ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

12 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Salı sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

12 Nisan Piyasa Gelişmeleri 

12 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Ukrayna liman kenti Mariupol’un kuşatmasını sona erdirmek için daha fazla silah istiyor ve Deutsche Bank ve Commerzbank, ABD hedge fonu Cerberus’un ardından bir başka büyük yatırımcıyı kaybediyor.

 UKRAYNA

12 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Ukrayna, liman kenti Mariupol’daki kuşatmayı sona erdirmek için daha fazla silah istiyor Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, televizyonda yayınlanan bir konuşmada, Rus güçlerinin Mariupol’a yeni bir saldırı için toplandığını ve kimyasal silah da kullanabileceğini söyledi. “Hala gerekli silahların tedarikine bağımlıyız. Maalesef, Mariupol ablukasını kaldırmak ve savaşı daha çabuk bitirmek için ihtiyacımız olan kadarını alamıyoruz.” Zelenskyi bir kez daha batılı ülkelere yaptırımlarını sıkılaştırma çağrısında bulundu. “Rusya’ya petrol ambargosu şart. Petrol içermeyen her yeni yaptırım paketi Moskova’da bir gülümsemeyle karşılanacak.”

12 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Bir BM yetkilisine göre, Ukrayna’da artan tecavüz raporları var. Birleşmiş Milletler (BM) kadın direktörü Sima Sami Bahous Güvenlik Konseyi’ne verdiği demeçte, “Tecavüz ve cinsel şiddet hakkında giderek daha fazla şey duyuyoruz.” Rus askerlerinin toplu sürgünleri, paralı askerlerin kullanımı ve sivil halka yönelik vahşet, “tüm alarm zillerini çalıyor”.

 DEUTSCHE BANK/COMMERZBANK

 12 Nisan Piyasa Gelişmeleri | The Economist

ABD hedge fonu Cerberus’tan sonra, iki banka bir başka büyük yatırımcıyı daha kaybediyor. Yatırım bankası Morgan Stanley, iki büyük Alman bankasında, her biri yüzde beşten fazla aynı yatırımcıdan iki blok hisse teklif etti. Ona toplam 1,75 milyar avro getirmeliler. Banka satıcının adını vermedi. Ancak, yalnızca ABD’li varlık yöneticileri Blackrock ve Capital Group, Deutsche Bank ve Commerzbank’ta bu büyüklükteki hisseleri bildirdi.

 12 Nisan Piyasa Gelişmeleri ATLANTIA

İçeriden edinilen bilgilere göre, Benetton ailesinin holding şirketi ve ABD’li yatırımcı Blackstone, önümüzdeki günlerde İtalyan altyapı grubu için teklif vermek istiyor.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 12 Nisan Piyasa Gelişmeleri GIVAUDAN

İsviçreli koku ve aroma üreticisi, ilk çeyrekte satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 6,4 artırarak 1,78 milyar CHF’ye çıkardı. Özellikle içecekler, süt ürünleri, atıştırmalıklar ve şekerlemelerle ilgili işler gelişti. Cenevre merkezli şirket, üretim maliyetlerindeki artışı tam olarak telafi etmek için cari yılda müşterileriyle işbirliği içinde fiyatları artırmaya devam edecek.

 OPEC

 12 Nisan Piyasa Gelişmeleri

12 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Petrol Üreten Ülkeler Örgütü (OPEC), Ukrayna’daki savaş nedeniyle yaptırımların bir sonucu olarak Rus petrol üretimindeki herhangi bir kaybı telafi edemeyeceğini açıkladı. OPEC Genel Sekreteri Muhammed Barkindo Pazartesi günü AB yetkilileriyle yaptığı toplantıda yaptığı konuşmada, arz açığının günde yedi milyon varil petrol ve diğer sıvı ihracatına ulaşabileceğini söyledi. Reuters haber ajansının gördüğü metinde, “Mevcut talep görünümü göz önüne alındığında, bu büyüklükteki bir hacim kaybını telafi etmek neredeyse imkansız olurdu” dedi.

 EKONOMİ

12 Nisan Piyasa Gelişmeleri, Almanya, on yılın sonunda daha zor zamanlara ve zorlu ekonomik yıllara uyum sağlamak zorunda. Alman hükümetinin “Rheinische Post” Danışma Konseyi üyesi Veronika Grimm, “Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı bir dönüm noktası. Sonunda, büyük ölçüde kurallara dayalı bir dünya düzeninden daha güç temelli bir dünya düzenine geçişi gösteriyor” diyor. Almanya, enerji arzı, kritik hammaddelerin temini ve ticari ilişkiler açısından daha bağımsız hale gelmelidir. Bu, daha yüksek maliyetlerle el ele gider ve daha hızlı yapısal değişimi zorlar. Ayrıca, savunmaya daha fazla harcanmalıdır. “On yıl yorucu olacak. Barışın getirileri çağı sona erdi.”

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi 25 Kasım

Alireza

Döviz Çiftleri ve Piyasa Dinamikleri

Alireza

DAX Analizi 19 Temmuz

Alireza