ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 12 Nisan

3 Ekim Dünya Borsaları Gündemi - Piyasa Analizi 26 Temmuz ( 09:45 )-DAX Analizi 4 Nisan - 21 Ocak Piyasa Gelişmeleri JPMORGAN - Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 14:12 )

Dax 14.000 puanın altına düşmekle tehdit ediyor

DAX Analizi 12 Nisan

DAX Analizi 12 Nisan, Zayıf bir beklenen başlangıçla, Salı günü DAX endeksi (DAX 40 endeksi) 14.000 puanlık tur işareti sallandı. Önde gelen endeks için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra açılışından bir saat önce yüzde 1,6 indirimle 13.971 puana işaret etti. Bu, Mart ortasından bu yana görülen en düşük seviye olacak. Geçen hafta, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) hala yuvarlak işaretinin hemen üzerindeydi. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Salı günü DAX endeksi (DAX 40 endeksi) ile benzer şekilde zayıf olması bekleniyor.

Tahvil getirileri yükselirken teknoloji hisselerindeki satışlar devam ediyor. Örneğin ABD’de NASDAQ 100 teknoloji seçim endeksi önceki gün 14.000 puanın altına düştü. Asya borsaları sabah saatlerinde buna paralel olarak zayıftı.

DAX Analizi 12 Nisan,“Yatırımcılar riskten kaçınmaya devam ediyor” dedi. Öğleden sonra ABD tüketici fiyatlarının Şubat ayına göre enflasyon oranında önemli bir artış göstermesi bekleniyor. Commerzbank uzmanları, çekirdek enflasyon oranının (enerji ve gıda fiyatları hariç) zirveye ulaşmasının oldukça olası olduğunu düşünüyor. Ancak yıl sonuna kadar yüzde 5’in üzerinde ve dolayısıyla “fiyat istikrarından uzak” kalması gerekiyor.

DAX Analizi 12 Nisan

Alman ZEW ekonomik beklentileriyle birlikte sabah saatlerinde önemli bir öncü gösterge de yayınlanacak. Helaba’nın uzmanları sabah saatlerinde ruh halinde daha fazla düşüş olduğuna dair işaretler olduğunu söyledi. Bir önceki ayda, Ukrayna savaşı ve Rusya’ya uygulanan yaptırımlar nedeniyle finansal piyasa katılımcılarının beklentileri daha önce görülmemiş bir oranda düşmüştü.

DAX Analizi 12 Nisan, Çevrelere göre yatırımcılar Deutsche Bank (Deutsche Bank) ve Commerzbank’taki hisselerini azaltmak istiyor. Bu, Bloomberg haber ajansı tarafından Pazartesi akşamı ilgili belgelere atıfta bulunarak bildirildi. Her iki kurumun hisseleri, sabah saatlerinde Tradegate ticaret platformu üzerinde önemli bir baskı altına girdi ve Xetra kapanışında yüzde 6,5’e varan kayıplar yaşadı.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 12 Nisan, Symrise (Symrise), rakibi İsviçre’den Givaudan’ın rakamlarına göre, bir bütün olarak piyasadan biraz daha iyi performans gösterdi. Tradegate’de, koku ve aroma üreticisinin kağıtları Xetra’nın sonunda yüzde 0,7 daha zayıftı.

Yıllık rakamlara ve görünüme göre, ilaç araştırmacısı Evotec (EVOTEC SE) ve ilaç üreticisi Dermapharm’ın hisseleri, Xetra kapanışında sırasıyla artı yüzde 0,5 ve artı yüzde 2,5 ile pozitif bir pazar öncesi gelişme kaydetti.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Yıl Sonu Ekonomi; Ekonomi önümüzdeki ticaret haftasında patlama yaşıyor

Alireza

14 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 17 Şubat

Alireza