseleri şimdi yüzde iki değer kazandı.

Wacker Chemie (WACKER CHEMIE) fiyatları yüzde 1,8 arttı. Bir bayi, ABD’den İsviçreli güneş enerjisi modülü üreticisi Meyer Burger için güneş enerjisi tedarik zincirleri için olumlu olan büyük bir siparişten bahsetti.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

DAX Analizi 4 Ağustos

Alireza

21 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

12 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza