ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 11 Nisan

DAX Analizi 11 Nisan- Borsalar 17 Aralık

Teknoloji hisseleri ve Çin hisse senedi piyasaları zayıf

DAX Analizi 11 Nisan

DAX Analizi 11 Nisan , Paskalya’dan önceki kısaltılmış işlem haftasının başlangıcında, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) yeniden kayıp işaretleri var. Alman Leitbarometer, istikrarla mücadele ediyor. Ancak, 14.000 puanlık yuvarlak işaret devam etti.

Pazartesi günü borsanın başlamasına bir saatten az bir süre kala, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) için bir gösterge olarak X-Dax, eksi yüzde 0,75’lik bir sinyal vererek 14.177 puana ulaştı. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50‘nin (EURO STOXX 50) hafta başında yüzde 0,7 daha zayıf olması bekleniyor.

DAX Analizi 11 Nisan , Özellikle teknoloji hisseleri, Cuma günü ABD ticaretinde yeniden satış baskısı altına girdi. Credit Suisse’e göre, para politikasının sıkılaştırılması, yatırımcıların risk alma isteklerini daha da azaltıyor. Ancak genel olarak, banka hisse senetleri konusunda iyimserliğini koruyor – artan tahvil getirilerine ve dolayısıyla daha çekici yatırım alternatiflerine rağmen. Sabahları Asya’dan bir yük daha geliyor: Çin borsaları, özellikle Covid salgınları ışığında ekonomik endişeler arttıkça orada baskı altında.

DAX Analizi 11 Nisan

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 11 Nisan , Fransa’daki seçimler daha fazla siyasi belirsizliğe neden oluyor. Komşu ülkede 24 Nisan’da liberal Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile sağcı Marine Le Pen arasında en yüksek devlet dairesi için ikinci tur seçim yapılacak. Le Pen kazanırsa, Le Pen bir euro şüphecisi olarak kabul edildiğinden, Berlin ve Paris arasındaki onlarca yıllık yakın işbirliği daha zor hale gelecekti. Bununla birlikte, Commerzbank’taki para birimi uzmanları, sabah saatlerinde Macron’un ilk turdan sonra rakibine açık bir üstünlük sağladığını ve anketlere bakıldığında kesin olmadığını belirtti.

Yeniden sınıflandırmalar, bazı hisse senetlerini piyasa öncesi ticarette hareket ettirdi. Örneğin Aixtron (AIXTRON SE), Cuma günü Xetra kapanışında Tradegate’de yüzde iki değer kazandı. Exane BNP Paribas, yarı iletken odaklı ekipman üreticisinin stoklarını “Üstün Performans” seviyesine yükseltti.

DAX Analizi 11 Nisan , Bu arada ProSiebenSat.1 (ProSiebenSat1 Media SE), Goldman Sachs’ın medya grubunun başlıkları için satın alma önerisini iptal etmesinin ve yılın ikinci yarısında reklam satışlarına şüpheyle yaklaşmasının ardından Tradegate’de yüzde 0.8 kaybetti.

Güneş ve rüzgar parkı işletmecisi ENCAVIS’in hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde eksi yüzde 1,6 ile son rallisinin ardından geri geldi. Barcalys analistleri gazetelerin notunu düşürdü, bir soluklanma ilan edildi.

DAX Analizi 11 Nisan , K+S (K+S) Cuma günkü yaklaşık yüzde 10’luk yüksek kazanımlarını sürdürdü ve sabah Tradegate’de yüzde 0,7 daha yükseldi. Gübre üreticisi, Rusya’nın yaptırımlarından yararlanan biri olarak görülüyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 15 Mart

Alireza

14 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Siemens Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza